Судове рішення #1567460
Справа № 33ц-220

Справа № 33ц-220                                                       Головуючий в 1 інстанції Тесля О.П.

Категорія - 14                                                               Доповідач Расевич С.І.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

іменем    України

4 червня 2007 року.                                                                                         м. Луцьк

Колегія суддів з розгляду цивільних справ у касаційному порядку апеляційного суду Волин­ської області в складі:

Расевича С.І., Стрільчука В.А., Русинчука М.М.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про захист честі, гідності та ділової репутації й від­шкодування моральної шкоди за касаційною скаргою відповідача на рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 17 січня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 24 лютого 2005 року, -

встановила:

В січні 2005 року ОСОБА_1. звернувся в суд із зазначеним позовом.

Позивач вказував, що 18 грудня 2004 року відповідач на мітингу в с Скородинці Чортківського району розповсюдив про нього недостовірну інформацію, яка принижує його честь і гідність і просив зобов'язати спростувати зазначену інформацію та відшкодувати мо­ральну шкоду в розмірі 3000 грн.

Рішенням Чортківського районного суду Тернопільської області від 17 січня 2005 року позов задоволено. Постановлено визнати неправдивою інформацію, розповсюджену ОСОБА_2. Зобов'язано її спростувати та відшкодовано 3000 грн. моральної шкоди.

Ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 24 лютого 2005 року рі­шення суду першої інстанції змінене і зменшено відшкодування моральної шкоди до 1000 грн. та змінено спосіб спростування неправдивої інформації.

У касаційній скарзі відповідач ОСОБА_2. просить скасувати судові рішення й закрити провадження у справі, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуа­льного права, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи.

Колегія суддів дійшла висновку, що підстави для скасування судових рішень від­сутні, виходячи з наступного.

Зі змісту ст. 277 ЦК України випливає, що фізична особа, особисті немайнові пра­ва якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на спро­стування цієї інформації.

Судами встановлено, що відповідач поширив недостовірну інформацію про пози­вача.

Задовольняючи позовні вимоги суди правильно виходили з того, що недостовірна інформація підлягає спростуванню та обґрунтовано відшкодували моральну шкоду, розмір якої був визначений відповідно до вимог ст. 23 ЦК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є не­правильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального пра­ва.

Статтею 335 ЦПК України встановлено, що суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні

 

суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Встановлено і це стверджується матеріалами справи, що оскаржувані судові рі­шення ухвалені з додержанням норм матеріального і процесуального права. Відсутні перед­бачені ч. 1 ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.

Доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів.

Керуючись ст. ст. 332, 336 ЦПК України, колегія -

ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_2відхилити.

Рішення Чортківського районного суду Тернопільської області від 17 січня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 24 лютого 2005 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація