ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
20.09.06р. | Справа № 8/230-06 |
За позовом Акціонерного товариства відкритого типу "Криворізький домобудівельник", м.Крвиий Ріг
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Домобудівельник", м.Кривий Ріг
про стягнення 287 091 грн. 00 коп.
Суддя Дубінін І.Ю.
Без представників сторін
Позивач звернувся до відповідача з позовом про стягнення з останнього 287 091,00 грн. у вигляді доходів, отриманих за час незаконного володіння майном позивача.
Вказаний позов підписаний з боку позивача ліквідатором АТВТ "Криворізький домобудівельник" Завертайним І.Б.
В судовому засіданні 19.09.06 р. відповідач зазначив, що позовну заяву підписано не уповноваженою особою, оскільки на момент подання позову строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора АТВТ "Криворізький домобудівельник" Завертайного І.Б. закінчились і не були продовжені господарським судом Дніпропетровської області.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд, -
В С ТА Н О В И В:
21.06.06 р. АТВТ "Криворізький домобудівельник" (далі-позивач) подало до господарського суду Дніпропетровської області позов про стягнення з ТОВ "Домобудівельник" (далі-відповідач) 287 091,00 грн. у вигляді доходів, отриманих за час незаконного володіння майном позивача.
Вказаний позов підписаний з боку позивача ліквідатором останнього Завертайним І.Б.
На підтвердження повноважень вказаного ліквідатора позивачем було надано постанову господарського суду Дніпропетровської області від 27.02.04 р. по справі № Б29/26/2/62/00.
Названою постановою позивача було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру останнього строком на один рік –до 27.02.05 р., та призначено ліквідатором Завертайного І.Б.
В судовому засіданні 19.09.06 р. Завертайний І.Б. повідомив суду, що його повноваження були продовжені господарським судом до 31.12.05 р., але будь-яких доказів на підтвердження вказаного ствердження суду не надав.
Крім того, Завертайний І.Б. наполягав на тому, що за ч. 3. ст. 24 Закону України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон), лiквiдатор виконує свої повноваження до завершення лiквiдацiйної процедури в порядку, встановленому цим Законом та iншими нормативно-правовими актами, а оскільки ліквідаційна процедура на момент подання позову не була завершена, його повноваження, як ліквідатора не припинились.
Згідно ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
При викладених обставинах господарський суд вважає, що позивачем не надано суду належних доказів продовження повноважень ліквідатора Завертайного І.Б., виходячи також з наступного:
Відповідно до ст. 22 вищевказаного Закону, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом i відкриває лiквiдацiйну процедуру. Строк лiквiдацiйної процедури не може перевищувати дванадцяти мiсяцiв. Господарський суд може продовжити цей строк на шiсть мiсяцiв, якщо iнше не передбачено цим Законом.
Як було встановлено судом вище, постановою господарського суду Дніпропетровської області від 27.02.04 р. по справі № Б29/26/2/62/00 було відкрито ліквідаційну процедуру стосовно позивача строком на один рік –до 27.02.05 р., та призначено ліквідатором на цей строк Завертайного І.Б., якого було зобов'язано зокрема –в строк до 27.02.05 р. представити на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс.
Доказів продовження строку ліквідаційної процедури, повноважень ліквідатора Завертайного І.Б. та виконання покладеного на останнього зобов'язання позивачем суду не надано.
За ч. 1 ст. 24 вищевказаного Закону, у постановi про визнання боржника банкрутом господарський суд вiдкриває лiквiдацiйну процедуру, призначає лiквiдатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацiєю.
Порядок призначення керуючого санацією встановлений ст. 17 згаданого Закону, положення якої також розповсюджуються і на ліквідатора (ч. 1 ст. 24 Закону).
Частина 8 ст. 17 Закону встановлює, що керуючий санацiєю (ліквідатор) може бути звiльнений господарським судом вiд виконання повноважень керуючого санацією (ліквідатора), про що виноситься ухвала у таких випадках: за його заявою; на пiдставi рiшення комiтету кредиторiв у разi невиконання чи неналежного виконання ним своїх обов'язкiв. При цьому комітет кредиторiв повинен запропонувати кандидатуру iншого керуючого санацією (ліквідатора), про що виноситься ухвала господарського суду.
Виходячи зі змісту вказаних норм Закону, останній допускає можливість звільнення ліквідатора від виконання його повноважень та призначення іншого ліквідатора.
Враховуючи викладене, а також те, що господарський суд позбавлений можливості підтвердити відповідними доказами повноваження ліквідатора Завертайного І.Б. у період з 27.02.05 р. по 21.06.06 р. (момент подання позивачем позову), суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду, оскільки її підписано особою, яка не мала належних повноважень і права підписувати позовну заяву, нагадавши позивачу про можливість повторного звернення з цією позовною заявою до господарського суду після усунення визначених недоліків.
Керуючись Законом України "Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом", п. 1 ст. 81, ст. 86 ГПК України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
Залишити позов без розгляду.
Суддя І.Ю. Дубінін
Суддя | І.Ю. Дубінін |
|
|
|