Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відмову у відстроченні виконання постанови
31 травня 2011 р. Справа № 2а-9313/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
секретар судового засідання Чегринець А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області про відстрочення виконання постанови Донецького адміністративного апеляційного суду від 12 серпня 2010 року в адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 червня 2010 року по справі № 2а-9313/10/0570 в задоволенні позову управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області про стягнення коштів відмовлено.
Постановою Донецького адміністративного апеляційного суду від 12 серпня 2010 року рішення суду першої інстанції скасовано та позов задоволено: стягнуто з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області на користь позову управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області суму витрат пов'язаної з виплатою пенсії в розмірі 8 260,50 грн.
Постанова набрала законної сили, і на її виконання 09 лютого 2011 року Донецьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист.
Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Селидівського міського управління юстиції Донецької області від 29 квітня 2011 року відкрито виконавче провадження з виконання вказаного виконавчого листа.
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області звернулося до суду із заявою про відстрочення виконання рішення суду апеляційної інстанції до 01 січня 2012 року.
Заяву обґрунтовувало тим, що 10 грудня 2010 року до Вищого адміністративного суду України відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області подана касаційна скарга на постанову Донецького адміністративного апеляційного суду від 23 листопада 2010 року, що прийнята в іншій справі – справі № 2-а-21921/10/0570 за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області про стягнення заборгованості. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07 жовтня 2010 року відкрито касаційне провадження.
Наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області не зазначило, доказів в їх підтвердження не надало.
Управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області надіслало заперечення проти заяви про відстрочення виконання постанови Донецького адміністративного апеляційного суду від 12 серпня 2010 року по даній справі.
В судове засідання представники осіб, визначених ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, не з’явилися, про час і місце судового розгляду заяви повідомлялися належним чином. Неприбуття у судове засідання таких осіб не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про наступне.
Відповідно до ч.ч. 1 й 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання, зокрема, про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання рішення.
Розглянувши заяву та враховуючи те, що відповідач її не обґрунтував, наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, не зазначив, доказів в їх підтвердження не надав, суд приходить до висновку про відсутність підстав для розстрочення виконання судового рішення.
Керуючись статтями 263, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
Відмовити відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Селидове Донецької області у відстроченні виконання постанови Донецького адміністративного апеляційного суду від 12 серпня 2010 року.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Для суб'єкта владних повноважень, за місцезнаходженням якого приймалася ухвала і який не був присутній у судовому засіданні під час її проголошення, п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Голуб В. А.