Судове рішення #15516007

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі


20 травня 2011 року      Справа № 2а/0370/1362/11  


 

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Мачульський В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації, Головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської обласної державної адміністрації  про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Волинської обласної державної адміністрації, Головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської ОДА про визнання бездітності щодо не виділення житла та зобов’язання виділити житло як потерпілій 1 категорії на підставі Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Дана позовна заява не підсудна Волинському окружному адміністративному суду, в зв’язку з чим вона підлягає поверненню позивачеві на підставі пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Відповідно до ст. 104 КАС України до адміністративного суду позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Згідно з ч. 4 ст. 107 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду.

Частина 2 ст. 18 КАС України передбачає, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Таким винятком, згідно із пунктом 4 частини 1 статті 18 КАС України (зі змінами та доповненнями від 25.12.2008 року, які є чинними згідно рішення Конституційного Суду України №19-рп/2010 від 09.09.2010 року) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 звернулася до Волинського окружного адміністративного суду з позовом про надання пільги, зокрема, забезпечення жилою площею як особі, яка віднесена до категорії 1 на підставі статті 20 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З преамбули Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вбачається, що цей Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.

Розділом IV вищевказаного Закону та вчасності п. 10 ч.1 ст. 20 визначено компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1, а саме: позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов (включаючи сім'ї загиблих або померлих громадян). Особи, зазначені в цьому пункті, забезпечуються жилою площею протягом року з дня подання заяви, для чого місцеві Ради щорічно виділяють 15 відсотків усього збудованого житла (в тому числі підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності). Кабінет Міністрів України щорічно виділяє обласним державним адміністраціям цільовим призначенням капітальні вкладення відповідно до кількості сімей, що потребують поліпшення житлових умов. Фінансування будівництва здійснюється з Державного бюджету України.  

Оскільки позивач звернулася до суду з позовом про забезпечення її жилою площею, що є наданням певної пільги, передбаченої Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв’язку з чим, Волинським окружним адміністративним судом провадження у цій справі не може бути відкрито, так як дана справа, з урахуванням вимог пункту 4 частини 1 статті 18 КАС України підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

Згідно із п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.      

Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108  Кодексу адміністративного судочинства України,    

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації, Головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської обласної державної адміністрації  про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії, відмовити.

Копію ухвали, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати ОСОБА_1

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду


Суддя                                                                                                        В.В.Мачульський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація