Судове рішення #15672774

Справа № 2-1562/2009 p.

РІШЕННЯ

Іменем України

м. Донецьк 10 липня 2009 р.

Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий - суддя Чинчин О.В., при секретарі Шевченко О.О., за участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою

ОСОБА_1 до виконкому Петровської районної у м. Донецьку ради про визнання права власності на домоволодіння, -

Встановив:

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою про визнання права власності на домоволодіння.

Позовні вимоги мотивовані тим, що будинок НОМЕР_1 з надвірними спорудами та прибудовами по АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі - продажу житлового будинку від 03 серпня 2002 р., завіреного Другою Донецькою державною нотаріальною конторою в реєстрі під № 1-1542 належить ОСОБА_1, тобто позивачці, оскільки на момент укладення вказаного договору вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4; та мала фамілію «ОСОБА_1», однак шлюб між ними був розірваний 15 жовтня 2008 р., та позивачка присвоїла собі дівоче прізвище «ОСОБА_1», після чого 24 квітня 2009 р. позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_5, та в теперішній час її прізвище «ОСОБА_1». За власні кошти позивачка самовільно збільшила будинок в лінійних розмірах, в наслідок реконструкції і добудови мансарди, тамбура, та господарчого блоку, в наслідок чого площа будинку збільшилась, Актом районної приймальної комісії від 09 березня 2009 p., були прийняті до експлуатації закінчені будівництвом об’єкти. Рішенням виконкому Петровської районної у м. Донецьку ради від 11.03.2009 р. затверджено вказаний Акт, тому позивачка звернулась до суду з позовом про визнання права власності на домоволодіння.

В попередньому судовому засіданні позивачка підтвердила свої вимоги і їх обґрунтування в повному обсязі, наполягає на задоволенні позову в попередньому судовому засіданні.

Представник відповідача - ОСОБА_6, що діє на підставі доручення, з позовом погодилася, не заперечує проти його задоволення на попередньому судовому засіданні.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, та не заперечується сторонами, що будинок НОМЕР_1 з надвірними спорудами та прибудовами по АДРЕСА_1 належить позивачці, про що свідчить договір купівлі - продажу житлового будинку від 03 серпня 2002 р., завірений Другою Донецькою державною нотаріальною конторою в реєстрі під № 1-1542 (а.а.12)

Позивачкою, без дозволу, за власні кошти, самовільно збільшено будинок в лінійних розмірах, в наслідок реконструкції і добудови мансарди, тамбура, та господарчого блоку, в наслідок чого площа будинку збільшилась.

За даними технічної інвентаризації, проведеною комунальним підприємством Бюро технічної інвентаризації м. Донецька станом на 18 лютого 2009 р. домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 складається з житлового будинку літ. А-2, загальною площею 171, 5 кв. м., житловою площею 54, 2 кв. м., з господарчими побудовами та спорудами: вольєром літ. Л, господарчим блоком літ. М, навісом літ. Н, навісом літ. О, огородженнями № 2-5, тамбуром літ. а-3, ґанок літ. а-4, мансардою літ. а-5, замощенням - І., що підтверджує лист КП БТІ м. Донецька (а.с. 19), та технічний паспорт на будинок (а.с. 15-18).

Згідно з Актом районної приймальної комісії від 09 березня 2009 p., житловий будинок літ. А-2, та мансарда літ. а-5 житловою площею 38, 2 кв. м., загальною площею -69, 5 кв. м., нежила прибудова літ. а-3, господарчий блок літ. М., по АДРЕСА_1 прийняті до експлуатації (а.с. 13).

У відповідності з рішенням виконкому Петровської районної у м. Донецьку ради № 87/34 від 11 березня 2009 р. (а.с. 14) затверджено акт районної приймальної комісії від 09 березня 2009 р. про прийняття закінчених будівництвом об’єктів індивідуальної забудови до експлуатації будинку літ. А-2 з мансардою літ. а-5, загальною площею 171, 5 кв. м., житловою площею - 54, 2 кв. м., по АДРЕСА_1 на ім’я ОСОБА_1.

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу Серії НОМЕР_2 від 15 жовтня 2008 р. шлюб між позивачкою ОСОБА_1 та ОСОБА_4 - розірвано. Після реєстрації розірвання шлюбу позивачці присвоєно дівоче прізвище «ОСОБА_1» (а.с. 10).

Згідно свідоцтва про реєстрацію шлюбу Серії НОМЕР_3 від 24 квітня 2009 р. позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_5. Після реєстрації шлюбу їй присвоєне прізвище «ОСОБА_1» (а.с. 11).

У відповідності з ч. 2 ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

Таким чином, судом встановлено, що позивачка, збільшила будинок в лінійних розмірах, в наслідок реконструкції і добудови мансарди, тамбура, та господарчого блоку, в наслідок чого, площа будинку збільшилась, та житловий будинок з надвірними побудовами та спорудами, були офіційно прийняті до експлуатації, придбала право власності на вказане нерухоме майно, що і є підставою для задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.. 316, 319, 325, 328, ч. 2 ст. 331 ЦК України, ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд, -

Вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок літ. А-2, загальною площею 171, 5 кв. м., житловою площею 54, 2 кв. м., з господарчими побудовами та спорудами: вольєром літ. Л, господарчим блоком літ. М, навісом літ. Н, навісом літ. О, огородженнями № 2-5, тамбуром літ. а-3, ґанок літ. а-4, мансардою літ. а-5, замощенням - І., по АДРЕСА_1, з усіма надвірними побудовами та спорудами.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через місцевий суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, і подачею після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація