КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2011 року Справа № 1170/2а-1234/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд
в складі головуючого: судді Петренко О.С.
за участю секретаря: Господарікова М.О.
представників
позивача –Сігіди Л.М.
відповідача –Данільченка Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: заступника Знам’янського міжрайонного прокурора
до відповідача: виконавчого комітету Знам’янської міської ради
про скасування пунктів 1,4 рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради Кіровоградської області від 24.12.2010 року № 536, суд - ,
ВСТАНОВИВ:
Знам’янський міжрайонний прокурор звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до виконавчого комітету Знам’янської міської ради, яким просить скасувати пункти 1,4 рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради Кіровоградської області "Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" від 24.12.2010 року № 536 як незаконні.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач, в порушення вимог Кодексу законів про працю України, не отримав погодження про вивільнення працівників від первинних профспілкових організацій Знам’янської дитячо–юнацької спортивної школи та Будинку дитячої та юнацької творчості м. Знам’янка.
Крім того, пунктами 1.1 та 1.2. наказу Міністерства освіти і науки України "Про виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України з питань стану і перспектив розвитку позашкільної освіти" від 24.02.09 № 167 визначено про необхідність невідкладного вжиття заходів щодо припинення скорочення мережі позашкільних навчальних закладів, недопущення їх перепрофілювання, реорганізації, ліквідації, фактів вилучення земельних ділянок та необхідність забезпечення та модернізацію матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів.
У зв'язку з незаконністю оспорюваного рішення позивачем 03.03.2011 року за № 2-1328 вих.-11 принесено протест, на що до Знам’янської міжрайонної прокуратури 15.03.2011 року надійшло рішення відповідача "Про розгляд протесту Знам’янського міжрайонного прокурора на п.п. 1,4 рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради "Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" від 24.12.2010 року № 536" від 11.03.2011 року № 137, яким протест прокурора відхилено.
Прокурор в судове засідання прибув та позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі, посилаючись на обставини, які викладені в письмових запереченнях.
Так, в поданих до суду письмових запереченнях відповідачем зазначено наступне.
Однією з основних функцій держави, в реалізації якої беруть участь органи місцевого самоврядування, є гуманітарна функція, яка передбачає створення умов для інтелектуального, духовного і фізичного розвитку громадян України.
Складовими гуманітарної політики держави є здійснення комплексу економічних, фінансових, організаційно–правових та інших заходів, спрямованих на забезпечення повноцінного і ефективного функціонування галузей освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту з урахуванням позитивного вітчизняного і зарубіжного досвіду.
На розв’язання саме цих завдань спрямовано ст. 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", яка визначає повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту.
У процесі реалізації повноважень у галузі бюджету, фінансів і цін виконавчі органи місцевого самоврядування забезпечують виконання та контроль за виконанням, у тому числі й закладами освіти, затвердженого радою бюджету, здійснюють у встановленому порядку фінансування видатків на утримання даних закладів.
Провідну роль у вирішенні питань управління закладами освіти, культури, фізкультури і спорту належить виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, які, відповідно до ч.1 ст.52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", можуть розглядати і вирішувати питання, віднесені названим законом до відання виконавчих органів цих рад.
Також відповідачем було зазначено, що жоден працівник, який займав відповідну посаду, робоче місце, перелік яких зазначено в п.1 та п.4 оскаржуваного рішення не був звільнений за п.1 ст. 40 КЗпП.
Виконавчий комітет Знам’янської міської ради приймав дане рішення враховуючи доведені контрольні показники Мінфіну України за єдиним формальним розрахунком по галузях «Освіти»та «Спорту».
Таким чином, відповідач вважає, що виконавчий комітет Знам’янської міської ради при прийнятті оскаржуваного рішення не вийшов за межі своїх повноважень, а тому погодив питання щодо вивільнення працівників Знам’янської дитячо-юнацької спортивної школи та Будинку дитячої та юнацької творчості м. Знам’янка.
Суд, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Статтею 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Спеціальним Законом, який, відповідно до Конституції України, визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування є Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі –Закон № 280/97-ВР).
Стаття друга Закону № 280/97-ВР визначає, що місцеве самоврядування в Україні як гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
За статтею 1 Закону № 280/97-ВР представницький орган місцевого самоврядування - це виборний орган (рада), який складається з депутатів і, відповідно до закону, наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
У відповідності до статті 32 Закону № 280/97-ВР, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад державою надано повноваження в сфері управління закладами освіти, фізкультури та спорту, які належать територіальним громадам та вдосконалення їх мережі.
Виходячи з вищезазначених положень, відповідачем 24.12.2010 року прийнято рішення № 536 "Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" /а.с. 6,7/.
Пунктом 1 вищевказаного рішення погоджено скоротити в закладах міста з 01 березня 2011 року такі посади:
1 ставку гардеробника Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка;
0,4 ставки лаборанта навчально - виховного комплексу «Знам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2- ліцей»;
0,5 ставки заступника директора у вечірній школі з навчально –виховної роботи в ліцейних класах навчально –виховного комплексу «Знам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей»;
0,5 ставку заступника директора з навчально –виховної роботи в початковій школі Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3;
0,25 ставки практичного психолога Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3;
0,25 ставки соціального педагога Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
1 ставку педагога –організатора Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
1 ставку інструктора з фізкультури Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
0,75 ставки дезінфектора Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
1 ставку медичної сестри Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
0,3 ставки лаборанта Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
3 ставки гардеробників Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3;
1,25 ставки гардеробника Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4;
0,5 ставки лаборанта Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4;
0,5 ставки лаборанта Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6;
1 ставка прибиральника Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6;
0,5 ставка лаборанта Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7;
1 ставку водія Знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7;
1 ставку методиста Знам’янської станції юних техніків;
1 ставку завгоспа Знам’янського міжшкільного навчально-виробничого комбінату;
0,5 ставки заступника директора з навчально-виробничої роботи Знам’янського міжшкільного навчально-виробничого комбінату;
0,5 ставки лаборанта Знам’янського міжшкільного навчально-виробничого комбінату;
3,5 ставки керівни5ків гуртків Знам’янського будинку дитячої та юнацької творчості;
0,8 ставки акомпаніатора Знам’янського будинку дитячої та юнацької творчості;
0,5 ставки двірника Знам’янського будинку дитячої та юнацької творчості;
0,25 ставки робітника по обслуговування Знам’янського будинку дитячої та юнацької творчості;
0,25 ставки сторожа Знам’янського будинку дитячої та юнацької творчості;
0,6 ставки ізоляторної няні дошкільного навчального закладу № 2 "Теремок";
0,5 ставки діловода дошкільного навчального закладу № 2 "Теремок";
0,25 ставки медичної сестри з масажу дошкільного навчального закладу № 2 "Теремок";
1 ставку комірника дошкільного навчального закладу № 2 "Теремок";
1 ставку завгоспа дошкільного навчального закладу № 6 "Сонечко";
0,25 ставки медичної сестри з масажу дошкільного навчального закладу № 6 "Сонечко";
0,6 ставки ізоляторної няні дошкільного навчального закладу № 6 "Сонечко";
1 ставку конюха дошкільного навчального закладу № 8 "Сонечко".
Пунктом 4 зазначеного рішення погоджено скоротити в Знам’янській дитячо-юнацькій спортивній школі з 01 березня 2011 року наступні посади:
головного бухгалтера,
бухгалтера-касира,
комірника,
сторожа,
тренера–викладача відділення джиу-джитсу;
тренера-викладача відділення карате;
тренера відділення гандболу;
тренера-викладача греко-римської боротьби.
Головною підставою для прийняття даного рішення була неможливість забезпечити видатки на утримання закладів освіти та спорту міста в існуючій мережі, на підтвердження чого у судовому засіданні надані стороною відповідача бюджетні запити на 2011 рік /а.с.32-36/.
Згідно ст.26 Закону України "Про позашкільну освіту", фінансово-господарська діяльність позашкільного навчального закладу здійснюється відповідно до законів України "Про освіту", "Про бюджетну систему України", "Про власність", "Про місцеве самоврядування в Україні", цього Закону та інших нормативно-правових актів. Фінансування державних і комунальних позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, приватних позашкільних навчальних закладів - за рахунок коштів засновників (власників). Фінансування державних, комунальних і приватних позашкільних навчальних закладів може здійснюватися також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством України.
Крім того частинами 3 та 4 ст. 26 вказаного Закону передбачено, додатковими джерелами фінансування позашкільного навчального закладу є: кошти, одержані за надання додаткових освітніх послуг, роботи, виконані позашкільним навчальним закладом на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян, доходи від реалізації власної продукції, від надання в оренду приміщень, обладнання, що не оподатковуються і спрямовуються на соціальні потреби та розвиток навчального закладу; гуманітарна допомога; дотації з місцевих бюджетів; добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій та окремих громадян. Кошти, отримані за рахунок додаткових джерел фінансування, використовуються позашкільним навчальним закладом на діяльність, передбачену його статутом.
Положенням про позашкільні навчально –виховні заклади, затвердженого Постановою КМУ № 45 від 26.01.94 року, пунктом 40 передбачено: фінансово-господарська діяльність державного позашкільного навчально-виховного закладу здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань та залучених коштів. Позашкільні навчально-виховні заклади, що створюються підприємствами, кооперативами, організаціями, установами або приватними особами, утримуються за рахунок коштів засновників, а також залучених коштів. Пунктом 41 даного положення передбачено, що джерелами формування коштів позашкільного навчально-виховного закладу можуть бути: кошти державного та місцевого бюджетів, що надходять у розмірі, не нижчому від передбаченого нормативами фінансування позашкільних навчально-виховних закладів; кошти, одержані від громадян за надання їм платних послуг в галузі освіти на підставі відповідних угод; кошти, одержані за виконання творчих, науково-дослідних та інших робіт на замовлення підприємств, установ і організацій; доходи від надання в оренду приміщень, обладнання та іншого майна за погодженням із засновником; доходи від діяльності підприємницьких структур, що створюються чи засновуються позашкільним навчально-виховним закладом для реалізації статутних цілей; дотації органів державної та місцевої влади; кредити та позички банків; добровільні внески підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних юридичних та фізичних осіб; інші надходження, не заборонені чинним законодавством. Обсяг бюджетних асигнувань не залежить від наявності інших джерел фінансування державного позашкільного навчально-виховного закладу. Бюджетні асигнування на освіту та позабюджетні кошти, не використані у поточному фінансовому році, не підлягають вилученню.
Частиною 1 статті 28 Закону України "Про позашкільну освіту", передбачено що позашкільні навчальні заклади можуть надавати платні послуги відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, та у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти, за погодженням з Міністерством фінансів України та центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.
Тобто з наведеного слідує, що фінансово–господарська діяльність закладів освіти та спорту міста здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань та залучених коштів.
Згідно ч.2 ст. 53 Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.
Статтею 38 Закону України "Про освіту" визначено, що позашкільна освіта та виховання є частиною структури освіти і спрямовуються на розвиток здібностей, талантів дітей, учнівської та студентської молоді, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні. Держава забезпечує умови для одержання учнями і молоддю позашкільної освіти.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про позашкільну освіту", державна політика у сфері позашкільної освіти спрямована на створення умов для здобуття вихованцями, учнями і слухачами позашкільної освіти; збереження та розвиток мережі державних та комунальних позашкільних навчальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, закриття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду.
Абзац 3 частини 6 статті 10 вказаного Закону передбачає, що органи місцевого самоврядування в межах їх компетенції забезпечують збереження і зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, розвиток їх мережі, ефективне
Пунктами 1.1 та 1.2 наказу Міністерства освіти і науки України "Про виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України з питань стану і перспектив розвитку позашкільної освіти" від 24.02.09 року № 167 визначено про необхідність невідкладного вжиття заходів щодо припинення скорочення мережі позашкільних навчальних закладів, недопущення їх перепрофілювання, реорганізації, ліквідації, фактів вилучення земельних ділянок та необхідність забезпечення зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів.
Згідно ст.43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Відповідно до п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку, зокрема змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Згідно ст. 49-4 КЗпП України та ч.3 ст. 22 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", у разі, якщо роботодавець планує звільнення працівників з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру або у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, установи, організації, він повинен завчасно, не пізніше як за три місяці до намічуваних звільнень надати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом'якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.
Профспілки мають право вносити пропозиції органам державної влади, органам місцевого самоврядування, роботодавцям, їх об'єднанням про перенесення термінів, тимчасове припинення або скасування заходів, пов'язаних з вивільненням працівників, які є обов'язковими для розгляду.
Суд не приймає в якості доказу надані стороною відповідача повідомлення та подання /а.с. 44-50/, оскільки, по-перше вони датовані після прийняття оскаржуваного рішення, а по-друге - не має відмітки щодо отримання первинними профспілковими організаціями вищезазначених документів.
У порушення вищевикладеного, зазначена норма законодавства не була дотримана та первинним профспілковим організаціям не надано відповідної інформації про вивільнення працівників, які є їх членами, що позбавило можливості використати своє право на внесення пропозицій щодо вивільнення працівників.
Так, не було отримано погодження про вивільнення працівників від первинних профспілкових організацій Знам'янської дитячо-юнацької спортивної школи та Будинку дитячої та юнацької творчості м. Знам'янка.
Згідно ст. 1 Закону України "Про прокуратуру" прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про прокуратуру", предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є, у тому числі, відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам.
Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.
Абзацом 2 частини 2 статті 20 цього Закону встановлено, що при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право, зокрема, вносити подання або протест на рішення місцевих Рад залежно від характеру порушень.
Статтею 21 цього Закону передбачено, що протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У такому ж порядку приноситься протест на незаконні рішення чи дії посадової особи. У протесті прокурор ставить питання про скасування акта або приведення його у відповідність з законом, а також припинення незаконної дії посадової особи, поновлення порушеного права. Протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта і підлягає обов'язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний строк після його надходження. Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомляється прокурору.
У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.
Судом встановлено, що Знам’янським міжрайонним прокурором при здійсненні нагляду за додержанням та застосуванням законів у діяльності відповідача встановлено, що п.п. 1 та 4 рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради "Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" від 24.12.2010 року № 526 передбачено скоротити в закладах освіти міста з 01.03.2011 року ряд посад працівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
Знам’янським міжрайонним прокурором 03.03.2011 року за № 2-1328 вих-11 принесено протест на пункти 1 та 4 рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради "Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" від 24.12.2010 року № 536 з вимогою скасувати пункти 1 та 4 рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради, як незаконне /а.с.8-9/
До Знам’янської міжрайонної прокуратури 15.03.2011 року надійшло рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради "Про розгляд протесту Знам’янського міжрайонного прокурора на рішення виконавчого комітету Знам’янської міської ради «Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" від 24.12.2010 року № 536" від 11.03.2011 року № 137 /а.с.10/.
Вищевказаним рішенням виконавчого комітету Знам’янської міської ради протест прокурора відхилено.
Відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" у разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду.
Таким чином, прокурор діяв у межах своїх повноважень та у спосіб, визначений законодавством.
Згідно частини 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 7 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 9 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що пункти 1 та 4 рішення Знам’янської міської ради Кіровоградської області від 24.12.2010 року № 536 "Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста" суперечить вимогам чинного законодавства і підлягає скасуванню, а тому адміністративний позов заступника Знам’янського міжрайонного прокурора підлягає задоволенню повністю.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. 86, 159-163, 167 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати незаконними та скасувати пункти 1 та 4 рішення Знам’янської міської ради Кіровоградської області від 24.12.2010 року № 536 «Про реорганізацію мережі та штатів у закладах освіти та спорту міста».
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України –з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду підпис О.С. Петренко
Згідно з оригіналом
ЗЗ