Справа № 2-13965/07
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2008 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Головіна В.О., при секретарі Коломоєць І. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді цивільну справу за позовомОСОБА_1 до Павлоградської міської Ради Дніпропетровської області про встановлення факту прийняття спадщини та про визнання права власності на спадкове майно
В С Т А Н О В И В
Позивачка 06.12.2007 року звернулася до суду з позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, яка жила в м. Павлограді в кооперативній квартирі АДРЕСА_1.
Після її смерті відкрилась спадщина за законом на майно в тому числі і на вказану квартиру. До смерті матері та на час ії смерті вона проживала разом з нею у вказаній квартирі і тому вважає, що належним чином прийняла спадщину. Але в нотаріальній конторі ій було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропуском строку на прийняття спадщини.
Позивачка просить встановити факт прийняття спадщини після смерті матері та визнати за нею право власності на вказану квартиру.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала і пояснила, що вона є донькою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 яка жила в м. Павлограді в кооперативній квартирі АДРЕСА_1. Вона постійно проживала в даній квартирі разом з нею. Вважає, що спадщину прийняла належним чином. Інших спадкоємців, які претендують на вказане майно, не має.
Від відповідача надійшла заява в якій він просить розглянути справу без його участі в судовому засіданні.
Суд вислухавши пояснення позивачки та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню. Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Відповідно зі ст. 1268 ЦК України Спадкоємець, якій постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка жила в м. Павлограді в кооперативній квартирі АДРЕСА_1. До смерті та на час смерті ОСОБА_2 з нею в квартирі проживала ОСОБА_1, що підтверджується реєстрацією за вказаною адресою в паспорті позивачці, якій був оглянутий в судовому засіданні.
Інших спадкоємців, які б заявляли вимоги на спадкове майно, в судовому засіданні не встановлено.
За таких обставин позовні вимоги підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В
Встановити факт прийняття ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, спадщини після смерті ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на АДРЕСА_1 після смерті Ії матері ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано в Апеляційний суд Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: