Судове рішення #15593147


  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  



П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 17 травня 2011 р.                                                                       справа № 2а/0570/4660/2011


Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17


час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді  Череповського Є.В.

при секретарі                                                  Пригода О.В.

за участю:

представник позивача                    Дем’яненко О.І.

представник відповідача                не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання провести перевірку устаткування відповідно до договору           № 280110-3Д3.3/02 від 28.01.2010 року про спільне використання технологічних електричних мереж, -

ВСТАНОВИВ:

25.03.2011 року Відкрите акціонерне товариство «Донецькобленерго» звернулось до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання протиправною бездіяльності щодо порушення норм п. 4 Положення «Про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», а саме бездіяльність щодо перевірки устаткування, яке фактично використовується ВАТ «Донецькобленерго» відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного між ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» за № 280110-ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 року; зобов’язати ДП НЕК «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні провести перевірку устаткування, яке фактично використовується ВАТ «Донецькобленерго» відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного між ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» за № 280110-ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 року.

Представник позивач надав до матеріалів справи Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 № 664521 від 26.04.2011 року, яким змінено найменування юридичної особи з Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» на Публічне акціонерне товариство «Донецькобленерго»

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що між ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» укладений договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 280110-ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 року.

ТОВ «АІЗ» направило на адресу позивача довідку про кабельні мережі, що входять у перелік устаткування технологічних мереж які спільно використовуються.

Однак, виходячи з наданої ТОВ «АІЗ» однолінійної схеми електропостачання споживачів Слов’янського РЄС від електричних мереж ТОВ «АІЗ» і довідки про кабельні лінії, наданої директором ТОВ «АІЗ» позивачем разом із ТОВ «АІЗ» використовуються наступні технологічні електричні мережі:

-          № 125 кабельна лінія АСБ-6 від ГПП 35/6 до РП 2;

-          № 126 кабельна лінія АСБ-6 від ГПП 35/6 до РП 2;

-          № 143 кабельна лінія АСБ-6 від ГПП 35/6 до РП 6.

            Інші кабельні ліні, зазначені у вищевказаній довідці позивачем не використовуються.

04.11.2010 року ВАТ «Донецькобленерго» направило лист керівнику Держенергонагляду у Донбаському регіоні за № 03сл-12004/10 та доповнення до нього        № 03юр-12255/10 від 18.11.2010 року про проведення перевірки устаткування, яке використовується згідно Договору, та зробити висновок – яке устаткування фактично не використовується ВАТ «Донецькобленерго», але відображено ТОВ «АІЗ» у обґрунтованих витратах на утримання технологічних електричних мереж.

Листом № 01-32/13-194 від 30.11.2010 року Держенергонагляд повідомив ВАТ «Донецькобленерго» про необхідність останньому звернутися до Мінпаливенерго України за отриманням згоди на проведення Держенергонаглядом позапланового заходу – перевірки споживача ТОВ «АІЗ».

Позивач вважає, що відповідач без врахування вимог діючого законодавства України, протиправно покладає на нього функції погодження з Мінпаливенерго проведення позапланового заходу щодо перевірки устаткування, яке фактично спільно використовується ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ», відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж № 280110-ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 року.

На підставі вищевказаного позивач просив визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо порушення норм п. 4 Положення «Про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», а саме бездіяльність щодо перевірки устаткування, яке фактично використовується ВАТ «Донецькобленерго» відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного між ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» за № 280110-ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 року; зобов’язати ДП НЕК «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні провести перевірку устаткування, яке фактично використовується ВАТ «Донецькобленерго» відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного між ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» за № 280110-ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 року.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення, на підставі яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі представника відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

18.01.2010 року між ВАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» був укладений договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 280110-3 Д3.3/02.

До цього договору був доданий Додаток №1 «Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання».

Сам порядок укладення договорів викладено в розділі 5 ПКЕЕ.

Абзацами 3, 4 п. 1.7 ПКЕЕ передбачено, що у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією (ПАТ «Донецькобленерго) відносини між власником цих мереж (ТОВ «АІЗ») та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору. Також зазначено, що основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території.

Згідно абз. 1 п. 5.15 ПКЕЕ, відносини сторін у разі передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами споживача регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж або про технічне забезпечення електропостачання. Передача (транзит) електричної енергії без оформлення договору про спільне використання технологічних електричних мереж або про технічне забезпечення електропостачання забороняється.

Тобто, саме укладення договору про спільне використання технологічних мереж є обов’язковим для власника цих мереж, проте зміст договору визначається його сторонами.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року № 575/97, споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» , громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій, незалежно форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до функціональних обов'язків зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав законних інтересів та скаргою про порушення.

При цьому зазначений закон не встановлює вимог щодо отримання згоди центрального органу виконавчої влади на право розгляду звернення громадян. Згідно з п.2.7.4 «Інструкції з організації проведення заходів державного енергетичного нагляду за суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання споживачами електричної та оформлення результатів» , затвердженою наказом Мінпаливенерго України 21.12.2004 року № 817 (у редакції 25.06.2008 року № 345), зареєстрованою в України 01.08.2008 року № 714/15405, звернення розглядаються за зверненнями фізичних та юридичних осіб до органів державної влади щодо порушень суб'єктами господарювання вимог законодавства; за зверненнями громадян безпосередньо до Держенергонагляду (відповідний захід здійснюється згідно з порядком, встановленим Законом України «Про звернення громадян»). При цьому в своєму зверненні позивач не зазначив яке порушення законодавства відбулося.

Крім того, як зазначає представник відповідача, згідно з п. 4.2 постанови, якою затверджене «Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної теплової енергії» 07.08.1996 року № 929 змінами та доповненнями), Держенергонагляд в межах компетенції здійснює контроль за усуненням суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживання електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії. Також згідно з п.4.15 зазначеного положення Держенергонагляд здійснює нагляд за дотриманням суб'єктами електроенергетики вимог правил та інших нормативно-правових нормативно-технічних актів з питань електроенергетики.

Згідно п. 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 р. N 28 (у редакції постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17 жовтня 2005 р. N 910), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 серпня 1996 р. за N 417/1442, дано визначення договору про спільне використання технологічних електричних мереж - домовленість двох сторін, що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між електропередавальною організацією (ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами) та основним споживачем під час передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарського діяльності», державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з п. 1 ст. 6 вищевказаного Закону України, підставою для здійснення позапланового заходу на здійснення державного нагляду (контролю) є звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

Крім того, Позивач не надав відомості органу державного ( нагляду ) контролю, яким є Відповідач, які порушення вимог законодавства допус тив суб'єкт господарювання - ТОВ «АІЗ», само ТОВ «АІЗ» згоди на здійснення позапланового заходу не надало і згідно вимог п.1 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері госпо дарської діяльності» ТОВ «АІЗ» також не надало письмової згоди Відпові дачу про здійснення заходу державного нагляду(контролю) за його бажан ням.

    Слід також зазначити, що відповідно до п.1.2. Договору про спільне ви користання технологічних електричних мереж №280110- ЗДЗ.3/02 від 28.01.2010 передача електричної енергії забезпечується відповідно до додатку "Однолінійна схема", наданого Власником мереж ( ТОВ «АИЗ») з обов'язковим зазначенням місць встановлення, типів, марки обладнання, довжини ліній, які задіяні в передачі електричної енергії.

Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії до межі балансової належності належних йому електричних мереж, визначених додатком «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін».

 Власник мереж забезпечує ( п.2.6 Договору ) безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Користувача до власних електричних установок для проведення технічної перевірки, контролю за рівнем споживання електричної енергії.

Згідно з п. 6.29 ПКЕЕ електропередавальні організації, які викори стовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до Ме тодики обрахування плати за спільне використання технологічних елек тричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 р. №691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008р. за №732/15423 (далі за текстом - Методика).

Порядок та розмір плати за спільне використання технологічних елек тричних мереж, умови спільного використання технологічних електричних мереж споживача (основного споживача) з електропередавальною організацією зазначаються в договорі про спільне використання технологічних електричних мереж (п. 6.31 ПКЕЕ).

Положеннями п. 6.32. ПКЕЕ встановлено, що фактичні обґрунтовані вит рати на утримання технологічних електричних мереж відшкодовуються власнику електричних мереж відповідно до його кошторису витрат на здійснення цієї діяльності. При цьому, кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж складається на підставі бухгалтерських документів про фактичні витрати на здійснення цієї діяльності впродовж попереднього (базового) періоду. До витрат на утримання технологічних електричних мереж належать лише ті витрати, які безпосередньо стосуються вказаного виду діяльності.

