Судове рішення #15569697

Справа №  22а-526  

Копія



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

28 лютого 2011 року                                                                                        м. Хмельницький

Колегія суддів судової палати з цивільних справ

апеляційного суду Хмельницької області  

        в складі :  головуючого судді Шершуна В.В.

   суддів Корніюк А.П, П’єнта І.В.                       

                                                  при секретарі Товкан І.І.           

          

розглянула в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі на  постанову  Старокостянтинівського районного  суду  від 11 травня 2010 року по справі за позовом  ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі про визнання дій незаконними, визнання права на пенсію за віком на пільгових умовах та призначення пенсії,

 Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів  

в с т а н о в и л а :

          ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі про призначення пенсії у відповідності до вимог ст. 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” яким передбачено зменшення на 10 років пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 календарних днів, посилаючись на те, що він перебував в зоні ліквідації аварії на ЧАЕС з 14 жовтня по 06 листопада 1986 року.

          Управління Пенсійного фонду України Старокостянтинівському районі відмовляється призначити ОСОБА_2 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” зі зниженням пенсійного віку через відсутність підтверджуючих документів, які засвідчували б перебування на ЧАЕС.

          В зв’язку з цим позивач просив визнати дії відповідача незаконними та визнати за ним право на пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі призначити йому пенсію з 17 листопада 2009 року із зменшенням пенсійного віку за ст. 55 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на 10 років.

Рішенням Старокостянтинівського районного суду від 11 травня 2010 року позов задоволено.

Не погоджуючись з рішенням суду, управління Пенсійного фонду в Старокостянтинівському районі оскаржило його в апеляційному порядку. Апелянт просить скасувати рішення і постановити нове, яким в позові відмовити. При цьому, апелянт

________________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції –Сагайдак І.М.                          Справа № 22а-525

Доповідач -  Шершун В.В.                                                                                          Категорія № 10.3.2   

посилається на не вірність висновків суду першої інстанції щодо фактичних обставин справи. Апелянт вважає, що ОСОБА_2  не довів факту роботи в зоні відчуження належної кількості робочих днів і наданих ним документів недостатньо для призначення пенсії на пільгових умовах.

У відповідності зі ст. 1 Закону України Про внесення змін до розділу XII «Прикінцеві положення»Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами, справи розглянуті судами першої інстанції в порядку, визначеному КАС України і передані до юрисдикції загальних судів на підставі Закону України № 1691-VI від 18.02.2010 року „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами”, розглядаються судами апеляційної інстанції у порядку адміністративного судочинства.

В судове засідання всі особи, які беруть участь у справі не з’явилися, про день, час і місце слухання справи належним чином повідомлені, в зв’язку з чим в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів вважає, що апеляція не підлягає задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом вірно встановлено фактичні обставини справи, дана їм правильна оцінка, а його висновки узгоджуються з матеріалами справи і відповідають закону.

Так, відповідно до ст. 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено зменшення на 10 років пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року не менше 5 календарних днів.

Відповідно до підпункту „ґ” п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 25.11.2005 року № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року № 122, або довідкою військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об’єкти, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм ст. 55  Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи”).

Суд встановив, що ОСОБА_2 являються учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, про що свідчить посвідчення серії НОМЕР_1 від 22.10.2009 року.

Факт перебування ОСОБА_2 в м. Чорнобиль з 14.10.1986 року по 06.11.1986 року підтверджується копією трудової книжки, командировочними посвідченнями, довідкою треста „Вінницядорстрой” від 18.03.1991 року, нарядами та табелями обліку робочого часу за жовтень 1986 року. Суд вважає вищезазначені документи первинними, тому підстав для відмови в призначені пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи” не має.

Враховуючи вищевикладені факти суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, дійсно в період часу з 14.10.1986 року по 06.11.1986 року перебував та працював в зоні відчуження, у зв’язку з аварією на ЧАЕС. Встановлення даного факту для позивача має  правові наслідки, пов’язані з його правом на пенсію зі зменшенням пенсійного віку.

Доводи скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Рішення суду відповідає матеріалам справи, нормам процесуального і матеріального права та підстав для його скасування в межах доводів скарги та заявлених вимог не вбачається.       

Керуючись Законом України Про внесення змін до розділу XII «Прикінцеві положення»Закону України «Про судоустрій і статус суддів»щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами, ст. ст. 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія  суддів,

 

          у х в а л и л а :

          

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі  залишити без задоволення.

Рішення Старокостянтинівського районного  суду від 11 травня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили  до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий /підпис/

          Судді /підписи/

З оригіналом згідно

Суддя апеляційного суду

Хмельницької області                                                                      В.В. Шершун




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація