Справа №2-А-8/2007р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2007 року Красноокнянський районний суд Одеської області
у складі головуючого судді ЧЕБОТАРЕНКО О.Л.,
при секретарі ЯНУШКЕВИЧ О.О.
з участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в с.м.т. Красні Окни справу за адміністративним позовом
Красноокнянського районного відділу внутрішніх справ ГУ MB С України в Одеській області до ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України
ВСТАНОВИВ:
Красноокнянський районний відділ внутрішніх справ ГУМВС України в Одеській області звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України посилаючись на те, що громадянин Молдови ОСОБА_2 без законних підстав перебуває на території України, тимчасово проживаючи в с.Новосамарка Красноокнянського району . ОСОБА_2 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил перебування на території України, після чого відносно нього складався висновок про видворення з України у добровільному порядку. Однак відповідач ухиляється від добровільного видворення з України.
В судовому засіданні представник позивача наполягала на заявлених вимогах. Відповідач позов визнав частково і пояснив, що він дійсно проживав на території України без реєстрації, по недійсному паспорту ,так як виникли проблеми із -за того, що він виписався із с.Юрчени Ниспоренського району, а прописатися в Україні не зміг, за що його дійсно неодноразово притягували до адміністративної відповідальності. Однак на теперішній час його дружина ,яка перебуває на України на законних підставах, придбала будинок в Україні і він просить надати йому строк для оформлення його паспортних документів.
Представник відповідача надав аналогічні пояснення.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до наступного. Особа громадянина Молдови ОСОБА_2 посвідчується паспортом зразка 1974 року серії НОМЕР_1,виданого ОВС Комуністичного райвиконкому Ташкентської області 23 лютого 1982 року , останній штамп у якому свідчить про виписку ОСОБА_2 із с.Юрчени Ніспоренського району .
Дані про реєстрацію громадянина Молдови ОСОБА_2 на території України відсутні. /а.с.10-11/
Громадянину ОСОБА_2 притулок або статус біженця , відповідно до ст.ст.4,5 Закону України " Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" , не надавався.
2
Посвідку на тимчасове або постійне проживання на території України , відповідно до ст.3 Закону України " Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", ОСОБА_2 не отримував.
Таким чином, встановлено ,що ОСОБА_2 порушив правила в'тзду в Україну ,передбачені ст.25 вищевказаного Закону.
У зв"язку із порушенням правил перебування в Україні громадянин Молдови ОСОБА_2 двічі притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.203 КУпАП / а.с. 4,5/
Відносно ОСОБА_2 двічі ОВС складався висновок про добровільне видворення за межі України / 17 травня 2006 року та 09 вересня 2006 року/ / а.с. 6,7/.
Однак ОСОБА_2 територію України не залишив і продовжує проживати в с.Новосамарка Красноокнянського району Одеської області.
Відповідно до ст. 30 вказаного Закону за порушення іноземцями встановленого порядку перебування в Україні до останніх застосовуються заходи відповідно до законодавства України .
Так , ч.5 ст.32 Закону України " Про правовий статус іноземців та осіб без
громадянства" передбачено ,що іноземець, який вчинив адміністративне
правопорушення , може бути видворений за межі України на підставі постанови . адміністративного суду у разі ухиляння іноземця від виїзду після прийняття рішення про видворення.
Таким чином, позовні вимоги Красноокнянського РВ ГУМВС України грунтуються на законі і підлягають задоволенню.
Що стосується вимог відповідача про надання йому строку для оформлення його паспортних документів, вони не можуть бути задоволені, так як останній порушує правила перебування іноземців в Україні і повинен нести відповідальність відповідно до законодавства України . Крім того, паспортні документи останнього можуть бути оформлені тільки у Республіці Молдові і тому правових підстав для надання строку ОСОБА_2 для оформлення його паспортних документів немає.
Керуючись ст.ст. 11,70,159-163, п.п.6.12.розділу У11 КАС України ,ст. ст.30,32 Закону України " Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" , суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Красноокнянського районного відділу внутрішніх справ ГУМВС України в Одеській області задовольнити.
Видворити примусово з України громадянина Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. уродженця к/с Арганчі Комунистичного району Ташкентської області.
На постанову може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення апеляційна скарга - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляцію, які подаються в апеляційний суд Одеської області через Красноокняняський районний суд, або в порядку ч.5 ct.1|j6JCAC України.