КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: №2-а-1388/10/0270 Головуючий у 1- й інстанції
Суддя - доповідач: Коротких А. Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
19 травня 2011 р. м. Київ
Справа № 2-а-1388/10/0270
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Коротких А.Ю.,
суддів: Літвіної Н.М.,
Чаку Є.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Міністерства фінансів України про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року за позовом ОСОБА_2 до Міністерства фінансів України, Державної судової адміністрації України, Головного управління Державного казначейства України, Апеляційного суду Вінницької області про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по заробітній платі,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Міністерство фінансів України (далі - апелянт) подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції. Крім того, апелянтом було подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання та положення ст. 197 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про можливість розглядати справу у порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 3 ст. 186 КАС України (у редакції, чинній на момент подачі апеляційної сарги), заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (ч.5 ст. 186 КАС України).
Враховуючи неприбуття представника апелянта у судове засідання при проголошенні оскаржуваної постанови, судом першої інстанції було направлено копію вказаної постанови, яку отримано апелянтом 05.07.2010 року (а.с. 132). Проте апеляційна скарга була подана до суду без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження 16.07.2010 року з пропуском встановленого законодавством строку на апеляційне оскарження.
У якості причини пропуску строку на апеляційне оскарження апелянт вказує на те, що копію оскаржуваної постанови було отримано 06.07.2010 року, проте вказані твердження спростовуються зворотнім повідомленням про вручення, згідно якого дата отримання копії рішення 05.07.2010 року.
Колегія суддів відзначає те, що апелянтом у своєму клопотанні не вказуються інші причини пропуску строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України, процесуальний строк може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі у разі його пропущення з поважних причин.
Не зважаючи на пропущення позивачем строку на апеляційне оскарження на один день, при прийнятті рішення щодо вказаного клопотання, колегія суддів виходить з принципів неухильності дотримання вимог Законів України учасниками судового процесу та неможливості відступлення від указаних норм.
У відповідності до ч.4 ст. 186 КАС України (у редакції, чинній на момент розгляду клопотання про апеляційне оскарження), апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.»
Враховуючи відсутність поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження, колегія суддів приходить до висновку про залишення апеляційної скарги без розгляду.
Керуючись ст. ст. 102, 186, 197, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання Міністерства фінансів України про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Міністерства фінансів України на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 16 червня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Літвіна Н.М.
Чаку Є.В.