Судове рішення #15752837

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

УХВАЛА

  

"02" червня 2011 р.                                                Справа №  5016/1673/2011

   Господарський суд Миколаївської області, у складі Гриньової-Новицької Т.В.,

розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_2,

54037, АДРЕСА_1,

до Управління Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м.Миколаєва,

54052, м. Миколаїв, вул. Артема, 1-б.

про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, -

Встановив:

ОСОБА_2 звернулася до господарського суду з адміністративним позовом про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги “Дітям війни”. Свої вимоги позивач обґрунтовує ч. 2 ст. 3, ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, ст. ст. 8, 22, 55, 95 Конституції України, рішення Конституційного Суду України за № 6-рп/2007 від 09.07.2007р., а також ст. ст. 6, 17, 18, 19, 104-108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до положень п. 1. ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, яка визначає підвідомчість справ господарським судам, - спори, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів –не підвідомчі господарським судам.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України термін “справа адміністративної  юрисдикції”(адміністративна справа) у вказаному Кодексі вживається в такому значенні: переданий на вирішення адміністративного суду  публічно-правовий  спір,  у  якому хоча б однією зі сторін є орган  виконавчої  влади,  орган  місцевого  самоврядування,  їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі  законодавства,  в  тому  числі  на виконання делегованих повноважень.

Згідно з приписами ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства  України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму

Пунктом 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства  України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

З огляду на викладене, даний спір не підвідомчій господарським судам України.

Отже у прийнятті позовної заяви слід відмовити, на підставі п. 1 ст. 62 ГПК України, оскільки заява не підлягає розгляду в господарських судах України за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись пунктом 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України, суддя,  –

ухвалив:

1.          У прийнятті позовної заяви відмовити.  

2.          Позовні матеріали повернути позивачу.


СуддяТ.В.Гриньова-Новицька


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація