Справа №2-929 2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2007 року м.Гайворон
Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючої Задорожної Л.І., при секретарі Паршегубі Г.П.
розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на спадкове майно, що залишилось після смерті ОСОБА_7.
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_7., після смерті якого відкрилася спадщина на земельну частку (пай), площею 2,43 га, вартістю 23953 грн., що розташована на території Бандурівської сільської ради Гайворонського району, ділянка № 1300. Вказана земельна ділянка належала спадкодавцю згідно Державного акта про право приватної власності на землю серії І-КР № 011342, виданого на його ім'я 22.05.2002 року.
Спадкоємцями за законом першої черги після смерті ОСОБА_7, являються: позивачі по справі - ОСОБА_2(дочка померлого від першого шлюбу), ОСОБА_4 (н/л син померлого від другого шлюбу), та відповідачі по справі - ОСОБА_5 і ОСОБА_6 (батьки померлого).
Відповідачі відмовляються від прийняття спадщини на користь позивачів - своїх онуків.
Але коли звернулися з заявами про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори, їм було відмовлено так як всі спадкоємці пропустили встановлений законом строк для звернення до нотаріуса з заявами про відмову від спадщини та прийняття спадщини.
Позивачі просять суд визнати за кожним із них право власності на 1\2 вказаної земельної частки (паю) в порядку спадкування за законом після смерті батька.
Представники позивачів в попередньому судовому засіданні підтримали позовні вимоги повністю.
Відповідачі в попереднє судове засідання не з'явились, надіслали суду заяви з клопотанням розглянути справу у їх відсутності, позов визнають повністю.
Даючи оцінку обставинам по справі, суд вважає, що позов доведений і підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_7. Йому на праві приватної власності належала земельна частка (пай) на території Бандурівської сільської ради Гайворонського району, площею 2,43 га, вартістю 23953 грн.
За життя спадкодавець правом особистого розпорядження власним майном на випадок своєї смерті не скористалась. Після його смерті відкрилась спадщина за законом.
Сторони являються спадкоємцями першої черги.
За загальним правилом розмір часток кожного із спадкоємців за законом у спадщині є рівними.
Зміна розміру часток у спадщині за згодою спадкоємців не суперечить нічиїм інтересам і не порушує нічиїх прав. Тому право власності на спадкове майно в порядку спадкування та порядок його розподілу, заявлений спадкоємцями, може бути задоволений.
Згідно ст.1267 ЦК України спадкоємці за законом за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Ці ж спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
Суд, керуючись ст.ст.1258,1261,1268,1270,1272,1273,1274,1278 ЦК України, ст.ст.3,15, 213-215130 ч.4 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
В порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати право власності за:
- ОСОБА_2 на 1\2 земельної частки (паю) площею 1,215 га на території Бандурівської сільської ради Гайворонського району, вартістю 11976,5 грн., згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії І-КР № 011342, виданого ОСОБА_7 22.05.2002 року;
- ОСОБА_4 на 1\2 земельної частки (паю) площею 1,215 га на території Бандурівської сільської ради Гайворонського району, вартістю 11976,5 грн., згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії І-КР № 011342, виданого ОСОБА_7 22.05.2002 року.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через Гайворонський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Л.Задорожна