ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 103
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.12.2007 | Справа №2-15/15530-2007А |
Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі :
Судді Іщенко І.А.
при секретарі Скляренко Г.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Сакського міжрайонного прокурора АР Крим (96500 м. Саки, вул. Леніна, 34))
в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АР Крим (95006 м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17а)
До відповідача Житлово – комунального господарства с. Стовпове, (Сакський район, с. Стовпове, вул. Радянська, 7)
Про стягнення 792,40 грн.
За участю представників сторін:
Від позивача – Кононенко І.В., довіреність № 07-03-6 від 03.01.2007 р. у справі
Від відповідача – не з’явився
За участю прокуратури АР Крим – Горна К.В. – посвідчення № 04070
Суть адміністративної справи: Сакського міжрайонного прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернувся до господарського суду АР Крим до Житлово – комунального господарства с. Стовпове про стягнення 792,40 грн. заборгованості по страховим внескам.
Позовні вимоги мотивовані тим, перевіркою проведеною Сакською міжрайонною прокуратурою , встановлено, що Житлово – комунальне господарство с. Стовпове всупереч статті 27 Закону України від 18.01.2001 р. „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,зумовленими народженням та похованням” не сплатив в установлені строки суму внесків до Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим.
Прокурор , представник позивача позовні вимоги підтримали.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Пояснень на позов і витребувані судом документи не надав. Про причини неявки суд не повідомив.
Про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином – рекомендованою кореспонденцію з повідомленням (а.с. 18)
Справа розглянута за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши прокурора, пояснення представника позивача, суд –
ВСТАНОВИВ:
Юридична особа набуває статусу платника страхових внесків у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду.
Житлово – комунальне господарство с. Стовпове є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності( № 010360000709) (а.с. 6), про що надає відповідні звіти у Сакську районну виконавчу дирекцію відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АР Крим.
Відповідно рішення Конституційного Суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 р. прокурори пред’являють позови інтереси держави в особі органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади.
Відповідно до статті 36-1 Закону України „Про прокуратуру” підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Згідно статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку і тимчасовою втратою працездатності і витратами обумовленими народженням і похованням»- Фонд соціального страхування з тимчасовій втраті працездатності є органом, що здійснює керівництво управління загальнодержавним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням проводить збір і акумуляцію стартових внесків і інших засобів, призначених для фінансування матеріального забезпечення і соціальних послуг і забезпечуючи її надання, а також здійснюючим контроль за використовуванням цих засобів.
Основними задачами державного соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності є: представлення соціальних гарантій застрахованим особам відповідно до чинних нормативних і законодавчих актів України за рахунок засоби соціального страхування.
Позовна заява пред'являється виключно на користь держави в особі органу уповноваженого державою виконувати функції в спірних відносинах Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в Автономній Республіці Крим.
Сакська районна виконавча дирекція Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій витраті працездатності в Автономній Республіці Крим є структурним робочим органом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасовій втраті працездатності в Автономній Республіці Крим відповідно де Ухвали № 26 від 19.09.2001 року, прийнятого правлінням Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в Автономній Республіці Крим не є юридичною особою.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування» страхувальник зобов'язаний нараховувати та платити у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Стаття 21 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,зумовленими народженням та похованням” розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців і застрахованих осіб у відсотках.
Згідно наданого позивачем звіту за дев’ять місяців 2007 р. про нарахування внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, сума простроченої заборгованості відповідача перед Фондом соціального страхування складає 792,40 грн. (а.с. 35)
Порушуючи вимог Закону відповідач не провів відрахування страхових внесків, внаслідок чого утворилася заборгованість перед позивачем .
Отже станом на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 792,40 грн., що підтверджується матеріалами справи.
На момент розгляду дійсного спору доказів погашення Житлово – комунальним господарством с. Стовпове заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 792,40 грн. суду не надано, коли як згідно статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
При таких обставинах, позовні вимоги Сакського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в АР Крим є законними, обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись частиною 1 статті 71, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Житлово – комунального господарства с. Стовпове, (Сакський район, с. Стовпове, вул. Радянська, 7; р/р 26009485310503 у Євпаторійському відділенні КРФ АКБ «Укрсоцбанк», МФО 324010, ЄДРПОУ 31131512) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, (95006, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17 «а»; р/р 2560970143013 в Ощадбанк № 4573 м. Саки, МФО 384180, ЗКПО26085672) заборгованість по страховим внескам у сумі 792,40 грн.
Виконавчий документ видати після вступу Постанови в закону силу, за заявою особи на користь якої воно винесено.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Іщенко І.А.