Судове рішення #1573426
Справа 2-о-4

Справа 2-о-4

2008 року

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

             10 січня  2008 року

Місцевий Бахмацький районний суд Чернігівської області

в складі: головуючого - судді Зацерковного М.М.

при секретарі- Горбач Н.Д.

розглянув у відкритому  судовому засіданні в м.Бахмач справу за заявою ОСОБА_1 до Біловежської сілської ради  про встановлення факту  проживання однією сім»єю без реєстрації шлюбу ,-

У С Т А Н О В И В :

           ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім»єю  з померлим ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_2.

            В своїй заяві заявниця посилається на те ,що вона проживала із померлим ОСОБА_2 однією сім»єю з 1975 року , як чоловік та дружина , без реєстрації шлюбу по день його смерті , тобто ІНФОРМАЦІЯ_1 , в АДРЕСА_1. Також вони мають спільного сина .Після смерті ОСОБА_2відкрилась спадщина на Сертифікат на право на земельну частку ( пай).Для оформлення  права на спадщину необхідно надати нотаріусу докази проживання з спадкодавцем однією сім»єю не менше п»яти років до часу відкриття спадщини.Це можливо встановити тільки в судовому порядку.

            В судовому засіданні  заявниця ОСОБА_1 просить задовольнити заяву, і виклала мотиви зазначені в заяві.

            Зацікавлена особа -Біловежська сільська рада в судове засідання не з»явилися, в матеріалах справи мається заява про розгляд справи   у  їх відсутність, із заявою згодні.

            Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення заявниці, свідків ,суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

            Згідно з ст.256 ч.1 ЦПК України  у судовому порядку може бути встановлений факт проживання однією сім»єю чоловіка та жінки без шлюбу .

              Як було встановлено в судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 проживала із   ОСОБА_2 однією сім»єю з 1975 року і є спадкоємцем четвертої черги.На протязі тривалаго часу вони разом із ОСОБА_2 вели спільне господарство, надавали допомогу та взаємно утримували один одного, як чоловік та дружина, без реєстрації шлюбу. У померлого ОСОБА_2 відсутні спадкоємці першої , другої , третьої черг .Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно у вигляді сертифіката на право на земельну частку ( пай).

               Свідоцтвом про смерть  від  10 червня  2007  року підтверджується , що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 76 років, актовий запис № 9.

                Факт того , що померлий ОСОБА_2 мав право на земельну частку ( пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСП « Дружба « підтверджується Сертифікатом на право на земельну частку ( пай), виданий Бахмацькою РДА 20 вересня 1996 року.

            Покази заявниці підтверджуються показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

            Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив , що він працював  разом із померлим ОСОБА_2 в колгоспі і може підтвердити факт того , що  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали разом більше тридцяти років як чоловік та дружина, вели спільне господарство. Також вони мають спільну дитину.

            Свідок  ОСОБА_4 судовому засіданні пояснила , що вона проживає по сусідству із заявницею та померлим ОСОБА_2  і може підтвердити факт того , що вони проживали однією сім»єю  близько 30-35 років, вели спільне господарство. Мають також спільну дитину.

            Викладені докази дають можливість суду зробити висновок про те, що ОСОБА_1 та померлий ОСОБА_2 проживали однією сім»єю з 1975 року і до дня смерті ОСОБА_2

            Факт, який просить встановити заявниця, має для неї юридичне значення.

            Керуючись ст.ст.10,27, 31,  60,66 ,  212, 213,215 ,  256 ч.1, 259, 294  ЦПК України,суд,-

В И Р І Ш И В :

            Встановити той факт, що  ОСОБА_1  та померлий ОСОБА_2 проживали однією сім»єю, як чоловік та дружина без реєстрації шлюбу з 1975 року і до дня смерті  ОСОБА_2. тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів після проголошення рішення.

            Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація