Судове рішення #155982
А23/243


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.09.06р.


Справа № А23/243

За позовом  Управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води, Дніпропетровської області  

до  Державного підприємства "Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання", м. Жовті Води, Дніпропетровської області  

про стягнення 99122, 25 грн.

Суддя  Добродняк І.Ю.


Представники сторін:

  Від позивача: Паніна В.О. - начальник управління, посв. №623, наказ від 02.01.01 №02-0

Від відповідача: Стручаєва В.Ф. - ю/к, дов. від 19.12.05 №07-02/1112 

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся з позовом про стягнення з відповідача заборгованості 96122, 25 грн., яка складається з суми недоїмки зі сплати страхових внесків   в сумі 91868,76 грн., боргу по списку № 1 в сумі 3221,22 грн. та боргу по науковим пенсіям в сумі 1032,27 грн.

Відповідач надав письмовий відзив на позов, в якому позов визнає в повному обсязі. Посилається на недофінансування з боку Міністерства України з надзвичайних ситуацій замовника відповідача, що зробило неможливим розрахуватися замовнику за виконані відповідачем роботи, що в свою чергу стало причиною своєчасно сплатити внески.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд,

В С Т А Н О В И В:


Відповідач –Державне підприємство "Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання", зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності - юридична особа, про що внесено запис до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідач є платником  внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Жовті Води  Дніпропетровської області.

Відповідно до ст. 14  Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" підприємства, установи, організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є страхувальниками, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Як зазначено в ст.18 згаданого Закону, страхові  внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який  справляється  на   всій   території   України   в   порядку, встановленому цим Законом.  Порядок обчислення та сплати страхових внесків встановлений ст.20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", а також Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1 (п.5 Інструкції).

Страхові внески нараховуються незалежно від джерел  їх фінансування,  форми,  порядку,  місця виплати та використання,  а також  незалежно  від  того,  чи  були  зазначені  суми   фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення  відповідних сум  страхових  внесків  до солідарної  системи  на  банківські  рахунки  виконавчих   органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичу вальної системи пенсійного   страхування -  на банківський  рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок  обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.

Страхувальники  зобов'язані  сплачувати  страхові  внески, нараховані за відповідний базовий звітний період,  не пізніше  ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням)  коштів  на  оплату  праці (виплати  доходу),  у  тому  числі  в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації  товарів  (послуг).  При  цьому фактичним  одержанням  (перерахуванням)  коштів  на  оплату  праці (виплати доходу) вважається одержання  відповідних  сум  готівкою, зарахування  на  банківський рахунок одержувача,  перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або  будь-яких  інших  матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат  (доходу),  фактичне  здійснення  із  цих  виплат  (доходу) відрахувань,   передбачених   законодавством  або  за  виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ст.12 Закону).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив самостійно нараховані ним за період січень-червень 2006 року включно страхові внески у загальній сумі 91868,76 грн., що підтверджено розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, копії яких долучені до матеріалів справи (а.с.11-16).

Крім того, відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підлягають відшкодуванню витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на адресу відповідача направлені повідомлення від 10.05.06 № 86 на суму 1073,86 грн., від 08.06.06 № 107 на суму 1073,86 грн., від 12.07.06 № 127 на суму 1073,86 грн. (отримані відповідачем), в яких відповідачеві визначені суми до щомісячної сплати. Заборгованість на момент вирішення спору в цій частині складає суму 3221,22 грн. за період червень-липень 2006 року.

Крім того, відповідно до п.п.5-8 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 372, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

У разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин.

У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.  

Повідомлення, передбачені п.5 Порядку, про суму витрат на виплату пенсій, що становить різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про  наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до законодавчих актів,  на 2006 рік,  та з моменту призначення по 01.03.06, направлені відповідачеві 12.06.06 (вих. № 167/04-20), 09.03.06 (вих.. № 1242/02-20).

Станом на  момент вирішення спору заборгованість відповідача в цій частині становить суму 1032,27 за період квітень-липень 2006 року.

Заборгованість відповідача в загальній сумі 96122,25 грн. останнім визнана у поданому відзиві на позов, підписаному керівником підприємства-позивача, що є підставою для задоволення позову.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ч.4 ст. 94, ст.ст. 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити позов в сумі 96122,25 грн.

Стягнути з Державного підприємства "Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання", м. Жовті Води, Дніпропетровської області, на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Жовті Води  Дніпропетровської області заборгованість в сумі 96122 грн. 25 коп.

Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя


І.Ю. Добродняк


Згiдно з оригіналом


                     28.09.06

Помічник судді

Н.Ф. Голов'яшкіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація