ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2011 р. Справа № 2а/0470/543/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кучми К.С.
при секретаріГоробець Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Південне" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2011 року Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звернулась до адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Південне" з позовними вимогами про стягнення у рахунок погашення податкового боргу податок на додану вартість у сумі 478 861, 00 грн. на користь держави.
В обґрунтування позову зазначено, що Відповідач має несплачену заборгованість зі сплати податкового боргу в сумі 478 861, 00 грн. згідно із Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ (далі –Закон №2181).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце проведення якого повідомлений належним чином. Судом направлено на адресу відповідача судову повістку на 03 лютого 2011 року разом із копією ухвали про відкриття провадження, яка вручена відповідачу 18 січня 2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення №90421226. Судом отримано заяву представника відповідача, в якій він зазначив що позов визнає в повному обсязі, та просив розгляд справи проводити без його участі. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство "Південне" зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 25 лютого 2004 року, перебувало на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Дніпорпетровську, а з 04 січня 2007 року перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.
КЖЕП "Південне" в порушення вимог Закону України “Про систему оподаткування”від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, Закону України “Про податок на додану вартість”від 01 липня 1997 року №168/97-ВР, Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ має податковий борг перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій в сумі 478 861, 00 грн.
Податок на додану вартість КЖЕП "Південне" визначило самостійно у декларації №10048038 за вересень 2010 року у сумі 245 181, 00 грн., декларація №100518441 за серпень 2010 року у сумі 233 680, 00 грн.
Оскільки КЖЕП "Південне" у визначений строк не перерахувало податок на додану вартість, що належить до сплати, то згідно із Законом України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" його податкові зобов`язання стали податковим боргом.
У зв`язку з тим, що на протязі 2005 - 2008 років підприємством ніколи податковий борг повністю не був погашени, законодавством передбачено тільки формування та вручення першої та другої податкової вимоги, тому на новостворений борг податкові вимоги не формувались.
З лютого 2006 року усі рахунки підприємства знаходяться під арештом Департаменту державної виконавчої служби України.
Згідно з витягом про внесення запису до Державного реєстру обтяжень рухомого майна в податковій заставі знаходяться частини трьох нежитлових приміщень, що належать до спільної власності територіальної громади м.Дніпропетровська, балансоутримувачем яких є КЖЕП "Південне".
Майно КЖЕП "Південне" перебуває на балансі на правах комунальної власності та належить до спільної власності територіальної громади м. Дніпропетровська. Відповідно до пп."б" пп.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону №2181 активи платника податків, що належить на правах власності іншим особам та перебувають у тимчасовому розпорядженні або користуванні, не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу за його самостійним рішенням або за рішенням органу стягнення.
Станом на 25 листопада 2010 року внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань у сумі 478 861, 00 грн. (декларація за вересень 2010 року у сумі 245 181, 00 грн., та за серпень 2010 року у сумі 233 680, 00 грн. ) по податку на додану вартість КЖЕП "Південне" має новостворений податковий борг у розмірі 478 861, 00 грн.
Порядок погашення зобов’язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом №2181. Статтею 1 цього Закону визначено податковий борг як податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов’язання.
Відповідно до статті 6 Закону №2181, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Спеціальною Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків 29 березня 2005 року, відповідно до статті 6 Закону №2181, вручено під розпис бухгалтеру КЖЕП "Південне" першу податкову вимогу від 28 березня 2005 року №1/16, другу податкову вимогу від 28 квітня 2005 року №2/21 КЖЕП "Південне" отримано 28 квітня 2005 року.
Згідно пункту 2.3.1. статті 2 Закону №2181 органом стягнення податкового боргу з КЖЕП "Південне" є Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості зі сплати податкового боргу податок на додану вартість у сумі 478 861, 00 грн. на користь держави.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Південне" Дніпропетровської міської ради у рахунок погашення податкового боргу податок на додану вартість у сумі 478 861,00 грн. (чотириста сімдесят вісім тисяч вісімсот шістдесят одну грн. 00 коп.), на користь держави (Красногвардійське відділення державного казначейства, код ЄДРПОУ 24244847, банк-одержувач - УДКУ у Дніпропетровській області, р/р 31114029700008, МФО 805012, код платежу 14010100).
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Повний текст постанови складений 08 лютого 2011 року.
Суддя
К.С. Кучма