ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2011 р. Справа № 2а/0470/3510/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кучми Костянтина Сергійовича
при секретаріГробець Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Західно-Донбаська ОДПІ до ПП "Паливна компанія "Веско" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
У березні 2011 року позивач на виконання своїх владних повноважень звернувся до суду із вищезазначеним адміністративним позовом. В обґрунтування позову зазначив, що податковий борг утворився внаслідок несплати самостійно обчисленої суми податкових зобов’язань з податку на прибуток за 2010 рік. За таких обставин, позивач просив суд стягнути з Приватного підприємства «Паливна компанія «Веско» суми податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 698 318, 79 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити з викладених в ньому підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала частково в частині самостійного нарахування сум податкових зобов’язань, проте зазначила що фактично на підприємстві не має коштів для погашення заборгованості в розмірі 698 318, 79 грн. у зв’язку з тим, що сума податкового боргу не відшкодована.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Паливна компанія «Веско» (ЄДРПОУ 35984394) зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Павлоградської міської ради 04 серпня 2008 року, є платником податків та обов’язкових платежів та знаходиться на обліку у Західно-Донбаській об’єднаній державній податковій інспекції у Дніпропетровській області.
18 січня 2011 року відповідачем було подано до Західно-Донбаської ОДПІ податкову декларацію №83037 з податку на прибуток підприємств за 2010 рік із визначеною сумою податкових зобов’язань, що підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 17) в розмірі 698 741, 00 грн. та (рядок 22) в розмірі 9 428, 00 грн. Дані суми податкових зобов’язань частково були погашені переплатою в розмірі 14 980, 05 грн.
21 лютого 2011 року відповідачем подано позивачу уточнену податкову декларацію №5739 з податку на прибуток підприємства за 2010 рік із визначеною сумою податкових зобов’язань, що підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 7) в розмірі 155 685, 00 грн. та (рядок 8) в розмірі 4 671, 00 грн.
Платником податків самостійно в податковій декларації від 08 лютого 2011 року №88147 зменшено податкове зобов’язання на суму 156 462, 00 грн. яке проведено в особовому рахунку платника 19 лютого 2011 року.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
При несплаті зобов’язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій зі їх наявності), самостійно узгодженого-платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання. Податкове зобов’язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Згідно ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.
Так судом встановлено, що позивачем з метою погашення податкового боргу було направлено на адресу відповідача податкову вимогу:
- податкова вимога від 21 січня 2011 року №18 про сплату боргу в сумі 693 188, 95 грн. (вручена 27 січня 2011 року, про що свідчить підпис директора на податковій вимозі).
Згідно з п.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02 грудня 2010 року, органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджету та державних цільових фондів суми податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених Податковим Кодексом.
Відповідно до п.60.6 ст.60 Податкового кодексу України, якщо нарахована сума грошового зобов’язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.
Відповідно до п.п.95.1, 95.2, 95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів за останнім днем звітного (податкового) місяця. Згідно п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за днем відповідного граничного строку, передбаченого п.203.1 цієї статті для подання податкової декларації. Таким чином, відповідач зобов’язаний був сплатити задекларовану суму зобов’язання з ПДВ не пізніше 30 березня 2011 року включно.
В силу ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
За таких обставин суд вважає, що заперечення представника відповідача є необґрунтованими та спростовуються зазначеними вище обставинами. З урахуванням викладеного та оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь державного бюджету, кошти в розмірі податкового боргу на суму 698 318, 79 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Паливна компанія «Веско» на користь державного бюджету суму податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 698 318, 79 грн. /шістсот дев’яносто вісім тисяч триста вісімнадцять грн. 79 коп./.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Повний текст постанови складений 17 травня 2011 року.
Суддя
К.С. Кучма