Судове рішення #1548207

                                                                                                              Справа № 2-2406/2007 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2007 року            Шосткинський міськрайсуд  Сумської області у складі:

головуючого судді Чернобая О.І.,

при секретарі Ніколаєнко В.В.,

за участю позивачки ОСОБА_1,

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайсуду Сумської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа ЖБК “Більшовик” про встановлення факту належності квартири на праві власності померлому та визнання права власності в порядку успадкування за законом,-

 

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом, де зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_4, який за життя вступив до ЖБК “Більшовик” та отримав квартиру АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області.

В подальшому ОСОБА_4 повністю внес пайовий внесок, але свідоцтво про  право власності на цю квартиру не отримав.

Заповіту ОСОБА_4 не складав і тому спадкоємцями по закону є вона та її діти ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які відмовились від спадщини на її користь.

Через відсутність свідоцтва про право власності на вказану квартиру вона не має змоги оформити нотаріально прийняття спадщини після смерті чоловіка.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просила встановити факт належності на праві власності квартири АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області покійному чоловіку ОСОБА_4, а також визнати за нею право власності на цю квартиру по спадщині після померлого.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з*явились, надали заяви, в яких кожен окремо зазначили, що з позовними вимогами згодні, просять справу слухати без їх участі.

Представник третьої особи ЖБК “Більшовик” в судове засідання не з*явився, надали заяву, в яікй зазначили, що з позовом згодні та просять справу слухати за відсутності їх представника.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши докази по справі дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:

В судовому засіданні було встановлено, що квартира АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області належала на праві власності ОСОБА_4, який повністю сплатив за неї пайовий внесок, що підтверджується копією довідки ЖБК “Більшовик” /а.с.4/;

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть /а.с.9/;

Спадкоємцями по закону після смерті ОСОБА_4 є його діти ОСОБА_2, ОСОБА_3 та його дружина ОСОБА_1, що підтверджується копіями свідоцтв про одруження та про народження /а.с.5,6,7,8/;

Спадщину після смерті ОСОБА_4 прийняла його дружина ОСОБА_1, яка постійно проживала  разом з ним по день його смерті, що підтверджується довідкою “ЖЕД-1” та повідомленням Шосткинської міської державної нотаріальної контори /а.с.27-28/.

Згідно вимог ст.15 Закону України «Про власність», член житлово-будівельного кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру надану йому в користування, набуває права власності на неї.

Згідно п.11 Постанови Пленуму Верховного суду України від 24 червня 1983 року N 4 «Про практику розгляду судами України справ про спадкування», із наступними змінами і доповненнями, якщо спадкодавцем був повністю внесений пайовий внесок-спадщина відкривається відповідно на квартиру.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред*явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід права та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 549 ЦК України 1963 р. ввжається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

            Згідно ст.12 Закону України «Про власність», громадянин набуває право власності на майно, одержане внаслідок  успадкування, а як вбачається із матеріалів справи позивачка ОСОБА_1  успадкувала вказану квартиру за законом, тому вона набула право власності на цю квартиру.

Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, правовстановлювальним документом, на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об*єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.

Враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що спірна квартира належала ОСОБА_4 на праві власності, так як він  повністю сплатив пайовий внесок за неї, та що позивачка фактично прийняла спадщину після його смерті, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 10, 61, 88, 212-215, 256  ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 392, 1216, 1261, 1268, 1270 ЦК України, ст. 549 ЦК України 1963 р., ст.ст. 12, 15 Закону України “Про власність”, п.11 Постанови Пленуму Верховного суду України від 24 червня 1983 року N 4 «Про практику розгляду судами України справ про спадкування», із наступними змінами і доповненнями, п. 10 д.1 п. 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати факт належності на праві власності квартири АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 м. Шостка Сумської області в порядку успадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

Рішення може бути оскаржене в Сумський апеляційний суд через міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

  Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання цієї заяви. 

           

Суддя:                                                                                   Чернобай О.І.             

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація