Судове рішення #15435847

        

Справа № 2а-2463/11

П О С Т А Н О В А  

іменем України

"30" березня 2011 р.суддя Дарницького районного суду м. Києва ЛЕОНТЮК Л.К. розглянувши у порядку  скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ в ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ м. КИЄВА про зобов’язання здійснення перерахунку пенсії як постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС, суд

                       ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про зобов’язання Управління Пенсійного Фонду в Дарницькому районі м. Києва нарахувати та виплатити щомісячну основну та додаткову пенсію як учаснику ліквідації Чорнобильської катастрофи першої категорії і інваліду ІІІ групи, відповідно до ст. ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року № 796-ХІІ.

Просив визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва щодо відмови у перерахунку і виплаті йому недоплаченої додаткової пенсії як постраждалому внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи  та зобов’язати Управління Пенсійного Фонду в Дарницькому районі м. Києва провести перерахунок та виплату йому пенсії не нижче 6 мінімальних пенсії за віком та додаткову пенсію в розмірі не менше 50 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2010, з урахуванням проведених виплат.

Справа розглядається судом в порядку скороченого провадження.

Ухвалою судді від 30.03.2011 року провадження по даній справі в частині позовних вимог за період часу з 01.01.2010 року по 23.08.2010 року - залишено без розгляду.

Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва подала  до суду заперечення на позов, в яких просила відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог в повному обсязі, так як він є необґрунтований та суперечить законодавству.

Дослідивши матеріали справи суд вважає необхідним позов задовольнити, виходячи з наступного.

Як вбачається з посвідчення, позивач є ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи першої категорії і перебуваючи на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Дарницькому районі  м. Києва отримує пенсію, як інвалід ІІІ групи, у відповідності до ст. ст. 50, 54  ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Основний розмір пенсії позивача на 01.03.2011 року становить 2356,56 грн., дата первинного призначення 25.09.1991 року, загальний стаж 24 років 03 місяці 24 дні.

Згідно ж вимог ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в ред. від 28.02.1991 року № 796-ХІІ в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів ІІІ групи, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсії за віком.

А статтею 50 цього ж Закону передбачено, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у відповідних розмірах, зокрема інвалідам ІІІ групи –50 % мінімальної пенсії за віком.

При цьому, пунктом 28 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року вказані норми закону були змінені.

Однак, зміни від 28.12.2007 року були визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. 10-пр/2008. тим самим відновлена чинність первинної редакції ст.50,54 Закону.

Частиною 2 ст. 152 Конституції України визначено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Крім того, твердження відповідача про те, що статтю 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якою визначається нарахування пенсії залежне від прожиткового мінімуму, і яку не можна застосовувати при обчисленні розміру пенсії, встановлених іншими законами крім цього, суд також вважає безпідставними, оскільки інших нормативно –правових актів, які б регулювали дане обчислення не існує, а відтак слід керуватись ч. 7 ст. 9 КАС України, якою визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Відтак ствердження відповідача про недостатність державного фінансування і відсутність коштів для здійснення виплат пенсії у розмірах, передбачених чинним законодавством,  із посиланням на норми Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», суд не може прийняти до уваги, оскільки згідно статті 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно –правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Відповідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищезазначене і оцінюючи усі докази в  їх  сукупності,  суд  вважає доведеним факт протиправності дій відповідача щодо не нарахування позивачеві основної та додаткової пенсії у розмірі, встановленому ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з 23.08.2010 року.

Тому необхідно позов задовольнити, зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»виходячи із розрахунку 6 мінімальних пенсій за віком та розміру додаткової пенсії, за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 50 % від мінімальної пенсії за віком –за період з 23.08.2010 року.

На підставі викладеного,  ст. ст. 3, 8, 19, 22,  46, 147, 150, 152 Конституції  України, Рішення Конституційного  Суду  України   № 10-рп/2008  від  22.05.2008  року;  ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», ст. ст. 50, 53, 54, 70, 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та керуючись ст.ст. 2,3, 8, 9,11, 71, 122, 159,160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ в ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ м. КИЄВА про зобов’язання здійснення перерахунку пенсії як постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС,  задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»–неправомірними.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»виходячи із розрахунку 6 мінімальних пенсій за віком та розміру  додаткової пенсії, за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 50 % від мінімальної пенсії за віком з 23.08. 2010 року.

Постанова може бути оскаржена до Адміністративного Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою яка її подає до суду апеляційної інстанції.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та у порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 цього Кодексу було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

              СУДДЯ                                                                                               ЛЕОНТЮК Л.К.












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація