Судове рішення #1548291

                                                                                                                        Справа № 2-2816/2007 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

 

            10 жовтня 2007 року             Шосткинський міськрайсуд  Сумської області у складі:

головуючого судді Чернобая О.І.,

при секретарі Ніколаєнко В.В.,

за участю позивачки ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянув у попередньому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення розміру ідеальних часток в спільній власності на квартиру та визнання права власності на ½ частину квартири в порядку успадкування за законом,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3, яка постійно мешкала у квартирі АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області зі своїм чоловіком ОСОБА_1

 13.07.1993 року ОСОБА_3 та ОСОБА_1 приватизували вищевказану квартиру і одержали свідоцтво про право власності на цю квартиру, де розмір часток належних кожному із співвласників не був визначений.

Так як ОСОБА_3 заповіту не складала, то спадкоємцями її майна по закону є вона та її батько ОСОБА_1, який відмовився від спадщини на її користь.

З причини відсутності визначення розміру часток належних кожному із співвласників на квартиру АДРЕСА_1 м. Шостка вона не має змоги оформити прийняття спадщини та отримати свідоцтво про право на спадкове майно в нотаріальній конторі.

            У попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просить встановити рівний розмір часток - по ½ у спільній власності на спірну квартиру за її батьком ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_3 Також просить визнати за нею право власності на 1/2 частину спірної квартири в порядку успадкування за законом після смерті матері.

Відповідач ОСОБА_1 позов визнав, проти встановлення розміру часток, та визнання за ОСОБА_1 права власності на 1/2 частину квартири після померлої ОСОБА_3 в порядку успадкування судовим рішенням не заперечував.

            Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши по справі докази суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи із слідуючих підстав:

У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 перебували у зареєстрованому шлюбі з 19.02.1972 року та від шлюбу мають доньку ОСОБА_1, що підтверджується копіями свідоцтв про одруження та про народження /а.с.5,6/

            Згідно копії свідоцтва про право власності на житло від 13.07.1993 р. квартира АДРЕСА_1 в м. Шостка належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3 та ОСОБА_1, при цьому розмір часток кожного не визначений /а.с.7/.

            Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1./а.с.13/.

            Відповідно до довідки КП ПВО “Енергія” ОСОБА_1 був зареєстрований та проживав по вищевказаній адресі разом з ОСОБА_3 по день її смерті /а.с.4/

Як вбачається з довідки Шосткинської міської держноткотори від 27.09.2007 року після померлої ОСОБА_3 спадщину прийняла її дочка ОСОБА_1, а чоловік ОСОБА_1 від спадщини відмовився на користь дочки ОСОБА_1, при цьому спадщина не видавалась /а.с.14-18/.

            Успадкувати спірну квартиру позивачка не могла, бо не був визначений розмір часток, належний кожному з співвласників в спільній сумісній власності.

            Згідно ст. 357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або за законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

            Відповідно до ст. 1226 ЦК Кодексу частка у праві спільної сумісної власності успадковується на загальних підставах, тобто по Закону чи заповіту.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід права та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цого Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, правовстановлювальним документом, на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об*єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.

Враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що в свідоцтві про право власності на спірну квартиру не визначені частки кожного з співвласників та позивачка дійсно прийняла спадщину після смерті матері ОСОБА_3 суд вважає за можливе задовольнити позов в повному обсязі.

 Керуючись ст.ст. 10, 88, 130, 174, 212, 213, 214, 215  ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 372, 392, 1216, 1226, 1261, 1268 ЦК України, Тимчасовим положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5,-

В И Р І Ш И В:

            Позов ОСОБА_1  задовольнити.

            Визначити рівний розмір часток  у квартирі АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області по 1/2 частині за кожним ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

            Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в місті Шостка в порядку успадкування за законом після смерті її матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

            Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі після цього апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

           

Суддя:                                                                                   Чернобай О.І.           

   

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація