Судове рішення #15700970

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


01 червня 2011 року    Справа № 2а/0370/1201/11


Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мачульського В.В.,  

при секретарі судового засідання Іванчуку О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Володимир-Волинському Волинської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Володимир-Волинському Волинської області (далі УПФУ в м. Володимир-Волинський) звернувся з позовом до фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з травня 2010 по жовтень 2010 року в сумі 7426,22 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та в порушення вимог Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не сплачує в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідач заборгував УПФУ в м. Володимир-Волинський кошти за період з травня 2010 по жовтень 2010 року в сумі 7426,22 грн.    

21 квітня 2011 року спеціалістом відділу обліку надходження УПФУ в м. Володимир-Волинському складено акт в якому встановлено, що відповідно до поданих розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування нараховано страхових внесків, що підлягають сплаті за період з 01.06.2010 року по 31.11.2010 року в сумі 7926,62 грн., фактично з 18.11.2010 року по12.04.2011 року до пенсійного фонду було перераховано коштів для сплати страхових внесків в сумі 3900,00 грн. Станом на 21.04.2011 року заборгованість по страховим внескам за найманих працівників до Пенсійного фонду України за підприємцем ОСОБА_1 становить 7426,22 грн.

У зв’язку з тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплатило заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, просить суд стягнути з відповідача вище вказану заборгованість.

Позивач на розгляд справи не з’явився,  звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи у відсутності його представника. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі

Відповідач на розгляд справи не з’явився, не повідомив суд про причини неявки. З повідомлення про вручення поштового рекомендованого відправлення від 12.05.2011 року вбачається, що ОСОБА_1  за зазначеною адресою не проживає.

Згідно ч.1 ст.39 КАС України якщо зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України.

Судом було здійснити виклик відповідача через засоби масової інформації за останнім відомим місцем перебування ФОП ОСОБА_1, про що було подано оголошення в газеті «Волинь нова» № 55  від 21.05.2011 року.

Однак на розгляд справи відповідач повторно не з’явився, свого представника не направив та не повідомив суд про причини неявки.  

Відповідно до ч. 4 ст.128 КАС України розгляд справи проводиться у відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд  вважає, що  позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач ФОП ОСОБА_1, зареєстрований Виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради Волинської області, та  видане свідоцтво про державну реєстрацію платника від 30.01.1998 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 з якого вбачається що він є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Як вбачається із картки особового рахунку платника податків в період з 01.05.2010 року по 21.04.2011 року відповідач на здійснював платежі, що стало підставою для накладення штрафних санкцій на страхувальника за порушення останнім вимог законодавства.

Відповідно ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) страхувальники – це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Статтею 20 ч. 2 зазначено Закону визначено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Крім того, згідно п. 4.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, встановлені розміри страхових внесків для платників за ставкою в розмірі 2 відсотка із сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включається до складу загального оподатковуваного доходу.

Відповідно до ч.6 ст. 20 вказаного закону страхові внески страхувальники зобов’язані сплачувати не пізніше 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Базовий період для фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності становить календарний місяць.

Згідно із ч. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі – недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, передбачених ч. 9 ст. 106 даного Закону.

Як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і  сплачувати  страхові внески в установлені строки та в повному обсязі, як то передбачено  Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р. та зареєстрованої в Мін'юсті за № 64/8663 від 16.01.2004 року.

Отже, у відповідача є заборгованість до Пенсійного фонду, яка на сьогоднішній день не сплачена, а тому позов управління Пенсійного фонду України в м. Володимир-Волинському Волинської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1   про стягнення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України підлягає до задоволення і сума заборгованості в розмірі 7426,22 грн., повинна бути стягнута на користь позивача.  

Керуючись ст.ст. 11,17,158,160,162,163,186 КАС України, на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути із фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 в користь  Пенсійного фонду України в м. Володимир-Волинському заборгованість зі сплати загальнообов’язкових страхових внесків за період з травня 2010 року по жовтень 2010 року в сумі 7426 (сім тисяч чотириста двадцять шість) гривень 22 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з  дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 06 червня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.


Головуючий          

Суддя                                                                                                       В.В. Мачульський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація