Судове рішення #15704175

   

                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


09 червня 2011 р.  Справа № 2а/0470/6647/11



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Кучми К.С.

при секретаріГороьбець Ю.В.




розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Дніпродзержинську Дніпропетровської області  до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелла» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

07 червня 2011 року заявник на виконання своїх владних повноважень звернувся до адміністративного суду з вищезазначеним поданням. В обґрунтування подання зазначив, що відповідач має податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість за квітень 2011 року в сумі 19 381, 00 грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно за підсумками поточного звітного періоду (не пізніше 30 травня 2011 року включно), а тому підлягає примусовому стягненню. За таких обставин, заявник просив суд стягнути з банківських рахунків відповідача грошові кошти у розмірі податкового боргу з податку на додану вартість в зазначеній сумі.

Представник заявника в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав в повному обсязі.   

Представник відповідача  у судове засідання свого представника направив, але без довіреності на представництво відповідача інтересів у суді.

Відповідно до ч.7 ст.183-3 КАС України, розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

У зв’язку з цим суд  вважає, що відсутність представника відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника заявника, що приймає участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелла»  зареєстровано Дніпропетровською міською радою Дніпропетровської області 19 квітня 2004 року.

Відповідно до вимог чинного законодавства відповідач є платником податків, зборів (обов’язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м.Дніпродзержинську Дніпропетровської області.  

Згідно п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Зі змісту  п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України вбачається, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.п.36.1-36.3 ст.36 Податкового кодексу України, податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов’язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов’язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов’язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

В судовому засіданні встановлено, що ТОВ «Стелла» до ДПІ у м.Дніпродзержинську подано декларацію з податку на додану вартість за квітень 2011 року, згідно якої підприємство зобов’язувалось сплатити податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 19 381, 00 грн.

Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Відповідно до п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Згідно ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так судом встановлено, що ДПІ у м.Дніпродзержинську з метою погашення податкового боргу було направлено на адресу відповідача податкові вимоги:

- перша податкова вимога від 28 квітня 2009 року №1/394 про сплату боргу в сумі 1 947, 69 грн. (податкова вимога була вручена відповідачу 30 квітня 2009 року, представнику відповідача під підпис);

- друга податкова вимога від 01 червня 2009 року №2/503 про сплату боргу в сумі 25 856, 63 грн. (податкова вимога була вручена відповідачу 04 червня 2009 року, особисто представнику відповідача під підпис).

Відповідно до п.60.6 ст.60 Податкового кодексу України, якщо нарахована сума грошового зобов’язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов’язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.

У зв’язку з тим, що на протязі 2009-2011 років підприємством ніколи податковий борг повністю не був погашений, а законодавством передбачено тільки формування та вручення першої та другої податкової вимоги, тому на суму збільшення податкового боргу, що виникла після вручення першої та другої податкових вимоги, додаткові (окремі) податкові вимоги не формувались.

Відповідно до п.п.95.1, 95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів за останнім днем звітного (податкового) місяця. Згідно п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за днем відповідного граничного строку, передбаченого п.203.1 цієї статті для подання податкової декларації. Таким чином, відповідач зобов’язаний був сплатити задекларовану суму зобов’язання з ПДВ не пізніше 30 травня 2011 року включно.

Так судом встановлено, що станом на 31 травня 2011 року ТОВ «Стелла» має новостворений податковий борг з плати за землю у розмірі 19 381, 00 грн.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ до функцій державних податкових інспекцій належить звернення до суду у випадках, передбачених законом.

В силу ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає за можливе стягнути з відповідача в рахунок погашення заборгованості з податку на додану вартість заборгованість за квітень 2011 року в сумі 19 381, 00 грн.

Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними доказами. Вказане є підставою для задоволення подання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167, 183-3 КАС України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

Стягнути кошти у сумі податкового боргу з податку на додану вартість – 19 381, 00 грн. /дев’ятнадцять тисяч триста вісімдесят одну грн./ з рахунків платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелла» (код ЄДРПОУ 32943738) у банках, обслуговуючих такого платника податків (р/р №31110029700013, код платежу 14010100) одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код 24232324, назва банку УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.   

            



Суддя                       

К.С. Кучма

 


                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація