Справа № 22-ц-747/2007 Головуючий у 1-й інстанції: Шершак М. І.
Суддя-доповідач: Крамаренко В.І.
УХВАЛА
30 травня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Сумської області в складі:
Головуючого Батюка А.В.
Суддів Крамаренка В.І., Криворотенка В.І.
з участю секретаря судового засідання - Назарової О.М.
та осіб, які приймають участь у справі - позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Зарічного районного суду м. Суми від 17 квітня 2007 року у справі за його позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про поділ майна, -
встановила:
26 березня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеними вимогами, але ухвалою судді від 28 березня 2007 року його заява була залишена без руху з підстав, що в позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не зазначенні докази, що підтверджують кожну обставину, та не зазначена ціна позову.
Строк усунення недоліків був встановлений до 12 квітня 2007 року.
Ухвалою судді від 17 квітня 2007 року позивну заяву ОСОБА_1 було визнано неподаною та повернуто позивачу з підстав, що не були усунуті недоліки.
Вказану ухвалу ОСОБА_1 17 травня 2007 року оскаржив в апеляційному порядку подавши апеляційну скаргу в якій просив поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Зарічного районного суду м. Суми від 17 квітня 2007 року.
Вказавши, що строк на апеляційне оскарження ухвала від 17 квітня 2007 року, ним було пропущено у зв'язку з тим, що копія оскаржуваної ухвали була відправлена на його адресу лише 4 травня 2007 року.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо
апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи оскільки оскаржувана ухвала є процесуальна, тому позивач про її існування дізнається тільки після отримання її копій по пошті, згідно супровідного листа копія була надіслана 17 квітня 2007 року, але ніяких свідчень про її вручення позивачу немає.
Апелянт в свою чергу надав апеляційному суду Сумської області оригінал поштового конверту в якому йому була направлена копія оскаржуваної ухвали, з поштових штампів на конверти вбачається, що він був відправлений позивачу 4 травня 2007 року.
За таких обставин наведену заявником причину пропуску строку на подання апеляційної скарги колегія суддів визнає поважною, а тому вважає необхідним його поновити.
Оскільки оскаржувана ухвала Зарічного районного суду м. Суми від 17 квітня 2007 року не відповідає обставинам справи, а саме суддя постановляючи ухвалу в резолютивній частині ухвали вказав, що повертає матеріали заяви прокурора Зарічного району який діяв в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, в той час як позовна заява була подана ОСОБА_1 одноособово, а згідно свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто він є повнолітнім.
З урахуванням вище викладеного оскаржувана ухвала підлягає скасуванню, а матеріали позовної заяви поверненню до районного судду для розгляду справи по суті зі стадії відкриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 73, 294, 303, 307, 312, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити. Поновити йому строк на апеляційне оскарження ухвали Зарічного районного суду м. Суми від 17 квітня 2007 року в даній справі.
Ухвалу судді Зарічного районного суду м. Суми від 17 квітня 2007 року в даній справі скасувати, матеріали позовної заяви передати на розгляд в той же суд зі стадії відкриття провадження у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.