Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2011 р. справа № 2а/0570/4700/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Голуб В.А.
при секретарі Аржанові А.С.
за участю:
прокурора не з’явився,
представника позивача Зінченко І.Є.,
представник відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом прокурора Будьоннівського району м. Донецька в інтересах Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Д.І.А.Л.» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Будьоннівського району м. Донецька звернувся до суду з позовною заявою в інтересах Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Д.І.А.Л.» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову прокурор зазначає, що станом на 16.03.2011 року заборгованість відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька зі страхового внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за січень 2011 року, згідно звіту про нарахування внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 418, 04 грн. Тому позивач просить стягнути зазначену заборгованість з відповідача.
Прокурор в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Конверти із судовими повістками повернулись до суду з поміткою «організація не зареєстрована». Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Згідно з Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АЕ № 736655, станом на 13.05.2011 року місцезнаходженням відповідача є адреса: 83085, Донецька область, м. Донецьк, вул. Баумана, буд. 10. Саме за цією адресою судом надсилались судові повістки з повідомленням про вручення поштового відправлення, тому суд вважає відповідача повідомленим належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності прокурора та представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Як встановлено у судовому засіданні, Товариство з обмеженою відповідальністю «Д.І.А.Л.» зареєстровано у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Донецької міської ради 28.12.2009 року та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька.
Як встановлено судом, заборгованість відповідача перед Управлінням з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за січень 2011 року згідно звіту про нарахування єдиного внеску за січень 2011 року складає 418, 04 грн.
Згідно частини 1 статті 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі – Закон № 2464-VI) платниками єдиного внеску є роботодавці, а саме, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця).
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску - роботодавці зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, яким є календарний місяць, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
Згідно з підпунктом 4.3.5 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 N 21-5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 за N 994/18289 визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 N 5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 за N 114/8713.
Частиною 2 статті 6 Закону № 2464- VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Як встановлено у судовому засіданні, заборгованість на момент подання позовної заяви відповідачем не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора Будьоннівського району м. Донецька в інтересах Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Д.І.А.Л.» про стягнення заборгованості у розмірі 418, 04 гривень підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111,112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Будьоннівського району м. Донецька в інтересах Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Д.І.А.Л.» про стягнення заборгованості – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Д.І.А.Л.» на користь Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька заборгованість у розмірі 418, 04 грн. (чотириста вісімнадцять гривень чотири копійки).
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 01 червня 2011 року. Постанову у повному обсязі виготовлено 06 червня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Голуб В. А.