КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2011 року Справа № 1170/2а-1907/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Петренко О.С.
за участі секретаря судового засідання –Господарікова М.О.
представників сторін:
позивача - Розум Ю.А.,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу
за позовом: Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області
до відповідача: громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2, про видворення за межі України у примусовому порядку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогою до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 про видворення за межі України у примусовому порядку.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 20.04.2011 року під час проведення оперативно–профілактичного відпрацювання м. Світловодська співробітниками сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області був встановлений за адресою - АДРЕСА_1 громадянин Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, стосовно якого 25.03.2009 року було прийнято рішення про примусове видворення за межі України та заборона на в’їзд на територію України терміном на 5 років.
Громадянин Молдови ОСОБА_2, в період заборони в’їзду в вересні 2009 року, продовжує нелегально проживати в м. Світловодську, постійного місця проживання в державі не має, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за насильство в сім’ї, придбання спиртних напоїв домашнього виготовлення та розпивання спиртних напоїв в громадських місцях.
Зважаючи на викладені вище обставини, позивач вважає, що громадянин Молдови ОСОБА_2 і в подальшому буде ухилятися від добровільного виїзду за межі України та вчинятиме адміністративні правопорушення.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, пояснивши, що на території України проживають його діти.
Суд, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно положень частини 2 статті 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 04.02.1994 року: іноземець та особа без громадянства може бути видворений за межі України, якщо такі дії грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України.
Відповідно до вимог ч.3 ст.32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", п.44 Постанови КМУ "Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію №1074 від 29.12.1995 року іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Згідно з ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
20.04.2011 року під час проведення оперативно–профілактичного відпрацювання м. Світловодська співробітниками сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області був встановлений за адресою - АДРЕСА_1 громадяни Молдови ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, стосовно якого 25.03.2009 року було прийнято рішення про примусове видворення за межі України за межі України та заборона на в’їзд на територію України терміном на 5 років /а.с. 4,5, 9,10/.
Громадянин Молдови ОСОБА_2, в період заборони в’їзду в вересні 2009 року, продовжує нелегально проживати в м. Світловодську, постійного місця проживання в державі не має, веде антигромадянський спосіб життя, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні встановлено, що 15.11.2008 року було прийнято рішення про видворення за межі України громадянина ОСОБА_2, яким його було зобов’язано покинути територію України до 15.11.2008 року та заборонено в’їзд в Україну терміном на 5 років /а.с. 6/.
Вказаної вимоги щодо залишення території України відповідач не виконав і перейшов на нелегальне становище.
26.03.2009 року начальником СГІРФО Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області було прийнято рішення про заборону в’їзду в Україну громадянина Молдови ОСОБА_2, відповідно до якого було заборонено громадянину Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 в’їзд в Україну терміном на 5 років /а.с. 11/.
Станом на час розгляду даної справи відповідач знаходиться в Україні на нелегальному становищі, не маючи відповідних документів на право перебування в країні. Легальних засобів для покриття витрат, пов'язаних з подальшим перебуванням в Україні та виїздом за її межі, а також постійного місця проживання в Україні не має.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що дії відповідача грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, з метою охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України, а також беручи до уваги те, що громадянин Республіки Молдова ОСОБА_2 визнав факт правопорушень, не заперечував проти задоволення позову, суд дійшов висновку, що останній підлягає видворенню за межі України, а вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.
Згідно п.3 ч. 2 ст.256 КАС України суд, який прийняв постанову, може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Керуючись Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" № 3929 -Х11 від 04.02.1994р., Постановою КМУ "Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію" №1074 від 29.12.1995 р., ст.ст. 71, 158-163, 186, 254, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задольнити в повному обсязі.
Громадянина Республіки Молдова ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, національний паспорт РА МDA В0082970 від 22.05.2009 року - видворити у примусовому порядку за межі України.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня отримання копії постанови у повному обсязі, апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду підпис О.С. Петренко
Згідно з оригіналом