Судове рішення #15605383

Справа №22-1109/11                                                                      Головуючий у 1 інст. : Ковальов І.М.

                                                                                                     Суддя- доповідач : Шеремет А.М.

У Х В А Л А

26 травня 2011 року                                                                                   м. Рівне


Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Рівненської області у складі :

головуючої судді –   Шеремет А.М.

суддів:                         Гордійчук С.О., Хилевича С.В.

при секретарі –          Панас Б.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяви ОСОБА_2, ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Рівненського міського суду від 12 квітня 2011 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_6, тертя особа без самостійних вимог на стороні позивачів ОСОБА_3 про визнання недійсним заповіту, складеного особою не здатною розуміти значення своїх дій,-      

в с т а н о в и л а  :

Рішенням  Рівненського міського суду від 12 квітня 2011 року відмовлено у задоволенні вказаного позову за недоведеністю позовних вимог.

Не погодившись з вказаним рішенням, ОСОБА_2, 27 квітня 2011 року та ОСОБА_3 29 квітня 2011 року подали апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції з пропуском строку встановленого ч.1 ст. 294 ЦПК України разом з заявами, в яких просять поновити строк на апеляційне оскарження рішення.

Стверджуючи в заявах, що строк подачі апеляційних скарг ними було пропущено з поважних причин, оскільки повний текст оскаржуваного рішення, отримали лише 19 квітня 2011 року. З цих підстав  просили поновити пропущений строк.

Згідно ч. 1 ст. 73 ЦПК України  суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони у разі  його пропущення з поважних причин.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Згідно ч. 3 ст. 209 ЦПК України у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення може бути відкладено на строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частини суд має проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи.

Частиною 1 ст. 218 ЦПК України, передбачено, що у разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин судового рішення суд повідомляє, коли особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду.

З матеріалів справи, а саме з журналу судового засідання вбачається, що при проголошенні вступної та резолютивної частини оскаржуваного рішення ОСОБА_2, ОСОБА_3 були присутніми. Повний текст рішення суду від 12 квітня 2011 року отримали 19 квітня 2011 року, тобто в межах строку передбаченого законом апеляційного оскарження, а апеляційну скаргу ОСОБА_2 було подано лише 27 квітня 2011 року та ОСОБА_3 –лише 29 квітня 2011 року.

Таким чином, посилання апелянтів на те, що апеляційні скарги були подані невчасно, у зв’язку з тим, що вони невчасно отримали повний текст оскаржуваного рішення, тобто поза межами строку на апеляційне оскарження, є безпідставними.

На підставі вищевикладеного та  керуючись ст.ст. 294, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-

      у  х  в  а  л  и  л  а  :

Відмовити ОСОБА_2, ОСОБА_3 в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Рівненського міського суду від 12 квітня 2011 року.

Апеляційні скарги ОСОБА_2, ОСОБА_3 на рішення Рівненського міського суду від 12 квітня 2011 року залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.  

Головуюча :  

Судді :  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація