06.06.11
У К Р А Ї Н А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Чернігівської області
14000, м. Чернігів,
просп. Миру, 20 тел. канцелярії 77-99-18
У Х В А Л А
06 червня 2011 року № 02-02/ _______
(Справа №8/44-08)
Суддя Т.Г. Оленич, розглянувши матеріали скарги від 02.06.2011р.
ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 14000
Орган державної виконавчої служби, дії якого оскаржуються: Новозаводський відділ Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, вул. Шевченка, 118, м. Чернігів, 14030
на дії органу Державної виконавчої служби щодо виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 01.04.2008р., виданого на примусове виконання рішення від 17.03.2008р. у справі №8/44
за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області, пр-кт. Миру, 43, м. Чернігів, 14000
до відповідача: Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 14000
про стягнення 4517грн.09коп.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подано скаргу на постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №25120720 від 22.02.2011р., винесену державним виконавцем Новозаводського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції в ході виконання наказу Господарського суду Чернігівської області від 01.04.2008р. №8/44, виданого на примусове виконання рішення господарського суду від 17.03.2008р. у справі №8/44.
Проаналізувавши вищевказану скаргу, суд прийшов до висновку, що вона підлягає поверненню без розгляду виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст.1, 21 Господарського процесуального кодексу України сторонами в господарському процесі –позивачами та відповідачами –можуть бути, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатись фізичні особи, а саме, у справах зі спорів, що виникають з корпоративних відносин, а також у справах про банкрутство.
Згідно зі ст.28 Цивільного кодексу України фізична особа набуває прав і здійснює їх під своїм ім'ям. Ім'я фізичної особи складається із прізвища, власного імені та по батькові. В силу ст.50 Цивільного кодексу України фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації.
Таким чином, повне найменування фізичної особи, яка здійснює підприємницьку діяльність і в установленому законом порядку зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, має містити зазначення її правового статусу - фізична особа-підприємець, а також прізвище, ім'я та по батькові.
17 березня 2008 року Господарським судом Чернігівської області прийнято рішення у справі №8/44 зі спору, що виник з орендних правовідносин, за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області до Приватного підприємця ОСОБА_1, відповідно до якого з відповідача в доход державного бюджету стягнуто 3903грн.43коп. боргу, 433грн.27коп. пені, 102грн. державного мита та 118грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.
На примусове виконання вищевказаного рішення після набрання ним законної сили 01.04.2008р. господарським судом видано накази.
За змістом ст.121-2 Господарського процесуального кодексу України правом на подання скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби наділені стягувач, боржник, а також прокурор. Тобто, скаргу на дії або бездіяльність органу Державної виконавчої служби мають право подати до суду сторони господарської справи (позивач, відповідач) та сторони виконавчого провадження (стягувач, боржник).
Відповідачем, а після пред’явлення наказу №8/44 від 01.04.2008р. до виконання до органу Державної виконавчої служби боржником, у справі №8/44 є Приватний підприємець ОСОБА_1. Особа, якою подано скаргу (фізична особа ОСОБА_1), не є ані стороною у справі №8/44, ані учасником виконавчого провадження, а тому суд не вправі приймати вищевказану скаргу до розгляду.
Крім того, відповідно до п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.03р. №14 „Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження” скарги на дії органів державної виконавчої служби мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положенням Господарського процесуального кодексу України.
За змістом п.2 ч.2 ст.54 Господарського процесуального кодексу України та ч.7 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження»скарга на дії органу державної виконавчої служби має містити повне найменування стягувача та боржника, відомості про їх місцезнаходження, а також найменування органу державної виконавчої служби, на дії якого вона подається.
В порушення вказаних положень боржником в скарзі не зазначено найменування стягувача та відомості про його місцезнаходження.
В силу ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані докази відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів. Вказані вимоги поширюються і щодо скарг на дії органу державної виконавчої служби. Зокрема, у разі подання скарги боржником, до скарги мають бути додані докази надсилання її копії стягувачу та органу державної виконавчої служби.
До скарги боржником не надано жодних доказів, які підтверджують надсилання боржником копій скарги іншим учасникам виконавчого провадження, а саме стягувачу та органу державної виконавчої служби, що є порушенням вимог процесуального закону.
В силу п.5 ч.2 ст.54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити законодавство, на підставі якого подається позов. Згідно із п.4 ч.1 ст.57 вказаного Кодексу до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. При поданні скарги на дії органу державної виконавчої служби скаржником мають бути подані докази, які підтверджують викладені у скарзі обставини, та зазначено норми закону як правову підставу вимог скаржника.
В порушення наведених приписів закону боржником до скарги не додано жодного доказу, що підтверджує викладені у скарзі обставини, а також не зазначено жодної норми чинного законодавства, на підставі якої ґрунтуються його вимоги.
Враховуючи вищевикладені порушення, господарський суд приходить до висновку, що скарга підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись ст.ст.1, 21, 54, 57, 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України суд,
У Х В А Л И В :
Скаргу повернути скаржнику без розгляду.
Додаток: на 01арк.
Суддя Т.Г. Оленич
- Номер:
- Опис: про видачу дублікату наказу
- Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 8/44
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Оленич Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.05.2017
- Дата етапу: 13.05.2017
- Номер:
- Опис: про видачу дублікату наказу
- Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 8/44
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Оленич Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.12.2017
- Дата етапу: 14.12.2017