Судове рішення #15443860

2-а/0301/3011/11

  

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

27 травня 2011 року                                                            м. Володимир-Волинський

Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Артиш Я.Д., вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Володимир-Волинському Волинської області про визнання протиправними дій, зобов’язання суб’єкта владних повноважень здійснити перерахунок та виплату пенсії працюючому пенсіонеру,

в с т а н о в и в:

26 травня 2011 року ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Володимир-Волинському Волинської області про визнання протиправними дій, зобов'язання суб’єкта владних повноважень здійснити перерахунок та виплату пенсії працюючому пенсіонеру, мотивуючи його тим, що їй проведено перерахунок пенсії з використанням показника середньої заробітної плати працівників за 2007 рік відповідно до Постанови КМ України від 28.05.2008р. № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян". Про вказаний перерахунок дізналась із відповіді відповідача від 19.05.2011 року, однак вважає, що для перерахунку пенсії в 2010 році слід було застосовувати показник середньої заробітної плати за 2009 рік.

Вивчивши подану позовну заяву та додані до неї документи вважаю, що вона підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.

Згідно до вимог ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути поданим в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

При цьому, відповідно до вимог ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод та інтересів.

Як вбачається із адміністративного позову ОСОБА_1 та доданих до нього документів, згідно заяви позивача, їй проведено перерахунок пенсії Управлінням Пенсійного фонду України в місті Володимир-Волинському Волинської області з врахуванням стажу в червні 2010 року.

Однак, з адміністративним позовом позивач звернулась в суд тільки 26 травня 2011 року, про що свідчить дата реєстрації позовної заяви в суді, тобто поза межами шестимісячного строку, встановлено ст. 99 КАС України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Разом з тим, позивач не подала до суду заяви (клопотання) про поновлення строку для звернення до суду.

Згідно до вимог ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом для захисту прав, свобод та інтересів, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, а якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення.

Оскільки ОСОБА_1 заяви (клопотання) про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів не подала, що унеможливлює вирішити питання про наявність підстав для поновлення цього строку, позовна заява підлягає залишенню без розгляду та направленню її позивачеві разом з усіма доданими до неї матеріалами на підставі ч.1 ст. 107 КАС України.

Керуючись ст. ст. 99, 107 КАС України, –

у х в а л и в :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Володимир-Волинському Волинської області про визнання протиправними дій, зобов'язання суб’єкта владних повноважень здійснити перерахунок та виплату пенсії працюючому пенсіонеру –залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду направити невідкладно особі, яка його подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Володимир-Волинський міський суд Волинської області протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація