Справа № 2-399/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року Генічеський районний суд Херсонської області в складі
головуючого судді Постол B.C.
при секретарі Бондар О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ ЕК „Херсонобленерго" в особі Генічеського РЕЗ і ЕМ про зменшення суми нарахованих збитків,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з вказаним позовом до суду, в якому посилається на те, що за місцем його проживання 17.01.2007 року працівниками Генічеського РЕЗ і ЕМ при перевірці електролічильника та електропристроїв виявлено факт порушення правил користування електричною енергією для населення. Був складений акт, та на його підставі були розраховані збитки, які за підрахунками РЕЗ і ЕМ склали 10241 грн. 19 коп. Не оспорюючи законність акту про виявлене правопорушення, позивач просить суд зменшити суму нарахованих збитків, оскільки при нарахуванні суми збитків комісією Генічеського РЕЗ і ЕМ, були допущені помилки, так як кількість днів розраховувалася ні з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладів обліку, що проводилося 01.09.2006 року, а за 1095 днів. Вважає, що реальна сума збитків складає 1276 грн. 70 коп. Тому просить суд зменшити суму збитків, нарахованих за актом до 1276 грн. 70 коп., а також стягнути з Генічеського РЕЗ і ЕМ моральну шкоду в сумі 1000 грн.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала в повному об'ємі, просить суд позов задовольнити, зменшивши суму збитків до 1276 грн. 70 коп. та стягнути моральну шкоду в розмірі 1000 грн.
Представник відповідача Маринченко О.В. в судовому засіданні позовні вимоги заперечила. Пояснила, що в результаті порушення правил користування електричною енергією для населення позивачем, було складено акт та нараховані збитки згідно пп. 6 п. 3.1 Методики, відповідно до якого в разі виявлення представником енергопостачальника прихованої електропроводки, кількість днів обчислюється з дня останньої технічної перевірки, але не більше ніж за три роки. Оскільки у ОСОБА_1 було виявлене саме таке порушення, і він не заперечував проти цього, тому кількість днів обчислювалася за цією нормою. Вважає, що збитки нараховані відповідно до Методики, а тому просить суд у задоволенні позову відмовити.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши надані докази, встановив наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Позивач є споживачем електроенергії, що надається ВАТ ЕК „Херсонобленерго". 17.01.2006 року ОСОБА_1 було допущене безоблікове споживання електричної енергії, про що було складено акт № 197953 (а.с. 13). Акт визнаний сторонами і не оспорюється.
На підставі акту комісією Генічеського РЕЗ і ЕМ були розраховані збитки, у відповідності до Методики, сума збитків Склала 10241, 19 грн., в т.ч. ПДВ 2048, 24 грн.. Збитки розраховані за формулою 2.7 WOT6 СП. -Г СП. X Івик. с. п. ДЄ Р -ПОТУЖНІСТЬ самовільного підключення, tBHK. с. п. - час використання самовільного підключення протягом доби ( 12 год/доб)
Доказів того, коли проводилася остання технічна перевірка позивачем не надано, а показання свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, судом не приймаються до уваги, так як не стосуються предмету доказуванню.
У відповідності до наданої контрольної картки споживача перевірка обліку та електроустановки споживача проводилася востаннє 13.08.2005 року, що має визначатися як дата з якої необхідно розраховувати збитки., а не з 18.01.2004 року, як це зроблено представниками відповідача. Таким чином, розмір збитків має складати 8295, 83 грн. в т.ч. ПДВ-1659, 17 грн.
Зважаючи на те, що збитки були заподіяні не злочином, а також приймаючи до уваги тяжке матеріальне становище позивача - наявність на утриманні сина інваліда, відсутність підсобного господарства, відповідно до вимог ч. 4 ст. 1193 ЦК суд вважає можливим зменшити розмір відшкодування шкоди до 6000 грн.
В задоволенні позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди слід відмовити, оскільки позивачем не було доведено в чому саме полягала моральна шкода, і що воно була заподіяна внаслідок протиправних дій відповідача.
У відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві -пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено, тому з відповідача на користь позивача слід стягнути 29 грн. судових витрат.
Керуючись ст. 1193 ЦК України, Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 року „Про затвердження Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією", ст. ст. 11, 213- 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ВАТ ЕК „Херсонобленерго" в особі Генічеського РЕЗ і ЕМ про зменшення суми нарахованих збитків задовольнити частково.
Зменшити суму нарахованих збитків ОСОБА_1 за актом № 197953 від 17.01.2006 року про порушення правил користування електричною енергією для населення до 6000 грн. (шести тисяч грн.)
Стягнути з ВАТ ЕК „Херсонобленерго" в особі Генічеського РЕЗ і ЕМ на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 29 грн.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, що має бути поданою впродовж десяти днів з дня проголошення рішення та направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
- Номер: 6/691/18/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-399/2007
- Суд: Городищенський районний суд Черкаської області
- Суддя: Постол B.C.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.09.2017
- Дата етапу: 05.12.2017