Судове рішення #1570038627

№ 536/371/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


29 жовтня 2024 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі: головуючої судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_4 , представника потерпілої адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання журналіста Телекомпанії «Візит» ОСОБА_6 про надання дозволу на здійснення відео- і аудіозапису в залі судового засідання під час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

       У провадженні Кременчуцького районного суду Полтавської області перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_7 , за обвинуваченням його у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

       29.10.2024 року до канцелярії суду надійшло клопотання журналіста Телекомпанії «Візит» ОСОБА_6 про надання дозволу на здійснення відео- і звукозапису в залі судового засідання 29 жовтня 2024 року судового розгляду вказаного кримінального провадження журналісту Телекомпанії «Візит» ОСОБА_8 та телеоператору ОСОБА_9 .

       Головуюча в судовому засіданні поставила на обговорення учасникам провадження вказане клопотання.

       Прокурор ОСОБА_3 , захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 , представник потерпілої адвокат ОСОБА_5 не заперечували проти задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення відео- і звукозапису в залі судового засідання.

       Суд, розглянувши клопотання журналіста Телекомпанії «Візит» ОСОБА_6 , вислухавши думки та доводи сторін у кримінальному провадженні, вивчивши матеріали кримінального провадження, дійшов до такого.

       Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.

       Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.

       Отже, проведення фото та відео зйомки в суді дозволено законом, але з певними обмеженнями.

       Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод судове рішення проголошується публічно, але преса і публіка можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах моралі, громадського порядку чи національної безпеки в демократичному суспільстві, якщо того вимагають інтереси неповнолітніх або захист приватного життя сторін, або - тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, - коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя.

       В силу положень ч. 6 ст. 27 КПК України кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіо записуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.

       Таким чином, право на проведення фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури у залі судового засідання не є абсолютним і може бути обмежене, якщо це може зашкодити інтересам правосуддя. Разом з тим, будь-яке обмеження вводиться лише на той строк, який є необхідним для досягнення передбаченої законом мети.

        В силу норм КПК України, суд зобов`язаний забезпечити гласність та відкритість судового розгляду кримінального провадження.

       Судом по даному кримінальному провадженню не приймалося рішення про проведення судового розгляду у закритому судовому засіданні, тому відсутні підстави для відмови у задоволенні клопотання про надання дозволу на проведення фотозйомки, відео- аудіозапису.

       Керуючись вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. ст. 7, 27, 372, 395 КПК України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суд, -

УХВАЛИВ:

       Клопотання журналіста Телекомпанії «Візит» ОСОБА_6 про надання дозволу на здійснення відео- і звукозапису в залі судового засідання під час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України - задовольнити.

       Дозволити журналісту Телекомпанії «Візит» ОСОБА_8 та телеоператору Телекомпанії «Візит» ОСОБА_9 проведення відео, -аудіозапису судового засідання, призначеного на 29 жовтня 2024 року о 10 год. 30 хв., під час судового розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

       Ухвала оскарженню не підлягає.

       Повний текст ухвали складено 30.10.2024 року.






СуддяОСОБА_1







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація