Справа №1-129/2007
ВИРОК
ІМЕНАМ УКРАЇНИ
23 травня 2007 року Ленінський районний суд М.Кіровограда в складі: головуючого- Яковлева О.В., при секретарі -Монзуль К.Ю.,. за участю прокурора -Ткаченко С.А., захисника ОСОБА_2., розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Кіровограді кримінальну справу за звинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженця с. Кадичкан Сусуманського району, Магаданської області, росіянина, гр.України, з середньою освітою, не одруженого, проживаючого м. АДРЕСА_1, раніше неодноразово судимого, останній раз 21.03.2005р. Дзержинським районним судом м. Кривий Ріг за ст.185 ч.2, ст. 185 ч.З, 186 ч.2, 309 ч.І, 263 ч.І, 70 ч.І КК України до 4 років позбавлення волі, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 391 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1вчинив злісну непокору законним вимогам адміністрації виправної установи, особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, якщо ця особа за порушення вимог режиму відбування покарання була піддана протягом року стягненню у виді переведення до приміщення камерного типу, за наступних обставин.
ОСОБА_1відбуває покарання у виді позбавлення волі у Кірвооградській ВК №6 УДДПВП України в Кіровоградській області за вироком Дзержинського районного суду , м.Кривий ріг від 21.03.2005 року. За час відбування покарання в Кіровоградській ВК №6 ОСОБА_1зарекомендував себе з негативного боку, стосовно раніше скоєнних злочинів не розкаявся, є злісним порушником режиму утримання, допустив 47 порушень режиму відбування покарання. За вказані порушення притягувався до дисциплінарної відповідальності.
Засудженого ОСОБА_1. 07.10.2006 року за злісне порушення вимог режиму відбування покарання, яке виразилось у злісному невиконанні законних вимог адміністрації, а саме виходити в загальну масу засуджених, за постановою начальника Кіровоградської ВК №6, погодженою зі спостережною комісією при Кіровоградському міськвиконкомі в якості дисциплінарного стягнення було переведено, згідно ст.ст.132,134 КВК України, до приміщення камерного типу строком на 3 місяці.
Після відбуття дисциплінарного стягнення в ПКТ, засудженому ОСОБА_1.. 23.01.2007 року, близько 09 години 45 хвилин в приміщенні чергового ДІЗО, ДПК, ПКТ Кіровоградської ВК № 6 начальником 11 -го відділення СПС майором внутрішньої служби ОСОБА_5. в" присутності начальника зміни ст. Прапорщика ОСОБА_6., чергового помічника начальника Кіровоградської ВК №6 ОСОБА_7., прапорщика ОСОБА_8., , оперуповноваженого ОВ ВК №6 ОСОБА_9., та засуджених ОСОБА_3. і -ОСОБА_4., було запропоновано відпрацювати наряд поза чергою, а саме прибирання камери ДІЗО №11, за допущене ним раніше порушення режиму утримання.
Засуджений ОСОБА_1будучи забезпечений у повному обсязі необхідним господарським інвентарем, та попереджений про кримінальну відповідальність за ст.391 КК України, з метою умисного вчинення злісної непокори працівнику адміністрації ВК № 6 на законну, в межах наданих йому повноважень, вимогу начальника 11-го відділення СПЄ майора внутрішньої служби ОСОБА_5., відкрито, зухвало, в присутності працівників адміністрації та засуджених, без поважних причин, категорично відмовився
2
відпрацьовувати наряд поза чергою, при цьому, свою відмову він мотивував тим, що виконання позачергового наряду принижує його людську гідність.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1свою вину у вчиненому злочині визнав повністю, не заперечив проти фактичних обставин справи, підтвердив покази дані на досудовому слідстві і показав, що дійсно 23.01.2007 року відмовився виконувати наряд, а саме прибирати в ОСОБА_1
Вина підсудного ОСОБА_1. підтверджується доказами, дослідженими в порядку ч.З ст.299 КПК України, оскільки показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.
Суд кваліфікує діяння підсудного ОСОБА_1. за ст.391 КК України як вчинення злісної непокори законним вимогам адміністрації виправної установи, особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, якщо ця особа за порушення вимог режиму відбування покарання була піддана протягом року стягненню у виді переведення до приміщення камерного типу.
Вирішуючи питання щодо призначення міри покарання підсудному ОСОБА_1., суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, пом"якшуючі та обтяжуючі покарання обставини.
Підсудний ОСОБА_1вчинив злочин середньої тяжкості, як особа, характеризується негативно, раніше судимий, судимість у встановленому законом порядку не знята і не погашена.
Пом'якшуючих та обтяжуючих покарання обставин для підсудного ОСОБА_1. судом не визнано.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1. можливе тільки в умовах ізоляції від суспільства з відбуванням покарання в місцях позбавлення волі.
Враховуючи той факт, що підсудний ОСОБА_1після винесення вироку Дзержинським районним судом м. Кривий Ріг від 21.03.2005 року, згідно якого ОСОБА_1засуджений за ст.185 ч.2, ст. 185 ч.З, 186 ч.2, 309 ч.І, 263 ч.І, 70 ч.І КК України до 4 років позбавлення волі, до повного відбуття покарання вчинив новий злочин, відповідно до ч.І ст.71 КК України йому необхідно призначити покарання за сукупністю вироків і до призначеного покарання за даним вироком частково приєднати невідбуту частину покарання за попереднім вироком.
Керуючись ст.ст.321 -324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним за ст.391 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ч.І ст.71 КК України до призначеного покарання за даним вироком частково приєднати невідбуту частину покарання за попереднім вироком Дзержинського районного суду м. Кривий Ріг від 21.03.2005 року і остаточно призначити ОСОБА_1.. , покарання у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 04 (чотири) місяці.
Строк відбування покарання рахувати з 08 лютого 2007 року.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1. "на апеляційний період залишити тримання
під вартою.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Кіровоградської області через даний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим ОСОБА_1. в той же строк з моменту вручення копії вироку.
Суддя Ленінського райсуду
М.Кіровограда О.В.Яковлев