Справа № 0907/2-4408/2011 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
06 квітня 2011 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої – судді Ковалюк І.П.
секретаря Черкес У.О..
за участі: позивача ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, суд-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки.
В судовому засіданні позивач позов підтримав із мотивів, наведених в позовній заяві. Просив позов задоволити.
Відповідач в судове засідання не з'явився із невідомих суду обставин, про день та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Судом винесено ухвалу про проведення заочного розгляду справи.
Як вбачається із позовної заяви, 21.05.2010року позивач вигулював собаку. Під час цього йому слід було провести своїх знайомих, які під'їхали до під'їзду, до квартири. В цей час до під'їзду будинку без намордника та повідкового супровід вибіг собака відповідача та накинувся на собаку позивача. Відтягуючи собак, собака відповідача покусала ОСОБА_1. руки та спричинила тілесні ушкодження.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази надані суду на обґрунтування та заперечення позовних вимог, всебічно та повно дослідивши таким чином обставини даної справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, виходячи з наступного.
Згідно постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 13.09.2010року, в ході проведення перевірки заяви ОСОБА_1. було відмовлено в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_2, за відсутністю в його діях ознак складу злочину, передбаченого ст. 296 КК України, однак в його діях можуть вбачатися ознаки правопорушення, передбаченого ст. 154 КУпАП “порушення правил тримання собак”. Однак, враховуючи , що з дня події пройшло більше двох місяців, адміністративний протокол відносно ОСОБА_2. складений не був.
Внаслідок неправомірних дій відповідача, які виразилися в порушенні правил утримання домашніх тварин ОСОБА_1. втратив працездатність, що підтверджується листком непрацездатності — серії АВК №226297 (а.с.3).
Відповідно до вимог ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Відповідачем не доведено в судовому засіданні, що шкода завдана не з його вини, а тому вона підлягає до відшкодування.
Фізична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати.
Згідно довідки, виданої приватним підприємцем ОСОБА_3, ОСОБА_1. 21.05.2010року мав бути прийнятий на роботу на посаду водія-експедитора із заробітною платою 2 800грн., однак в зв'язку із непрацездатністю прийнятий на роботу не був (а.с.16).
Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
За змістом ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Позивач також просить стягнути із відповідача моральну шкоду в сумі 5 000грн, мотивуючи тим, що внаслідок скоєного він пережив моральні страждання, та витрати, пов'язані зі сплатою судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
За змістом ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених ч.2 цієї статті.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Виходячи із наведеного, суд приходить до переконання, що позивач надав достатньо доказів на підтвердження своїх вимог, а тому вони підлягають до задоволення в частині відшкодування матеріальної шкоди.
На підставі викладеного, ст.ст. 1166,1167 ЦК України, Постанови ПВС України №4 від 31.03.1995року “Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди), керуючись ст.ст. 10,11, 57-60, 209, 213-215 ЦПК України суд-,
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 2 8000 втраченого заробітку, 845 грн відшкодування витрат на лікування, а в сього 3 650 грн, а також 1 000 грн моральної шкоди.
Стягнути з Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 255 грн сплаченого судового збору та 120 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи .
В задоволенні решти позовних вимог — відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте Івано-Франківським міським судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя І.П. Ковалюк