У разі використання електропередавальною організацією, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, мереж споживача (основного споживача) останній погоджує кошторис обґрунтованих витрат у відповідному територіальному представництві НКРЕ. Узгоджений же з територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат є невід'ємним додатком до договору про спільне використання технологічних елек тричних мереж.

Водночас, відповідно до п. 1.1.Методики ця Методика встановлює методологію обрахування вартості обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, у тому числі порядок складення кошторису витрат власників мереж на утримання їх технологічних електричних мереж, порядок розрахунку об'єму технологічного обладнання електричних мереж в умовних одиницях елек тропередавальних організацій, на території здійснення ліцензованої діяльності яких приєднані електроустановки власників мереж, та власників мереж, порядок визначення нормативів витрат на умовну одиницю та розподілу витрат на утримання мереж між суб'єктами господарювання, які використовують мережі, на частини, що відповідають платі за спільне вико ристання відповідного суб'єкта господарювання. При цьому Методика є обов'язковою для застосування всіма юридичними та фізичними особа ми, які мають договірні відносини щодо спільного використання технологічних електричних мереж.

Витрати власника мереж визначаються щодо тих електричних мереж, які використовуються власником мереж спільно з іншим користувачем та виділені на однолінійній схемі, яка є невід'ємним додатком до договору про спільне використання технологічних електричних мереж (п. 1.3. Методики).

Згідно з п. 1.7. Методики, власник мереж має вести окремий бухгал терський облік витрат, пов'язаних з утриманням та експлуатацією технологічних електричних мереж спільного використання.

Для підтвердження величини обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання за розрахунковий період (календарний рік) власник мереж складає кошторис витрат (без ПДВ) на підставі бухгалтерських документів про фактичні витрати, що безпосеред ньо стосуються цього виду діяльності за попередній календарний рік (п. 1.8. Методики).

Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання та/або зміни до нього подаються до відповідного територіального представництва НКРЕ та розглядаються останнім протягом ЗО календарних днів. Погоджений територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання та/або зміни до нього надаються власником мереж електропередавальній організації.

Узгоджений з територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат є додатком до договору про спільне використання технологічних електричних мереж, укладеного згідно з ПКЕЕ (п. 2.5 Методики).

Вартість послуг Власника мереж ( п.7.2 Договору ) з утримання тех нологічних електричних мереж спільного використання зазначена в додатку « Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж», розробленому відповідно до постанови НКРЕ від 12.06.2008 №691, зареєстрованої в Мінюсті України 08.08.2008 №732/15423.

Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України (п.10.3 Договору від 18.01.2010.).

          Представник відповідача вказав, що такі спори між сторонами повинні вирішува тись за домовленістю сторін або у порядку господарського судочинст ва. Відповідно до ч. 3 ст. 6 Цивільного кодексу України сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Отже, Відповідач, відповідно до п.5 ст.19 Господарського кодексу України, ст.8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» не втручається і не перешкоджає здійсненню господарської діяльності суб'єкту господарювання - ТОВ «АІЗ».

Суд приходить до висновку, що позивач фактично намагається внести зміни до вказаного договору, шляхом визначення за допомогою відповідача переліку майна яке використовується за домовленістю сторін згідно із додатком до договору.    

Таким чином, будь-якої бездіяльності Відповідачем допущено не було.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (кон тролю) у сфері господарської діяльності" підставою для здійснення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) є:

·          подання суб'єктом   господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

·          виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;

·          перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагля ду (контролю);

·          звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарю вання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його про ведення;

·          неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про при чини, які перешкоджали поданню таких документів.

Таким чином, твердження Позивача про наявність такої підстави для проведення по запланового заходу як звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду фактично обґрунтовуючи таке звернення про здійснення технічного обстеження устаткування, яке спільно використовується згідно Договору про спільне використання технологічних електричних мереж укладеного між ПАТ «Донецькобленерго» та ТОВ «АІЗ» за №280110-3 ДЗ.3/02 від 28.01.2010р. та зробити висновок у вигляді акту, яке устаткування фактично не використовується ПАТ «Донецькобленерго», але відображено ТОВ «АІЗ» у обґрунтованих витратах на утримання технологічних електричних мереж є безпідставним.   

Позивач не вказав у своїх листах факти порушення суб'єктом господарювання -ТОВ «АИЗ» вимог законодавства, не вказав коли, які ним порушені норми законодавст ва. За таких обставин та за відсутності згоди центрального органу виконавчої влади на проведення позапланового заходу, начальник Державної інспекції з енергетичного на гляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області на підставі листа Позивача від 18.11.2010 і на його вимогу, доручив Краматорському відділенню інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області провести позаплановий захід з державного нагляду (контролю) на енергетичних об’єктах ТОВ «АІЗ».

Згідно   пункту   3.4   Інструкції  позапланові   заходи   поділяються  на  перевірки,огляди,інспектування тощо.

Відповідно до пункту 5.1 за результатами здійснення планового або позапланового заходу ( обстеження,перевірка або інспектування) державний інспектор складає Акт.

За результатами перевірки енергетичних об'єктів Товариства з обмеженою відповідальністю «АІЗ» складено Акт №02/15-0369 від 15.12.2010 року і зроблено висновок: «Пред'явлений до розгляду розрахунок умовних одиниць технологічних мереж слід переглянути».

Акт 15.12.2010 року підписано посадовими особами, які приймали участь у проведенні державного енергетичного нагляду. З актом ознайомився та отримав керівник суб'єкта го сподарювання - ТОВ «АІЗ» ОСОБА_1 без зауважень.

Копію Акту також отримав присутній представник Слов'янського РЕМ ПАТ «Донецькобленерго» Рикаленко Д.А., який в акті поставив дату його отримання і свій підпис.

За результатами перевірки ТОВ»АІЗ» ніяких претензій до Відповідача не має.

Відтак, винесення припису за наслідками позапланового заходу законодавством не передбачено.

Відповідно до п. 3.4.4 Інструкції, затвердженої наказом Мінпаливенерго України від 24.12.2004 року № 817, здійснення заходу державного енергетичного нагляду повинно проводитись за поданням суб'єкта електроенергетики, яким є ПАТ «Донецькобленерго».

Але позивач, в порушення цього, звернувся до відповідача з листом, а не з поданням як цього вимагає інструкція.

Зазначена Інструкція містить вичерпний перелік здійснення заходу державного енергетичного нагляду за поданням суб'єкта електроенергетики. Такого переліку здійснення заходу державного енергетичного нагляду, як зобов’язання провести перевірку устаткування відповідно до договору про спільне використання технологічних електромереж у законодавстві відсутне.

Держенергонагляд, згідно з п.п. 14 п. 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимом споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою КМУ від 07.08.1996 року № 929, здійснює розгляд та вирішення в межах своєї компетенції питань, що виникають у суб’єктів електроенергетики, суб’єктів відносин у сфері теплопостачання і споживчої електричної енергії.

Тобто, питання повинні стосуватись електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж, а не спорів, що виникають при виконанні та укладенні господарських договорів, які мають вирішуватись у порядку господарського судочинства.

Відповідно до п.п 15 п. 4 Положення, Держенергонагляд може здійснювати нагляд за відповідністю вимогам нормативних документів щодо користування електричною енергією та приєднання до мереж лише укладених договорів.

Таким чином, відповідач контролює лише відповідність саме нормативним документам вже укладених договорів.

У даному випадку, Договір про спільне використання технологічних електричних мереж відповідає вимогам чинного законодавства.

При цьому, відповідач надав Акт № 02/15-0369 від 15.12.2010 року про проведення перевірки, в якому вказав необхідність переглянути пред’явлений до розгляду розрахунок умовних одиниць технологічних мереж, що зумовлює фактичне виконання вимог позивача.

Крім того, позивач звертався до Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні, який є відокремлений структурним підрозділом, а не юридичною особою.

Отже, суд доходить до висновку, що в діях відповідача відсутня протиправність.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, чи бездіяльності владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» слід відмовити, оскільки відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства.

Враховуючі викладене, суд відмовляє у задоволенні позову Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання провести перевірку устаткування відповідно до договору № 280110-3Д3.3/02 від 28.01.2010 року про спільне використання технологічних електричних мереж.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго» до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Донбаському регіоні про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання провести перевірку устаткування відповідно до договору № 280110-3Д3.3/02 від 28.01.2010 року про спільне використання технологічних електричних мереж – відмовити в повному обсязі.

Постанова прийнята у нарадчій та проголошена вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 17 травня 2011 року.

Постанову у повному обсязі виготовлено 20 травня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

                    

Суддя                                                                                                Череповський Є.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація