Справа № 2-2959/2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р АЇ Н И
02 листопада 2007 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі: головуючого судді Чернобая О.І.,
при секретарі Ніколаєнко В.В.,
з участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Ларіної О.К.,
розглянув у попередньому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міськради про призначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, де зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його брат ОСОБА_2, який з липня 1994 р. проживав із їх батьком ОСОБА_3 за адресою м. Шостка АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати ОСОБА_4, а ІНФОРМАЦІЯ_3 помер батько ОСОБА_3, після яких залишилась спадщина, яку фактично прийняв ОСОБА_2, бо проживав разом із батьками на день їх смерті, але не звертався до нотаріальної контори і не отримав свідоцтво про право власності на спадщину.
Після смерті ОСОБА_2 він разом із братом ОСОБА_5, якого за рішенням суду визнано безвісно відсутнім з 1 червня 2001 р., є єдиними спадкоємцями майна.
Рішенням Шосткинського міськрайсуду Сумської області від 28.03.2007 року йому було призначено додатковий строк для прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_2, але він не мав можливості звернутись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, бо не мав матеріальної можливості оформити необхідні документи. Вважає причину пропуску строку поважною.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить встановити додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2
Представник відповідача Виконкому Шосткинської міської ради Ларіна О.К. проти позову заперечень не має.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть /а.с.6/;
Син ОСОБА_3 - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 /а.с.7/;
Після смерті ОСОБА_2 спадкоємцями його майна стали ОСОБА_1 та ОСОБА_5, якого за рішенням Шосткинського міськрайонного суду Сумської області було визнано безвісно відсутнім /а.с.8/;
Як вбачається з копії рішення Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 28.03.2007 року ОСОБА_1 було надано додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 до шести місяців /а.с.9/.
Згідно ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи те, що у судовому засіданні було встановлено, що причиною пропуску позивачем встановленого судом строку на подачу заяви про прийняття спадщини являється, те, що він не мав матеріальної можливості оформити необхідні документи в нотаріальній конторі в зв*язку з тим, що допомагав сину, який в той час знаходився в скрутній ситуації - на думку суду це являється поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.
Достатнім для подачі позивачем заяви про прийняття спадщини буде строк до 6 (шести) місяців.
Керуючись ст.ст.10, 60, 130, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Призначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, до 6 (шести) місяців.
Рішення може бути оскаржене в Сумський апеляційний суд через міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви.
Суддя: Чернобай О.І.