Справа № 1-68/07
ВИРОК
Іменем України
30 травня 2007 р. Чутівський районний суд Полтавської області
в складі : головуючого - судді Антонова А.А., при секретарі - Замчій Л.І., з участю прокурора - Бойко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чутово справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., уродженця та жителя с Кочубеївка Чутівського району Полтавської області, українця, гр. України, освіта середня,
одруженого, не працюючого, раніше в силу ст. 89 КК України не судимого, -у скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України, -
встановив:
10.04.2007 р. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, на вул. Артема в смт Артемівка Чутівського району Полтавської області, знайшов 7 запалів до ручних гранат РГД-33, які, згідно висновку судово-балістичної експертизи № 29 від 24.04.2007 p., є бойовими припасами - засобами підриву - запалами промислового виготовлення до ручних гранат РГД-33, та придатні до вибуху. В той же день, близько 14 год. ОСОБА_1, який перебував в стані алкогольного сп'яніння, діючи умисно, незаконно, без передбаченого законом дозволу, знайдені запали ніс в свій будинок, розташований в с Кочубеївка Чутівського району Полтавської області, з метою їх подальшого зберігання, але був зупинений працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього запали до ручних гранат.
Допитаний в судовому засіданні підсудний свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України, визнав повністю, про обставини скоєння злочину дав показання, як указано в описовій частині вироку.
З'ясувавши правильність розуміння підсудним суті пред'явленого обвинувачення, не маючи сумніву у добровільності та істинності позиції підсудного, суд, за пропозицією прокурора, роз'яснивши підсудному суть ст. 299 КПК України, не досліджував докази вини підсудного стосовно фактичних обставин справи, т.я. показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються, а обмежився допитом підсудного та вивченням матеріалів, що характеризують його особу.
Зважаючи на послідовність показань підсудного про обставини незаконного зберігання бойових припасів, суд вважає ці покази достовірними.
Дії підсудного суд кваліфікує за ст. 263 ч. 1 КК України, т.я. він здійснив незаконне зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
При обранні міри покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного ним злочину.
Обставиною, що пом'якшує покарання підсудному, суд визнає щире каяття в скоєному злочину.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудному, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Медичною комісією підсудний визнаний здоровим і працездатним. Потребує примусового лікуванні від алкоголізму.
Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, суд вважає за необхідне призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі.
З огляду на характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, особу підсудного, суд, враховуючи, що вину він визнав повністю, раніше в силу ст. 89 КК України не судимий, по місцю проживання характеризується позитивно, а також обставину, що пом'якшує покарання, вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства,
тобто без відбування покарання, а тому вважає за можливе звільнення його від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КГ1К України, суд -
Засудив:
ОСОБА_1 визнати винним в скоїнні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік.
Запобіжний захід до вступу вироку в закону силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи та повідомляти про зміну свого місця проживання, добровільно пройти курс лікування від алкоголізму у будь-якому медичному закладу Міністерства охорони здоров*я України.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі НДЕКЦ при УМВС України в Полтавській області 353 грн. 08 коп. в рахунок відшкодування витрат на проведення експертизи.
Речові докази по справі - залишки від 7 запалів до ручних гранат РГД-33, які знаходяться в камері схову Чутівського РВ УМВС, знищити.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Чутівський районний суд.