ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
03.10.06р. | Справа № 32/334 |
За позовом Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ
до Відкритого акціонерного товариства "Придніпровське Управління Будівництва", м. Дніпродзержинськ
про визнання недійсним повідомлення
Суддя Васильєв О.Ю.
Представники:
Від позивача : не з’явився ;
Від відповідача : Ликасов Г.М. ( дов. від 27.09.06 р.).
СУТЬ СПОРУ:
Регіональне відділення ФДМУ по Дніпропетровській області ( позивач ) в серпні 2006 р. звернулося до господарського суду із позовом до ВАТ «Придніпровське Управління будівництва» ( відповідач ) про визнання недійсним повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів ВАТ «Придніпровське Управління будівництва» на 24.06.06 р. о 13.00 . Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на порушення відповідачем під час направлення оспорюваного повідомлення на адресу позивача вимог ст.43 Закону України „Про господарські товариства” та п.9.2.6. Статуту ВАТ «Придніпровське Управління будівництва»в частині строку направлення цього повідомлення та публікації його в місцевій пресі.
Ухвалою суду від 28.08.06 р. порушено провадження у справі № 32/334 , слухання справи призначене на 14.09.06 р. , про що були своєчасно повідомлені сторони .До судового засідання 14.09.06 р. сторони не з’явилися , витребуваних судом матеріалів не надали ; у зв’язку з чим слухання справи було відкладено на 03.10.06 р. До судового засідання представник позивача не з’явився ,до канцелярії суду 02.10.06 р. від Регіонального відділення ФДМУ по Дніпропетровській області надійшло клопотання про перенесення розгляду справи , обґрунтоване посиланням на участь повноважного представника позивача в цей час в засіданні апеляційного суду по іншій справі.
Представник відповідача в судовому засіданні 03.10.06 р. проти задоволення позовних вимог заперечував , обґрунтовуючи свої заперечення посиланням на додержання ВАТ «Придніпровське Управління будівництва»всіх вимог чинного законодавства , що регламентує порядок призначення та проведення загальних зборів акціонерів . Окрім того представник відповідача надав копію ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 27.06.06 р. у справі № П10/3771-06 ( суддя Кощеєв І.М. ) ,із змісту якої вбачається , що судом було відмовлено у прийнятті позовної заяви Регіонального відділення ФДМУ по Дніпропетровській області до ВАТ «Придніпровське Управління будівництва»про визнання недійсним повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів ВАТ «Придніпровське Управління будівництва» на 24.06.06 р. о 13.00 ; у зв’язку із тим , що оспорювань повідомлення не є актом в розумінні ст..12 ГПК України ,а тому позовна заява не підлягає розгляду в господарських судах України . Доказів скасування цієї ухвали суду позивачем не надано. Тобто на цей час є рішення господарського суду про вирішення господарського спору міє тими ж сторонами , про той же предмет і з тих же підстав.
Відповідно з вимогами ст. 12 ГПК України , господарським судам підвідомчі спори про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві. У вирішенні цієї категорії спорів господарським судам слід виходити з такого. Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ,і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні. Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані. Форми, найменування і порядок прийняття актів державними чи іншими органами (далі - акти) залежать від місця даного органу в системі відповідних органів та його компетенції і регламентуються Конституцією України , відповідними законами України та положенням (статутом) про такий орган.
Повідомлення ж про проведення загальних зборів акціонерів ,оспорюване позивачем , не є актом в розумінні вимог ст.12 ГПК України. У разі надходження заяв про визнання недійсними таких актів, господарський суд повинен відмовити у їх прийнятті з посиланням на пункт 1 частини першої статті 62 ГПК, а у разі помилкового прийняття позову - припинити провадження у справі згідно з пунктом 1 статті 80 ГПК.
З урахуванням зазначеного , суд не вбачає достатньо правових підстав для задоволення клопотання позивача про відкладання слухання справи ; а провадження у справі підлягає припиненню з посиланням на пункт 2 частини першої статті 80 ГПК України .
З урахуванням вищезазначеного , керуючись вимогами ст. ст.80,86 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ :
Провадження у справі припинити.
Суддя | О.Ю.Васильєв |
|
|
|