Судове рішення #15711742


  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2


У Х В А Л А

про забезпечення адміністративного  позову

 06 травня 2011 р.р.                                                                                 № 2а-5100/11/1370  

14 год. 00 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді
          Журомської М.В.

за участю:

секретаря судового засідання                Новосада В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій державного виконавця та скасування постанови,-

              встановив:

05 травня 2011 року позивач - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій державного виконавця та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 25936748 від 18.04.2011 року.

Ухвалою суду від 05 травня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі і призначено справу до розгляду в попередньому судовому засіданні 19 травня 2011 року о 11.00.

Одночасно до матеріалів справи позивачем ГУ УПФ України у Львівській області долучено клопотання про забезпечення адміністративного позову № 4446/06 - 22 від 29.04.2011 року шляхом заборони вчиняти відповідачам у справі: Головному управлінню юстиції у Львівській області, Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області вчиняти будь - які дії по виконанню постанови про відкриття виконавчого провадження від 18.04.2011 року № 25936748 в тому числі: заборонити накладати штрафи, арешт на кошти або виставляти платіжні вимоги про списання коштів з рахунків ГУ УПФ України у Львівській області до набрання законної сили судовим рішенням по даній справі.

Частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття цих заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Дослідивши клопотання про забезпечення адміністративного позову, дослідивши наявні в матеріалах справи та долучені позивачем докази, суд встановив таке.

На адресу ГУ УПФ України у Львівській області 20 квітня 2011 року надійшла Постанова головного державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області ІПестаком О.В. про відкриття виконавчого провадження від 18 квітня 2011 року ВП № 25936748 щодо зобов'язання ГУ УПФ України у Львівській області здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії виходячи із 85%, виплативши різницю суми недоотриманої персії за період з 30.06.2005 року по час нарахування у зв'язку із виконанням рішення Сихівського районного суду міста Львова по справі № 2а - 25/08.

Вчинення дій щодо виконання судового рішення у вищевказаному виконавчому провадженні, на думку позивача, спричинить порушення чинного законодавства, заподіяння значної шкоди правам, свободам та інтересам інших пенсіонерів, які отримують пенсії відповідно до інших законів за рахунок страхових внесків підприємств, які обліковуються на рахунках органів Пенсійного фонду України у відділеннях ВАТ «Державний ощадний банк України».

Вирішуючи заявлене позивачем клопотання про забезпечення адміністративного позову, керуючись ч.І ст.117 Кодексу адмінітративного судочинства України, якою визначені підстави забезпечення адміністративного позову, такі допускаються, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адмістративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде доклаласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.

В ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіянням шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі.

Тобто, необхідною та достатньою підставою для вжиття заходів забезпечення позову є одна з підстав: існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам' позивача до ухвалення рішення в адмістративній справі; неможливість захисту цих прав, свобод та інтересів без вжиття таких заходів, або необхідність докладення значних зусиль та витрат для їх відновлення; а також наявність очевидних ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень, - разом з тим, позивачем не наведено та не обгрунтовано жодної із перелічених обставин.

В обгрунтування заявленого клопотання позивач не навів переконливих підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а також позивачем не подано суду належних та допустимих доказів наявності очевидної небезпеки правам, свободам та інтересам позивача, неможливості або ускладнення захисту їх без вжиття заходів забезпечення позову шляхом призупинення дії оскаржуваного наказу.

Крім цього, вжиття заходів забезпечення позову у запропонований позивачем спосіб є неможливим, оскільки при цьому фактично ухвалюється рішення без розгляду справи по суті, що не відповідає меті застосування правового інституту забезпечення адміністративного позову.

За таких обставин вбачається необґрунтованість клопотання про вжиття заходів заб зпечення адміністративного позову.

Така позиція суду знаходить своє відображення в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06 березня 2008 року.

З огляду на вищевикладене, зважаючи на фактичні обставини справи, виходячи із пов'язаності заходів забезпечення позову з його предметом, співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам і відповідності виду позовним вимогам, суд приходить до висновку про відсутність передбачених ч.І ст. 117 КАС України обставин для вжиття заходів забезпечення позову, тому клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

суд,-

                                                                                ухвалив:


           В          задоволенні      клопотання   Головного управління     Пенсійного    фонду України у Львівській області про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони вчиняти відповідачам у справі: Головному управлінню юстиції у Львівській області, Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області вчиняти будь —які дії по виконанню постанови про відкриття виконавчого провадження від 18.04.2011 року № 25936748 в тому числі: заборонити накладати штрафи, арешт на кошти або виставляти платіжні вимоги про списання коштів з рахунків ГУ УПФ України у Львівській області до набрання законної сили судовим рішенням по даній справі - відмовити.

         Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду   набирає   законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

             Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.




                 Суддя                                                                                          Журомська М.В.                                                                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація