справа № 22-ц/2690/1640/2011 головуючий у 1-й інстанції: Шевченко Т.М.
категорія: доповідач: Головачов Я.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
головуючого: Головачова Я.В.
суддів: Наумчука М.І., Кадєтової О.В.
при секретарі: Оревіній О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5 про виділ частки будинку в натурі та визначення порядку користування земельною ділянкою та за зустрічним позовом ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про виділ частки будинку в натурі
за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2
на ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 20 жовтня 2010 року, -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 20 жовтня 2010 року провадження у справі в частині вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визначення порядку користування земельною ділянкою закрито.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1, ОСОБА_2 скасувати ухвалу і направити справу щодо цих вимог для продовження розгляду до суду першої інстанції. Апелянти посилаються на те, що судом порушені норми процесуального права, оскільки підстав для закриття провадження в частині позовних вимог не було.
Апелянти та їх представник в суді апеляційної інстанції підтримали апеляційну скаргу з наведених в ній підстав.
ОСОБА_4, ОСОБА_5, представник ОСОБА_3 заперечували проти задоволення апеляційної скарги, вважали, що ухвала постановлена з додержанням норм процесуального права.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість постановленої ухвали в цих межах, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вирішуючи питання про закриття провадження у справі в частині позовних вимог про визначення порядку користування земельною ділянкою, суд першої інстанції виходив із того, що є таке, що набрало законної сили, рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 02 березня 2009 року між тими самими сторонами, про той же предмет і з тих самих підстав.
Проте з таким висновком суду погодитися не можна.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо набрали законної сили рішення суду або ухвала суду про закриття провадження у справі у зв’язку з відмовою позивача від позову або укладення мирової угоди сторін, ухвалені або постановлені з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 02 березня 2009 року позов ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення порядку користування земельною ділянкою та зустрічний позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визначення порядку користування земельною ділянкою було задоволено.
Визначити порядок користування земельною ділянкою у цій справі сторони просили відповідно до їх часток у праві власності на будинок (ОСОБА_3 належала ? частини будинку; ОСОБА_4, ОСОБА_5 – ? частина будинку; ОСОБА_2, ОСОБА_1 – ? частина будинку).
У новому позові закладені інші підстави.
Суд першої інстанції припустився помилки в застосуванні цієї норми права, оскільки рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 02 березня 2009 року постановлено з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет, але з інших ніж у цьому позові підстав.
За таких обставин постановлена ухвала підлягає скасуванню з направленням справи щодо цих вимог для продовження розгляду до суду першої інстанції, а апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 312, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 20 жовтня 2010 року в частині закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визначення порядку користування земельною ділянкою скасувати і направити справу щодо цих вимог для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подання до цього суду касаційної скарги.
головуючий:
судді: