Судове рішення #15770313

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                   тел. 235-24-26

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"07" червня 2011 р.                                                                  Справа № 23/068-11

Господарський суд Київської області у складі судді Зайця Д.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом прокурора м. Біла Церква в інтересах держави в особі управління комунальної власності Білоцерківської міської ради, м. Біла Церква

до Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1, м. Біла Церква

про стягнення 49250,48 грн.

секретар судового засідання Федорець А.С.

за участю представників:

від прокуратури: Сазонова С.В. (посвідчення №107 від 2 вересня 2010 року);

від позивача: ОСОБА_3 (довіреність №12-1-27/814 від 2 вересня 2010 року);

від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокурор м. Біла Церква в інтересах держави в особі управління комунальної власності Білоцерківської міської ради (далі - позивач) звернувся до господарського суду з позовом до Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення 49250,48 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач не виконав свої зобов’язання за договором оренди №448 від 11 листопада 2008 року, укладеним з управлінням комунальної власності Білоцерківської міської ради, в результаті чого за ним утворилась заборгованість в розмірі 46460,12 грн. Додатково, за прострочення виконання зобов’язання відповідачу нараховано пеню в розмірі 2790,36 грн.

Провадження у справі порушено відповідно до ухвали господарського суду Київської області від 12 травня 2011 року та призначено справу до розгляду на                     25 травня 2011 року.

25 травня 2011 року розгляд справи відкладено на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 7 червня 2011 року.

Відповідач, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи ухвалами суду від 12 травня 2011 року та від 25 травня 2011 року, в судове засідання не з'явився, витребуваних документів не подав. Суд вважає за можливе відповідно до ст. 75 ГПК України розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.

7 червня 2011 року відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Між Управлінням комунальної власності Білоцерківської міської ради (за договором –орендодавець) та Фізичною особою –підприємцем ОСОБА_1 (за договором –орендар) 11 листопада 2008 року укладено договір оренди за №448.

Згідно розділу 1 договору орендодавець передає в оренду, а орендар приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення площею 24,85 кв.м., яке розташоване в одноповерховій нежитловій будівлі за адресою: Київська область, м. Біла Церква, пров. Гординського, 12, яке перебуває на балансі житлово-комунальної контори №1.

Пунктом 2.1 договору передбачено, що передача нежитлового приміщення в оренду вперше здійснюється за актом прийому –передачі.

Згідно пункту 2.3 договору нежитлове приміщення вважається переданим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі.

Відповідно до пункту 3.1 договору розмір орендної плати визначається на підставі «Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна»і становить 2285,60 грн. за перший місяць оренди та перераховується орендарем орендодавцю не пізніше 15-го числа місяця, за який вона вноситься.

Пунктом 3.2 договору передбачено, що розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на офіційно встановлений індекс інфляції за поточний місяць.

Згідно пункту 3.5 договору орендна плата сплачується по день фактичного звільнення приміщення та передачі його орендодавцю.

У відповідності до пункту 4.2 договору орендар зобов’язується своєчасно та в повному обсязі вносити орендодавцю орендну плату.

Згідно пункту 8.2 договору за несвоєчасне внесення орендної плати орендар сплачує пеню в розмірі 0,07 % від суми недоплати за кожен день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ.

Відповідно до пункту 10.1 договору, договір діє з 1 жовтня 2008 року по 30 вересня 2009 року.

Згідно пункту 10.8 договору дія договору припиняється достроково за згодою сторін або за рішенням суду.

На виконання умов договору відповідач прийняв, а позивач передав у строкове платне користування нежитлове приміщення площею 24,85 кв.м., яке розташоване в одноповерховій нежитловій будівлі за адресою: Київська область, м. Біла Церква, пров. Гординського, 12, що підтверджується актом прийому-передачі від 1 жовтня 2008 року, копія якого наявна в матеріалах справи.

У січні 2011 року відповідач звернувся до позивача з заявою про розірвання договору оренди від 11 листопада 2008 року за №448.

27 січня 2011 року між позивачем та відповідачем підписано акт прийому-передачі нежитлового приміщення площею 24,85 кв.м., яке розташоване в одноповерховій нежитловій будівлі за адресою: Київська область, м. Біла Церква, пров. Гординського, 12. Згідно даного акту відповідач повернув позивачу орендоване приміщення.

Відповідач взяті на себе зобов’язання згідно договору оренди від 11 листопада 2008 року за №448 не виконав належним чином, а саме, не сплатив позивачу орендну плату за період з вересня 2009 року по січень 2011 року, в результаті чого за ним утворилась заборгованість в розмірі 46460,12 грн.

В судовому засіданні представники прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали.

Відповідач в судове засідання 7 червня 2011 року не з‘явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином в установленому законом порядку ухвалами суду від 12 травня 2011 року та від 25 травня 2011 року. Витребувані документи (п. 4 ухвали від 12 травня 2011 року) відповідач суду не надав.

Судом оглянуто оригінали документів, залучених до матеріалів справи.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Згідно приписів статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Згідно ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

У відповідності до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Станом на день прийняття рішення у справі відповідач не сплатив позивачу орендну плату. Зазначений факт відповідачем не спростовано. Розмір заборгованості відповідає фактичним обставинам справи, тому вимога позивача про стягнення з відповідача 46460,12 грн. заборгованості по орендній платі підлягає задоволенню.

Частиною 1 ст. 230 Господарського кодексу України передбачено, що штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до п. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов’язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань»№543/965-ВР від 22.11.1996 року, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочення платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, що передбачено ст. 3 зазначеного Закону.

Розмір пені, нарахованої позивачем, у сумі 2790,36 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Таким чином, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (09100, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Управління комунальної власності Білоцерківської міської ради (09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярмаркова, 1/23, код 20577351) –46460 (сорок шість тисяч чотириста шістдесят) грн. 12 коп. заборгованості та 2790 (дві тисячі сімсот дев’яносто) грн. 36 коп. пені.

3.          Стягнути з Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (09100, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України: на р/р 31118095700001, банк УДКУ в Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 24074109, одержувач платежу ГУ ДКУ в Київській області, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, державне мито в сумі 492 (чотириста дев’яносто дві) грн. 50 коп.; на р/р 31217264700001, банк ГУ ДКУ в Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 24074109, одержувач платежу державний Київська область, код бюджетної класифікації 22050003 – 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4.          Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

  

             Суддя                                                                                                  Заєць Д. Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація