Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2011 р. справа № 2а/0570/7215/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чернова О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції про визнання незаконною та скасування постанови ВП № 25736269 від 08.04.2011 року про відкриття виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції про скасування постанови ВП № 25736269 від 08.04.2011 року про відкриття виконавчого провадження.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що Орджонікідзевським відділом державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції винесена постанова ВП № 25736269 від 08.04.2011 року про відкриття виконавчого провадження на підставі вимоги Управління Пенсійного фонду України у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області про сплату боргу № Ф-1088у від 23.03.2011 року.
Позивач вважає вищевказану постанову незаконною на підставі того, що з 01.01.2011 року абз. 2 ч. 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" у частині того, що вимога є виконавчим документом втратив чинність.
Просила визнати незаконною та скасувати постанову про відкриття провадження від 08.04.2011 року.
Сторони в судове засідання не з’явились, про дату, час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином, надали заяви про розгляд справи за їх відсутності.
За таких підстав і відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області для примусового виконання до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції направлено вимогу № Ф-1088у від 23.03.2011 року про стягнення недоїмки зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з ОСОБА_1 з заявою УПФУ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області від 06.04.2011 року про відкриття виконавчого провадження.
08.04.2011 державним виконавцем Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції на підставі ст. 17,19,25 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження за вказаною вимогою та встановлено 7 денний термін для добровільного виконання.
Суд вважає дії відповідача з відкриття виконавчого провадження правомірними з наступних підстав.
Згідно ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою виконавчі документи, зокрема: рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.
Відповідно до абз.5 п.7 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Таким чином, вимога Управління Пенсійного фонду України у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області № Ф-1088у від 23.03.2011 про стягнення недоїмки зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є виконавчим документом.
Статтею 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.
Вимога Управління Пенсійного фонду України у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області про сплату боргу № Ф-1088у від 23.03.2011 року відповідає вимогам, які пред'являються до виконавчого документа, строк пред'явлення її до виконання не закінчився, вказаний виконавчий документ пред'явлений до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання, у виконавчому документі зазначено дату набрання чинності вимоги – 23.03.2011 року, отже дії державного виконавця щодо прийняття вимоги про сплату боргу та відкриття виконавчого провадження є правомірними.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги необґрунтовані і задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 122-143, 151-154, 158, 160-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції про визнання незаконною та скасування постанови ВП № 25736269 від 08.04.2011 року про відкриття виконавчого провадження.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чернова О.В.