РІШЕННЯ Справа № 2-2709/07
Іменем України
14 травня 2007 року Октябрський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючого -судді- Хіль Л.М.
при секретарі- Гречка Є.В.
з участю позивачки- ОСОБА_1, представника третьої особи- Махиня М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Октябрської районної в м.Полтави ради, треті особи - Автогаражний кооператив "Нива-Ш" , КП Полтавського БТІ "Інвентаризатор" про визнання права власності на гараж ,-
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом в якому прохає суд, визнати за нею право приватної власності на гараж НОМЕР_1 в 1 ряду в автогаражному кооперативі "Нива-Ш" по вул. Загородній , 36-Г в м.Полтаві, зобов'язавши КП ПБТІ зареєструвати за нею право власності на вказаний гараж.
В обгрунтування позову вказувала на те, що вона будучи членом гаражного кооперативу «Нива-Ш», розташованого по вул.Загородній, 36-г м Полтави побудувала у 1998 році гараж НОМЕР_1 в І ряду даного кооперативу. Даний автогаражний кооператив створений рішенням виконавчого комітету Октябрьської районної ради депутатів м.Полтави від 14.1.1995 р. В 1998 році Державним проектним інститутом «Міськбудпроект» був виготовлений робочий проект розміщення гаражів кооперативу «Нива-Ш» по вул.Загородній, 36-г в м.Полтаві. В зв'язку з тим, що на той час укладати договір підряду на будівництво гаражів зі спеціалізованою будівельною організацією члени автогаражного кооперативу відмовились, вона вимушена була вести будівництво свого гаража господарським способом та збудувала його у 1998 р. В той же час вона, будучи членом автогаражного кооперативу з 1997 року, не має рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельної ділянки для будівництва гаража та не має можливості оформити право власності на належний їй гараж. Вказані обставини стали підставою звернення його до суду.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала та прохала його задовольнити. Пояснення надала аналогічні викладеним у позові.
Представник третьої особи- КППБТІ ''Інвентаризатор" Махиня М.В. вважала позов підлягаючим частковому задоволенню, вказуючи на те, що позивачка користується гаражем НОМЕР_1 в ряду 1 в автогаражному кооперативі "Нива-Ш" по вул. Загородній , 36-Г в м.Полтаві спільно з ОСОБА_2, а тому за нею можливо визнати право лише на 1/2 частину вказаного гаража.
-2-
Представники відповідача - Октябрської районної в м.Полтаві ради та третьої особи- Автогаражного кооперативу "Нива -Ш" в судове засідання не з'явились , надавши заяви на адресу суду про слухання справи в їх відсутність, не заперечуючи , щодо задоволення позову.
Згідно ст. 169 ЦПК України, суд розглядає справу по суті на підставі наявних по справі доказів.
Судом встановлено та підтверджено документально, що позивачка ОСОБА_1 є членом гаражного кооперативу «Нива-Ш», розташованого по вул.Загородній, 36-г м Полтави, що підтверджується довідкою вказаного кооперативу НОМЕР_1 від 20.03.2007 року.
В 1998 році нею за власні кошти був збудований гараж НОМЕР_1 в І ряду кооперативу.
Даний автогаражний кооператив створений рішенням виконавчого комітету Октябрьської районної ради депутатів м.Полтави від 14.11.1995 р.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 28.08.1996 р. №247 за автогаражним кооперативом «Нива-Ш» по вул.Загородній, 36-г для розміщення автогаражного кооперативу закріплена ділянка площею 0,32 га.
Полтавською міською інспеціею державного архітектурно-будівельного контролю від 30.11.1998 р. за №95-98 виданий дозвіл кооперативу «Нива-Ш» на виконання будівельних робіт по будівництву автогаражів відповідно до проектної документації, узгодженої та зареєстрованої за № 11-16/1941 від 20.08,1998р. в головному управлінні містобудування та архітектури.
В 1998 році Державним проектним інститутом «Міськбудпроект» був виготовлений робочий проект розміщення гаражів кооперативу «Нива-Ш» по вул.Загородній, 36-г в м.Полтаві.
В зв'язку з тим, що на той час укладати договір підряду на будівництво гаражів зі спеціалізованою будівельною організацією члени автогаражного кооперативу відмовились, позивачка вимушена була вести будівництво свого гаража господарським способом.
В той же час вона, будучи членом автогаражного кооперативу з 1997 року, не має рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельної ділянки для будівництва гаража
В даний час позивачка бажає належним чином , відповідно з діючим законодавством оформити право власності на належний їй гараж , що і стало підставою звернення її до суду.
Згідно ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
-3-
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно ст. 12 ЗУ "Про власність" громадянин набуває права власності... на майно, одержане внаслідок успадкування або укладення інших угод не заборонених законом.
Як встановлено в судовому засіданні, що не заперечується позивачкою, вона користується гаражем НОМЕР_1 в ряду 1 в автогаражному кооперативі "Нива-Ш" по вул. Загородній , 36-Г в м.Полтаві спільно з ОСОБА_2
Як вбачається з пояснень позивачки , домовленості між нею та ОСОБА_2, щодо збільшення чи зменешення чієїсь частки при користуванні гаражем не було , а тому суд вважає що за кожним з них необхідно визнати право власності на ХА частину гаража.
Аналізуючи фактичні обставини справи та вимоги діючого законодавства, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 5, 10, 11, 60,208, 212-215, ЦПК України, суд,-
Вирішив: Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину гаража НОМЕР_1 в 1 ряду в автогаражному кооперативі "Нива-Ш" по вул. Загородній , 36-Г в м.Полтаві внутрішньою площею 50,6 м2.
Зобов'язати КП Полтавське БТІ "Інвентаризатор" зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 гаража НОМЕР_1 в 1 ряду в автогаражному кооперативі "Нива-Ш" по вул. Загородній , 36-Г в м.Полтаві вінутрішньою площею 50,6 м2.
Рішення суду набирає чинності після закінчення 10 денного строку на подачу заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в наступному подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.