Судове рішення #15711138


  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

10 травня 2011 р.р.                                                                                 2а-5174/11/1370

     Суддя Львівського окружного адміністративного суду Журомська М.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання нечинним та скасування технічного паспорта та свідоцтва про право власності на квартиру і заборонити вчиняти дії,-

  в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії відповідача протиправними та визнати нечинним і скасувати технічний паспорт від 03.11.2010 року  на приватизовану квартиру АДРЕСА_1 та Свідоцтво на право власності на квартиру АДРЕСА_1 і заборонити відповідачу здійснювати реєстрацію права власності за ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 нежитлового приміщення та квартири.

Згідно з п.1 ч.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ст.15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду з метою захисту його порушеного права власності на приміщення, що перебувають у спільному користування мешканців квартир будинку АДРЕСА_1.

Враховуючи вищенаведене, зокрема те, що спір виник із цивільних відносин, вказана справа відноситься до юрисдикції цивільного судочинства.

А відтак, суд вважає, що у відкритті провадження у вказаній адміністративній справі слід відмовити, так як відповідно до п.1 ч.2 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкриті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства,

Крім того, позивачам роз’яснюється, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення цих осіб до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, вони вправі подати позов в порядку цивільного судочинства в суд загальної юрисцикції за місцем знаходження нерухомого майна.

Керуючись ст.ст.109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,–   

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання нечинним та скасування технічного паспорта та свідоцтва про право власності на квартиру та заборонити вчиняти дії.

Роз’яснити, що даний спір повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали разом з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.


                 Суддя                                                                                         Журомська М.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація