ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 грудня 2007 р. | № 12/324-07 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Добролюбової Т.В. –головуючого |
Гоголь Т.Г. |
Швеця В.О. |
перевіривши матеріали касаційної скарги | Фермерського господарства "Колімб-А" |
на постанову | Харківського апеляційного господарського суду від 05 листопада 2007 року |
у справі | № 12/324-07 |
господарського суду | Сумської області |
за позовом | Фермерського господарства "Колімб-А" |
до за участю третіх осіб | 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Іваницьке"; 2) Приватне підприємство "Агрофірма "Злагода-21"; 1) Відкрите акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" в особі Сумської обласної дирекції; 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Лотуре-Агро", |
про | про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок |
Подана Фермерським господарством "Колімб-А" касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з наступним.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального права. Тобто, має чітко викладатися зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчими актами та вказуватися конкретні їх пункти та статті.
Крім того, згідно з положеннями частини 2 статті 1115 та частин 1, 2 статті 1117 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у судових актах господарських судів чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність
того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти їх. Проте з касаційної скарги вбачається, що обґрунтовуючи свої доводи Фермерське господарство "Колімб-А" виходить з того, що суд невірно оцінив докази наявні в матеріалах справи, зокрема, не прийняв до уваги постанову слідчого прокуратури Недригайлівського району Сумської області від 02.04.07. Скаржник вказує на неповне з’ясування господарським судом апеляційної інстанції фактичних обставин справи та порушення ним норм процесуального та матеріального права, при цьому, не посилаючись на жодну норму права.
Проте у касаційній скарзі не допускаються посилання на недоведеність обставин справи, оскільки згідно імперативних вимог статей 1115, 1117 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція на підставі вже встановлених фактичних обставин справи перевіряє рішення місцевого господарського суду чи постанову апеляційного господарського суду виключно на предмет правильності застосування згаданими господарськими судами норм матеріального і процесуального права, тобто, в межах юридичної оцінки фактичних обставин справи. Тобто, в касаційній скарзі має чітко викладатись зміст такого порушення з законодавчим обґрунтуванням порушених норм та з зазначенням конкретних статей та пунктів.
Зокрема, касаційна скарга повинна містити дані, які б свідчили, що судами при розгляді спору не застосований Закон, який підлягає застосуванню, або застосований закон, який не підлягає застосуванню, або судами неправильно витлумачена норма Закону.
Зважаючи на те, що у поданій касаційній скарзі посилання на порушення судом норм матеріального і процесуального права, зводиться до аналізу наявних у справі доказів та встановлених судом обставин справи, наголошується на невідповідність висновків суду обставинам справи, враховуючи наведені вище положення процесуального законодавства, касаційна скарга не дає підстав для перевірки постанови у справі в касаційному порядку та підлягає поверненню на підставі пункту 6 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, відповідно до статті 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Додані до матеріалів касаційної скарги ксерокопії касових чеків не можна вважати належними доказами, підтверджуючими направлення копії цієї скарги іншим сторонам у справі, оскільки вони не посвідчені працівником поштового відділення.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Разом з тим, судова колегія вважає за необхідне зазначити, що за приписами частини третьої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, сторона має право повторно подати касаційну скаргу з додержанням стислих строків для виправлення, а також враховуючи вимоги статей 53, 110 зазначеного Кодексу.
Керуючись статтями 86, 111, пунктами 3, 6 частини 1 статті 1113, статтями 1115, 1117 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Фермерського господарства "Колімб-А" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 05 листопада 2007 у справі №12/324-07 повернути скаржникові без розгляду. |
Справу №12/324-07 скерувати до Господарського суду Сумської області.
Головуючий суддя: Т.В. Добролюбова
Судді: Т.Г. Гоголь
В.О. Швець