ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" листопада 2007 р. |
Справа № 9/112. |
За позовом Приватний підприємець ОСОБА_1
до Чорнівська сільська рада
про зобов"язання укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки
Суддя
представники:
від позивача: п/п ОСОБА_1
від відповідача: сільський голова Голондей Ю.В.
В С Т А Н О В И В:
Приватний підприємець ОСОБА_1звернувся із позовною заявою в якій просить зобов'язати Чорнівську сільську раду в особі сільського голови укласти з ним договір купівлі-продажу земельної ділянки по вул. Федьковича, 16 у с.Чорнівка Новоселицького району площею 0,13 га.
Ухвалою від 06 вересня 2006 року провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішенням по справі № 9/153.
12 листопада 2007 року від позивача надійшло клопотання про поновлення розгляду справи № 9/112, з копією постанови господарського суду Чернівецької області від 15 жовтня 2006 року по справі № 9/153.
Позивач в судовому засіданні 29 листопада 2007 року, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечує проти позову посилаючись на недійсність договору купівлі-продажу не житлової будівлі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.
6 вересня 2005 року між позивачем і відділом Новоселицької районної ради Новоселицького району Чернівецької області по зв'язках з райдержадміністрацією та управлінню комунальною власністю було укладено посвідчений нотаріально договір купівлі-продажу, згідно з яким позивач купив нежитлову будівлю клубу з терасою та підвальними приміщеннями, які розташовані за адресою в с. Чорнівка по вул. Федьковича,16, Новоселицького району Чернівецької області, у подальшому зареєстрував у встановленому порядку своє право власності на вказаний об'єкт нерухомості. Станом на день розгляду справи даний договір в установленому порядку не визнаний недійсним.
Постановою господарського суду Чернівецької області від 23 лютого 2007 року у справі № 10/239, яка набрала законної сили “Визнано нечинним рішення 4 сесії V скликання Чорнівської сільської ради № 2 від 27.10.2006 р. про відмову приватному підприємцю ОСОБА_1у затвердженні проекту землеустрою щодо передачі земельної ділянки у власність біля клубу с. Чорнівка. Зобов'язано Чорнівську сільську раду в місячний строк з дня набрання постановою чинності розглянути в установленому порядку та затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом викупу) під розміщення міні-бару з добудовою танцювального майданчика, виконаний МПП “Земагропроектсервіс” 17.04.2006 р., та звіт про експертну оцінку земельної ділянки загальною площею 0,1358 га по вул. Федьковича, 16 в с. Чорнівка Новоселицького району Чернівецької області, виконаний приватним підприємством “Витязь”.
22 травня 2007 року 10 позачергова сесія V скликання Чорнівської сільської ради Новоселицького району, Чернівецької області вирішила: “1 .Затвердити ОСОБА_1. проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність під розміщення міні-бару з добудовою танцювального майданчика, виконаний МПП «Земагропоектсервіс» 17.04.2006 року, та звіт про експертну оцінку земельної ділянки загальною площею 0,1358 га по вул.. Федьковича,16 в с.Чорнівка Новоселицького району Чернівецької області, виконаний приватним підприємством «Вітязь». 2. Відмовити ОСОБА_1в договорі купівлі-продажу земельної ділянки під розміщення міні-бару.”
Рішенням господарського суду Чернівецької області у справі № 9/153 від 15 жовтня 2007 року, яке набрало законної сили, визнано нечинним п. 2 рішення 10 позачергової сесії V скликання Чорнівської сільської ради Новоселицького району, Чернівецької обл. від 22.05.2007 року, в частині відмови ОСОБА_1., в укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки під розміщення міні-бару, та скасувати його.
Згідно ст. 116 Земельного кодексу України “Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.”
Відповідно до ст. 120 ЗК України “1. До особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.
Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.
2. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.”
Конституційний Суд України у рішенні по справі №1-10/2004 від 01.12.04р. (№18-рп/2004) вказав: "Поняття "охоронюваний законом інтерес", що вживається в частині першій статті 4 Цивільного процесуального кодексу України та інших законах України у логічно-смисловому зв'язку з поняттям "права", треба розуміти як прагнення до користування конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом, як зумовлений загальним змістом об'єктивного і прямо не опосередкований у суб'єктивному праві простий легітимний дозвіл, що є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони з метою задоволення індивідуальних і колективних потреб, які не суперечать Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загальноправовим засадам."
Відмова сільської ради в укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки порушує права та законні інтереси позивача і може мати місце лише з підстав, визначених законодавством. Відповідач ні в спірному рішенні, ні в процесі судового розгляду справи, не обґрунтував причин та підстав для відмови в укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.1, 12. 33, 44, 49, 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, , суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Чорнівську сільську раду укласти з приватним підприємцем ОСОБА_1договір купівлі-продажу земельної ділянки по вул. Федьковича, 16 у с.Чорнівка Новоселицького району, площею 0,13 га
3. Стягнути з місцевого бюджету Чорнівської сільської ради (с.Чорнівка, Новоселицького р-ну, Чернівецької обл. р/р 33217812800187 в УДК в Чернівецькій обл. МФО 856135, Код 24118617273) на користь Приватного підприємця ОСОБА_1(іден. № НОМЕР_1, с.Чорнівка, Новосе-лицького району, Чернівецької області) відшкодування державного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 грн..
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
У разі подання апеляційної скарги або апеляційного подання до Львівського апеляційного суду через Господарський суд Чернівецької області, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.
Суддя .