Справа № 2-1104/2009 p.
РІШЕННЯ
Іменем України
м. Донецьк 03 липня 2009 р.
Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий - суддя Чинчин О.В., при секретарі Шевченко О.О., за участю позивачки, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
Встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини, та на її утримання.
Позовні вимоги мотивовані тим, що з серпня 2007 року сторони мешкали у цивільному шлюбі, вели спільне господарство. Від спільного життя мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сімейне життя не склалося, сторони припинили стосунки, та проживають окремо. Донька проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Добровільної допомоги на утримання дитини та позивачки відповідач не надає, хоча спроможний таку допомогу надавати. Матеріальне становище ОСОБА_1 дуже важке, їй самій важко утримувати дитину. В даний час вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, в зв’язку з чим не має можливості працювати. Тому позивачка вимушена звернутися до суду з позовом, та просить стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітньої доньки аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, до досягнення нею повноліття, а також на її утримання аліменти у розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку до досягнення трьохрічного віку дитиною.
В судовому засіданні позивачка підтвердила свої позовні вимоги та їх обґрунтування, наполягає на задоволенні позову.
В судове засідання відповідач не з’явився, про явку до суду був повідомлений належним чином. Відповідно до ст. 224 ЦПК України у разі неявки до судового засідання відповідача, який належним чином повідомлен і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки до судового засідання, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Суд, у відповідності до ст. 224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу заочно у його відсутність. Позивачка проти цього не заперечує.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що згідно зі свідоцтвом про народження, ОСОБА_1, ОСОБА_2 є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис за № 256 (а.с. 8).
ОСОБА_1 проживає разом зі своєю донькою ОСОБА_3, яка знаходиться на її утриманні, що підтверджується відповідною довідкою житлової організації (а.с. 9).
Судом встановлено, що відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини та позивачки не надає, але спроможний таку допомогу надавати.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 2 ст. 91 Сімейного Кодексу України жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі між собою, мають право на утримання в разі проживання з нею, ним їхньої дитини, відповідно до частин другої - четвертої статті 84 та статей 86 і 88 цього Кодексу.
У відповідності з ч. 2 ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Згідно зі ст. 79 ЦПК України, ст. 3 Декрету Кабінетів Міністрів України «Про державне мито», з відповідача в прибуток держави слід стягнути судовий збір в розмірі 51 грн., а також 250 грн. 00 коп. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84 ч. 2, 180, 182, 183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 212-215, 224-227 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 15 квітня 2009 р. до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на її утримання аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму, починаючи з 15 квітня 2009 р. до досягнення трьохрічного віку неповнолітньою донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто до 14 квітня 2011 р.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51 грн. на користь держави, а також 250 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Петровський районний суд міста Донецька шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.