Судове рішення #155092
11833-2006

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.



РІШЕННЯ


Іменем України

19.09.2006

Справа №2-15/11833-2006


За позовом Сакського виробничого підприємство водопровідно-каналізаційного господарства, м. Саки   

До відповідача   Товариство з обмеженою відповідальністю ПО “Тепловодоканал”, м. Саки

Про спонукання укласти договір

                                                                                                              Суддя Іщенко І.А.

  

ПРЕДСТАВНИКИ:


Від позивача -  Павленко В.Н. юрисконсульт, довіреність № 38/01-08 від 14.04.06 р., у справі                                                    

Від відповідача  - Шєрємєтьев В.Д. – керівник

Леміш Р.Г. представник за довіреністю б.н. від 21.08.06 р., у справі

                                


Обставини справи: Сакське виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю ПО “Тепловодоканал” з позовом про спонукання укласти договір.  

Представник позивача позивні вимоги підтримав мотивую тим, що відповідач згідно  статті 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”  зобов’язаний  укласти договір, або керуючись статтею 181 Господарського кодексу України, направити в 20 дений строк протокол розбіжностей до договору.

01.06.06 р. позивач направив на адресу відповідача  Договір “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації”.   

09.06.06 р. на адресу позивача поступив Договір “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації”.    з протоколом розбіжностей.

Незгода прийняти умови протоколу розбіжностей  стала підставою для звернення  до суду  відповідно статті 181 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі статті 22 Господарського процесуального кодексу України позивачем заявою № 23.08.06 р. від 100/01-08 були змінені позовні вимоги пункту 2  договору “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації” в редакції: “Розрахунки за воду й прийняті стоки провадяться відповідно до тарифів, розроблених згідно «Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення» затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України № 959 від 12.07.2006р., та затвердженому у порядку згідно чинному законодавству. У разі зміни розміру тарифів за цим Договором, інформація щодо розміру нових тарифів надається уповноваженим до впровадження таких змін органом, згідно чинного законодавства у засобах масової інформації.”  

Представник відповідача у судовому засіданні та у відзиві вважає не обґрунтованими позивні  вимоги позивача.

При цьому, у відзиві на позовну заяву відповідач посилається на те, що  між відповідно статті 180 Господарського кодексу України сторони зобов’язанні у будь-якому випадку погоджувати предмет, ціну і термін дії договору.

Редакція пункту 2 проекту договору порушує вимоги статті 180 Господарського кодексу України.

Просить примусити Сакське виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства укласти договір “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації” з урахуванням протоколу розбіжностей.  

05 вересня 2006 року в судовому засіданні оголошувалась перерва в порядку статті  77 Господарського процесуального кодексу України до 19 вересня 2006 року.

19 вересня 2006 року судове засідання продовжено у присутності представників:

Від позивача  -  Павленко В.Н. юрисконсульт, довіреність № 38/01-08 від 14.04.06 р., у справі                                                    

Від відповідача  - Шєрємєтьев В.Д. – керівник,

Леміш Р.Г. представник за довіреністю б.н. від 21.08.06 р., у справі

Розглянувши матеріали справи,  заслухав представників сторін, суд –


ВСТАНОВИВ:


01.06.06 р. Сакське виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства,  на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю  ПО “Тепловодоканал” відправило  проект договору “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації”   (а.с. 8-9)

09.06.06 р. Товариства з обмеженою відповідальністю  ПО “Тепловодоканал” направило позивачу вказаний договір, підписаний з протоколом  розбіжностей  (а.с.12)

Предметом розбіжностей між позивачем та відповідачем є пункт 2 договору “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації”, розрахунки, тарифи.

Питання укладення господарських договорів урегульовані положенням глави 20 Господарського кодексу України.

Статтею 181 Господарського кодексу України  встановлено загальний порядок укладення господарських договорів, відповідно до якого проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін. Цей проект має бути розглянутий стороною, яка отримала проект, і уразі згоди з його умовами вона оформлює договір відповідно до вимог частини 1 названої статті і повертає один примірник договору другій стороні. За  наявністю  заперечень щодо окремих умов договору складається протокол розбіжностей. Який має бути розглянутий стороною  і у разі залишення розбіжностей неврегульованими, за наявності на це згоди сторони, що отримали проект  договору, спір може бути передано на вирішення суду.

Укладення  господарських договорів за рішенням суду передбачено статтею 187 Господарського кодексу України, згідно якої предметом розгляду суду є спори, що  виникають при укладенні  господарських договорів, зокрема якщо його укладення  є обов’язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до статті 19 Закону України „Про питну воду і питне водопостачання” послуги з питного водопостачання споживач отримує  на підставі  договору.

Отже укладення договору про надання послуг з питного водопостачання  між підприємством   питного водопостачання і споживачем є обов’язковим в силу вказаного Закону ,а отже такий спір є предметом розгляду суду.

Умови договору  “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації” на сонові типового,  відповідають нормам діючого законодавства.

Стаття 20 Закону України „Про питну воду і питне водопостачання” містить істотні умови договору про надання послуг питного водопостачання, розмір  та порядок оплати послуг централізованого  водопостачання  і водовідведення.

Відповідно до пункту 4 статті 179 Господарського кодексу України сторони можуть визначити зміст договору на основі  типового договору, конкретизувати його умови.

Відповідно частини 3статті 180 Господарського кодексу України при укладені господарського договору сторони зобов’язанні у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Відповідач вважає, що взаємини між водоканалом і абонентом повинні застосовуватися нормами пункту 3 статті 14 Закону України  “Про житлово-комунальні послуги” визначаються виключно за договором (домовленістю сторін).

Не вірно оскільки відповідно до пункту 2 статті 191 Господарського кодексу України державні фіксовані та регульовані ціни встановлюються на ресурси, що справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, а також на продукцію та послуги, що мають суттєве соціальне значення для населення. Перелік зазначених ресурсів, продукції, послуг затверджує Кабінет Міністрів України.

Таким чином пункт 2 договору “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації”, повинен бути викладений в наступній редакції “Розрахунки за воду й прийняті стоки провадяться відповідно до тарифів, розроблених згідно «Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення» затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України № 959 від 12.07.2006р., та затвердженому у порядку згідно чинному законодавству. У разі зміни у встановленому порядку розміру тарифів, зміни до договору вносяться  сторонами у порядку передбаченим діючим законодавством”.

Відповідно до частини 2 статті 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішення суду, яким вирішено питання щодо  переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням не зазначено інше.

У цьому випадку господарський договір вважається укладеним на умовах, викладених у судовому рішення.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Вступну і резолютивна  частини рішення оголошені у судовому засіданні 19 вересня 2006 року.

Рішення оформлено відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України і підписане 25 вересня 2006 року.                     

На підставі викладеного|з врахування,  керуючись статтями 33, 49, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -    



ВИРІШИВ:


1.          Позовні вимоги задовольнити частково.

2.          Договір “на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації”   вважати укладеним в редакції позивача за виключенням     пункту 2 цього договору.

3.          Пункт 2 договору на відпустку води з комунального водопроводу й прийом стоків до комунальної  каналізації” викласти в наступній редакції            “Розрахунки за воду й прийняті стоки провадяться відповідно до тарифів, розроблених згідно «Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення» затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України № 959 від 12.07.2006р., та затвердженому у порядку згідно чинному законодавству. У разі зміни у встановленому порядку розміру тарифів, зміни до договору вносяться  сторонами у порядку передбаченим діючим законодавством”.

4.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ПО “Тепловодоканал”  96500 АР Крим  м. Саки, вул. Новоселівське шосе, 16а  (р/р 26000485308581 в АКБ “Укрсоцбанк” м. Євпаторія МФО 324010 ) на користь Сакського виробничого підприємство водопровідно-каналізаційного господарства 96500 АР Крим м. Саки, вул. Промислова, 9 (р/р 26002307541011 в КРУ Приватбанк м. Сімферополь МФО 384436 ЄДРПОУ 03347678) |обов'язку|, 42,50 грн. державного мита, 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної чинності.


 


Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Іщенко І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація