Апеляційний суд Запорізької області
Справа: № 22-2920 Головуючий у 1-й інстанції: Меркулова Л.О..
2009 р. Суддя - доповідач: Поляков 0.3.
УХВАЛА
25 червня 2009 р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Полякова О.З..
Суддів: Боєвої В.В.
Давискиби Н.Ф. При секретарі: Остащенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Заводського районного суду м. Запоріжжя від 10 лютого 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: комунальне підприємство «ВРЕЖО №4» м. Запоріжжя, про усунення перешкод у користуванні особистою власністю та виселені,
встановила:
У червні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, третя особа: комунальне підприємство «ВРЕЖО №4» м. Запоріжжя, про усунення перешкод у користуванні особистою власністю та виселені.
Рішенням Заводського районного суду м. Запоріжжя від 10 лютого 2009 року у задоволені позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про поновлення строку та апеляційною скаргою.
Заслухавши доповідача, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення постановлено 10 лютого 2009 року, заяву про апеляційне оскарження подав 18.02.2009 року, заяву про поновлення строку разом з апеляційною скаргою на зазначене рішення ОСОБА_2 подав 09.06.2009 року, мотивуючи свої вимоги завантаженістю у навчанні.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з журналу судового засідання (а.с. 61), при розгляді справи та проголошенні рішенні 10.02.2009 року він був присутнім, тобто знав зміст рішення та строк і порядок його оскарження.
Таким чином апелянт з 10.02.2009 року мав можливість для оскарження судового рішення, але з апеляційною скаргою до суду звернувся лише 09 червня 2009 року.
Будь-яких доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску передбаченого законом строку для подачі заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, ОСОБА_2 не надано.
За таких підстав, колегія суддів вважає, що зазначені обставини не перешкоджали ОСОБА_2 подати апеляційну скаргу в установлений законом процесуальний строк.
Керуючись ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Заяву ОСОБА_2 відхилити.
Відмовити ОСОБА_2 у поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Заводського районного суду м. Запоріжжя від 10 лютого 2009 року по цій справі.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.