Справа № 2 –907/2011
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(З А О Ч Н Е)
05 травня 2011 року м. Бахчисарай
Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючий суддя Большаков Ю.М.
при секретарі Вальшині І.Н.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом
відкритого акціонерного товариства «Крименерго»до ОСОБА_1
про відшкодування матеріальних шкоди, судових витрат
В С Т А Н О В И В :
Юрисконсульт Бахчисарайського району електричних мереж, діюча на підставі довіреності № 039 –Д від 04.01.2011 року в інтересах відкритого акціонерного товариства «Крименерго»(надалі за текстом ВАТ «Крименерго»), звернулася 05.04.2011 року у Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим з позовною заявою, де виклала вимоги стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Крименеро»гроші у сумі 2 168.31 гривень у відшкодування заподіяної матеріальної шкоди, судові розходи. Вимоги мотивовані тим, що особистий рахунок № НОМЕР_1 відкритий за місцем проживання відповідачки саме на неї, внаслідок чого вона є споживачем електричної енергії, під час користування електричною енергією двічі порушила Правила користування електричною енергією шляхом самочинного підключення до електричних мереж енергопостачальника без прибору обліку, що дозволяло користуватися електричною енергію без ії рахування, про що 11.10.2010 року та 11.01.2011 року контролерами Бахчисарайського РЕМ складене акти за № 194247 та № 200330, які вона підписала без зауважень і таким чином з ними погодилася. На підставі актів комісією нараховане суму збитків, яку відповідачка добровільно не сплачує і саме вони предметом позовних вимог.
У судове засідання представник позивача не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності і що позовні вимоги він підтримує, просить ухвалити заочне рішення. Відповідачка у судове засідання не з'явилася повторно, питання про заочний розгляд справи вирішене ухвалою суду в день розгляду справи.
Перевіривши доводи позивача письмовими доказами суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступного.
У відповідно до ст.. 10, 11, 60 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
При перевірці обставин доказами судом встановлене, що особистий рахунок № НОМЕР_1 відкритий з 01.01.1990 року на квартиру АДРЕСА_1 на ОСОБА_1 (а. с. 10 ). Контролерами рейдової бригади Бахчисарайських РЕМ при перевірці Правил користування електричною енергією побутовими споживачами 11.10.2010 року та 11.01.2011 року складено акти відповідно № 194247 та № 200330 у присутності ОСОБА_1, з яких перший вона підписала без зауважень, другий не підписала, але він засвідчений трьома контролерами, про те що в квартирі АДРЕСА_1 мали місто самовільні підключення без прибору обліку шляхом скручування ввідного кабелю з відхідними (на місті встановлення лічильника). Абонент раніше відключений. На час перевірки електрична енергія споживалася, не обліковується та не оплачується (а. с. 5, 7).
За такими обставинами суд дійшов до висновку, що між позивачем та відповідачкою склалися правовідношення, які за змістом ст. 11 ЦК України, потягли за собою породження цивільних прав та обов’язків сторін, передбачених ст.. 740 ЦК України.
Згідно до ст.. 1 Закону України «Про електроенергетику» енергія - електрична чи теплова енергія, що виробляється на об'єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу. За приписом ст.. 26 зазначеного Закону споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричноюі тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Досліджені судом докази позивача свідчать про те, що відповідачка порушила ст.. 26 Закону України «Про електроенергетику» N 575/97-ВР, п. 7, 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357 і тому повинна нести цивільно-правову відповідальність, що відповідає ст.. 16 ЦК України, шляхом сплати грошових сум за без облікове спожиту електричну енергію.
Відповідно п. 53 ПКЕЕ на підставі зазначених актів про порушення ПКЕЕ комісією Бахчисарайських РЕМ за протоколом № 47 від 27.10.2010 року (а. с. 7 зв. с.), за протоколом № 4 від 02.02.2011 року (а. с. 5 зв. ст..) нараховане збитків відповідно 1761.76 гривень та 406.55 гривень згідно «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією»затвердженої Національною комісією регулювання електроенергетики України постановою від 04.05.2006 року №562, розрахунки якої суд перевірив і визнає правильними.
У відповідності до ст. 22 ЦК України особа, якої завдано збитків у результаті порушення ії цивільного права, має право на ії відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
Представник позивача просила про стягнення сум збитків у меншому розмірі, ніж фактичне заподіяне і тому, у відповідності до ст.. 11, 31 ЦПК України суд стягуває їх в межах позовних вимог. Судові витрати суд розподіляє відповідно до ст.. 88 ЦПК України і стягуває з відповідачки.
На підставі викладеного, згідно до Закону України «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією для населення, ст.. 11, 16, 22, 740 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 61, 88, 169, 209, 212, 214-215 ЦПК України суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства «Крименерго»у відшкодування матеріальних збитків 2 168 ( дві тисячі сто шістдесят вісім) гривень 31 копійку, у відшкодування судових витрат 171 (сто сімдесят одну ) гривню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про перегляд заочного рішення та апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути переглянуто за заявою відповідачки, яка подається до Бахчисарайського районного суду протягом десяти днів починаючи з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Бахчисарайський районний суд в строки та у порядку, передбачених ст.. ст.. 294, 295 Цивільного процесуального кодексу України.
Головуючий
суддя