Справа № 2-а-1917/11
Категорія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" квітня 2011 р. Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого Губка В. І.
при секретарі Янчук О. В.,
розглянувши в судовому засіданні в місті Бершадь адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території Бершадського р-ну Вінницької області л-нта міліції Повстянка М.П. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до по обслуговуванню адміністративної території Бершадського р-ну Вінницької області л-нта міліції Повстянка М.П. , в якому просить поновити пропущений строк для звернення до суду та скасувати винесену відповідачем постанову в справі про адміністративне правопорушення АВ № 238975, згідно якої його було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у розмірі 260 грн. штрафу.
Згідно даної постанови в справі про адміністративне правопорушення 23.02.2011 року о 14 год. 40 хв. в м .Бершадь по вул. Червоноармійській гр. ОСОБА_1 здійснив зупинку автомобіля в зоні дії пішохідного переходу.
Вважає дану постанову неправомірною і просить її скасувати із наступних підстав:
В даному районі дорожні знаки відсутні взагалі . Проїздна частина дороги досить широка, заборонних знаків, які б забороняли зупинку автомобіля, не було .
згідно ст. 9 КУпАП правопорушенням (проступком ) визнається протиправна , винна , умисна або необережна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, вдасність, права і свободи громадян , на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративно відповідальність.
інспектр ВДАІ Повстянко О.Ю. склав надуманий протокол і постанову, які не підтверджуються ніякими доказами.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить слухати справу в його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за необхідне, справу розглянути без його участі.
Дослідивши докази і давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення із наступних підстав:
Із постанови серії АВ № 238975 вбачається, що 23.02.2011 року о 14 год. 40 хв. в м .Бершадь по вул. Червоноармійській гр. ОСОБА_1 здійснив зупинку автомобіля в зоні дії пішохідного переходу.
Однак дана постанова винесена з порушенням норм КУпАП, оскільки в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1:
Всупереч вимогам ст. 268 КупАП відповідач не надав можливості мати захисника, адвоката, оскільки особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката чи іншого фахівця в галузі права.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Всупереч вимогам ст. 280 КУпАП інспектор ДАІ не з’ясував жодної з обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, не з’ясував чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, не довівши позивачеві його порушення, наклав на нього передбачене КУпАП адміністративне стягнення у вигляді 260 грн. штрафу.
Також, судом встановлено, що вищезазначена постанова винесена з порушенням ст. 277 КУпАП щодо п”ятнадцятиденного строку розгляду справи про адміністративне правопорушення, який рахується з дня складання протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідачем, якому підвідомча дана справа, в той же день після складання протоколу про адміністративне правопорушення була винесена постанова про адміністративне правопорушення, внаслідок чого ОСОБА_1 був позбавлений можливості реалізувати своє право на захист та подачу пояснень щодо обставин, які мають значення для вирішення справи та був позбавлений права на оскарження постанови по даній справі.
Відповідно до ст. 71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Але, оскільки відповідач в судове засідання не з"явився та не довів правомірності свого рішення щодо винесення даної постанови, суд, враховуючи сукупність вищенаведених обставин, вважає, що в діях позивача ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, тому постанова підлягає скасуванню, а справа - закриттю.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 71 ч.2, 94, 118, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, на підставі ст.ст. 122, 287-289, 293 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Поновити пропущений строк ОСОБА_1 для звернення до суду.
Позов ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території Бершадського р-ну Вінницької області л-нта міліції Повстянка М.П. про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення –задоволити.
Скасувати постанову серії АВ № 238975 від 23.02.2011 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, а справу закрити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:
- Номер: 2-аі/570/4/2018
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Рівненський районний суд Рівненської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: інше
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.09.2018
- Дата етапу: 17.10.2018
- Номер: 6-а/689/4/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: повернуто скаргу
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.12.2018
- Дата етапу: 28.05.2019
- Номер:
- Опис: заміну сторони виконавчого провадження за виконавчим листом Ярмолинецького районного суду №2-а-1917/11
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.05.2019
- Дата етапу: 28.05.2019
- Номер: 854/5943/19
- Опис: визнання дій неправомірними
- Тип справи: Матеріали справи
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: П'ятий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.07.2019
- Дата етапу: 29.07.2019
- Номер: 2-аво/949/10/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Дубровицький районний суд Рівненської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.03.2020
- Дата етапу: 16.03.2020
- Номер:
- Опис: про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2011
- Дата етапу: 01.03.2011
- Номер: 2-а/617/18962/12
- Опис: про стягнення невиплачених коштів
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.07.2010
- Дата етапу: 09.10.2012
- Номер: 2-а/2303/993/11
- Опис: Про визначення дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.03.2011
- Дата етапу: 30.10.2012
- Номер:
- Опис: про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними, зобов’язання про перерахунок, нарахування та виплату щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування »
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: скасовано частково
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.02.2011
- Дата етапу: 19.04.2013
- Номер: 2-а/2522/1237/11
- Опис: про стягнення з органу владних повноважень УПФУ в Талалаївському районі неотриманої щомісячної державної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2011
- Дата етапу: 19.09.2011
- Номер: 2-а/1711/1805/11
- Опис: про стягнення недоплачених щомісячного підвищення до пенсії та додаткової пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Кузнецовський міський суд Рівненської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.07.2011
- Дата етапу: 23.09.2011
- Номер:
- Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.02.2011
- Дата етапу: 24.02.2011
- Номер: 2-а/2216/1726/11
- Опис: про зобов"язання нарахувати і вмплатити підвищення до пенсії дитині війни у передбаченому Законом розмірі
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.08.2011
- Дата етапу: 20.05.2014
- Номер: 2-а-1917/2011
- Опис: про зобов"язання перерахувати та виплатити щомісячну надбавку до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.06.2011
- Дата етапу: 29.07.2011
- Номер: 2-а-1917/1907/11
- Опис: Багрій Б.М про визнання неправомірними дій відносно призначення пільгової пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Зборівський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2011
- Дата етапу: 19.12.2011
- Номер: 2-а/466/11
- Опис: про стягнення допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2011
- Дата етапу: 31.05.2011
- Номер: 2-а/426/9168/11
- Опис: стягнення допомоги "діти війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2011
- Дата етапу: 08.09.2011
- Номер: 2-а/220/2511/11
- Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.05.2011
- Дата етапу: 28.07.2011
- Номер: 2-а/908/3512/11
- Опис: соціального захисту дітей війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.02.2011
- Дата етапу: 05.07.2011
- Номер: 6-а/345/651/2013
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.12.2013
- Дата етапу: 16.12.2013
- Номер: 2-а/1198/11
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Волочиський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.05.2011
- Дата етапу: 14.06.2011
- Номер: 2-а/2074/11
- Опис: Про перерахунок надбавки до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Барський районний суд Вінницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.03.2011
- Дата етапу: 18.04.2011
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Гадяцький районний суд Полтавської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2011
- Дата етапу: 15.02.2011
- Номер: 2-а/368/11
- Опис: стягнення недоплаченої щомісячної соцдопомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.06.2011
- Дата етапу: 30.06.2011
- Номер: 2-а/1237/11
- Опис: про стягнення підвищення до пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1917/11
- Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Губко В. І.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.02.2011
- Дата етапу: 29.04.2011