Справа № 2 «О» – 46/2011 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2011 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим, в складі:
головуючого – Корогодиной О.Е.
при секретарі – Усеїнові Р.Х.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за заявою ОСОБА_1 до зацікавленої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РО СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду с заявою до зацікавленої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РО СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим про встановлення факту, що має юридичне значення, мотивуючі свої вимоги тим, що він, ОСОБА_1, починаючи з 1986 року зі своїми батьками проживав на території України в м. Дніпропетровську. Його батьки працювали на одному з державних підприємств, яке в даний час реорганізовано та вже не існує. З початку 1993 року після розпаду СРСР вони були змушені перебратись до Росії, де заявник закінчив школу. В 2003 році з сімейних обставин, а також в зв’язку з роботою він переїхав на постійне місце проживання до України, де в нього є дружина. В зв’язку з тим, що він залишився жити в Україні, йому необхідно отримати громадянство України, на всі його звернення у відповідні інстанції, заявник отримував відмови, та пояснення, що на підставі ст. 8 Закону України «Про громадянство» йому необхідно підтвердити факт його проживання на території України на момент 24 серпня 1991 року та 13 листопаду 1991 року. Так як на той час заявник проживав зі своїми батьками без прописки, то в нього залишився єдиний вихід звернутись до суду. На даний час він проживає зі своєю цивільною дружиною в м. Сімферополі, та протягом вказаного періоду він не мав у власності житла, не мав можливості прописатися (зареєструватись) за місцем проживання, паспорт не отримував. Так як не має громадянства. За вказаними причинами він не може документально підтвердити факт проживання на території України, протягом всього періоду. Без паспорту заявник не можу в повній мірі реалізувати свої громадянські права. Встановлення юридичного факту постійного проживання на території України протягом останніх сімнадцяти років заявнику необхідно для отримання громадянства України. Тому він просить суд встановити постійного проживання на території України з 1986 року по 1993 рік.
Представник зацікавленої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РО СМУ ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим в судове засідання не з’явився.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1, починаючи з 1986 року зі своїми батьками проживав на території України в м. Дніпропетровську. Його батьки працювали на одному з державних підприємств, яке в даний час реорганізовано та вже не існує. З початку 1993 року після розпаду СРСР вони були змушені перебратись до Росії, де заявник закінчив школу. В 2003 році з сімейних обставин, а також в зв’язку з роботою він переїхав на постійне місце проживання до України, де в нього є дружина. В зв’язку з тим, що він залишився жити в Україні, йому необхідно отримати громадянство України, на всі його звернення у відповідні інстанції, заявник отримував відмови, та пояснення, що на підставі ст. 8 Закону України «Про громадянство» йому необхідно підтвердити факт його проживання на території України на момент 24 серпня 1991 року та 13 листопаду 1991 року. Так як на той час заявник проживав зі своїми батьками без прописки, то в нього залишився єдиний вихід звернутись до суду. На даний час він проживає зі своєю цивільною дружиною в м. Сімферополі, та протягом вказаного періоду він не мав у власності житла, не мав можливості прописатися (зареєструватись) за місцем проживання, паспорт не отримував. Так як не має громадянства. За вказаними причинами він не може документально підтвердити факт проживання на території України, протягом всього періоду. Без паспорту заявник не можу в повній мірі реалізувати свої громадянські права. Встановлення юридичного факту постійного проживання на території України протягом останніх сімнадцяти років заявнику необхідно для отримання громадянства України.
Згідно до ст.. 8 ЗУ «Про громадянство України» від 18 січня 2001 року № 2235-111, набуття громадянства може бути за територіальними ознаками. А саме, якщо особа народилась або постійно проживала до 24 серпня1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України» та являється особою без громадянства або іноземцем. Заявник громадянства не має.
Згідно з ч.2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб та постановляє рішення згідно з ст. 259 ЦПК України.
В зв’язку з цим суд думає, що заява про встановлення факту постійного проживання заявника в Україні з 1986 року по 1993 рік підлягає задоволенню.
На підставах вищевказаного, Закону України „Про громадянство”, користуючись ст. ст. 256, 259, 10, 60, 209, 212, 213, 215, 226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Встановити юридичний факт постійного проживання ОСОБА_1 в Україні з 1986 року по 1993 рік.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Залізничний районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: